5 ay için program

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sheva1987 tarafından 2 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sheva1987

sheva1987 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    bu formu çok begendım ilk önce arkdaslara tşk ederım süper bi forum bence..şimdi arkdaslar ben 4.5 aydır yapıyorum body başladıgımda kollarım 34 du 3 kutu proteın kullandım ve yememde ıyıydı ve su anda kollarım 39 cm bicepsler iyi sadece çok fazla triseps yok.çok yagladıgımdan proteını kestım normal beslenıyorum tavuk sut yumurta yanı yag ve şeker yok .ama dısardan ek proteın almıyorum zayıflıyorum karın kası için ama yenıden proteın almaya başlıyabılırım. bana bi program önerırsenız haftada 3 gun çalııyorum aradakı gunlerde koşu yapıyorum vucut yaglı oldugu ıcın çok fazla mekıkte çekmıyorum boyum 1.80 kılo 84 bana iyi program ve iyi proteın önerırsenız seviinirim bırde yag yakıcı kullanıyourm lipo 6x .. şimdiden tşkler

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    basliginizi editledim,kurallari okuyun!

3. sheva1987

sheva1987 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    tam net bır cvp bulamadıgım ıcın konu açmıştım ama madem edit ledınız canınız sağ olsun bazen bulmak zor oluyo tam manasıyla

4. GallienoFerri

GallienoFerri Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    -4.5 ayda 5 cm aldığını söylemişsin, üstelik de bunun büyük çoğunluğu tricepse değil bicepse gitmiş. Başlangıçta aldığın ölçülerden eminsen bu durum bicepslerin için sevindirici bir gelişme.
    -Çok yağlandığımdan proteini kestim, normal besleniyorum demişsin. Tavuk, süt, yumurta diyerek de örneklendirmişsin ama bütün bu saydıkların protein ağırlıklı besinlerdir.(Hatta tavuk ve yumurta saf protein içerir, sütte karbonhidrat da vardır)
    -Karın kası için zayıflıyorum diyerek bir konuda daha doğru bir iddia öne sürmemişsin. Çünkü, zayıflamak demek ille de karın kası yapmak demek değildir. Karın kaslarının belirgin hale gelmesi o bölgedeki yağ miktarının azaltılmasına bağlıdır, ayrıca o bölgedeki kasları geliştirmek için karın egzersizleri sistemli, düzenli ve sabırla uygulanmalıdır.
    -Bir çok kişide olduğu gibi program istemişsin. Program önermek çok genel bir ifade. Başlangıç programları belki bir çok kişi tarafından uygulanabilir, ancak bu sporu 4.5 aydır yapan birisine rastgele program verilmez, program vücut yapısı, yaş, kilo vs. gibi faktörler göz önünde bulundurularak verilir.
    -Bir vücut çok yağlı olduğu zaman mekik yapmak yanlıştır gibi bir durum söz konusu değildir. Her kas gibi oraya da haftada belirli bir zaman ayırır, gelişme sağlarsın. Yağlı yapıya sahip olanlar mekik çekmez diye bir kural yok.
    Yukarda sayılanlardan sonra önünde normalden daha uzun ve zorlu bir süreç olduğunu söylemek istiyorum, zira hiç araştırma yapmamışsın. Her türlü bilgiyi başkasından beklememek lazım ki senin sorularının hepsi temel bilgiler sayılır.
    Saygılar.

5. sheva1987

sheva1987 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    vucttakı yagı azaltmak hemde kası kaybetmmek için o besınlerı yıyıorum yanı burdan okudugm kadarıyla o yanı mekık yapmıyorum değil önceden çok yapıyodum ama burda okduugm kadarıyla yıne yaglı bölegede çok fazla mekıgın yagı atmadan bişey ifade edeceiğini söyluyorlar..yasıma gelınce 21 yasındayım 1.80 boyum var ve 85kg 2 hafta önce 89 kıloydum işte koşular diyet felan verdım su sadece ıdmandan önce cretın kullanıyorum ama sizden bılgılenmeyı bu yuzden istıyorum ben prtoeını kullanırken dıyet yapmadım her seyı yıyodum acaba o yuzden mı kılo aldırdı yaglı bi şekılde diye dusunuyorum.şimdi tekrar proteıne alsam bu dıyetle beraber kılo yapar mı bunu soruuym ilk önce . ve hoca az kılo çok tekrar yaptrıyo bana böle daha iyi kılo verırmısım bunun da yanlış oldugunu öğrendım ...bana önercegınız iyi bi proteın var mı kalıtesı yuksek ..tşk ettım açıklmanız için

Sayfayı Paylaş