5 ay 1 Hafta doldu -resimler-supplementler- tavsiyeler gerekli!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve EdgeVII tarafından 20 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Güncel arkadaşlar tam olarak 7 ayım doldu yukardaki resimler ona ait.

2. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Selam tekrardan,
    Nitro-tech 1.8 kg aldım, jack3d siparişim yolda tahmini 10 gün sonra gelir.
    Bu 10 gün için no-xplode 10servislik önerir misiniz? No-xplode kullanan arkadaşlardan yorum-tavsiye alabilirmiyim.
    Ayrıca nitro nun içindeki aminolar yeterli olur mu yoksa amino dışardan almam şart mı ?
    Creatine olarak yaklaşık 10 gün iinde dymatize 300gr lığı bitmek üzere 1.5 haftadır kullanıyorum sanırım, bittikten sonra cell-tech önerir misiniz yoksa creatine kullanımını kesip sadece jack3d ile mi ilerlemeliyim.

Ayrıca son resimler hakkındada yorumlarınızı esirgemeyin.

3. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    yeterli aşamayı kaydetmeden takviyelere fazlasıyla merak salan ve parasını çöpe atan çok insan var forumda da bunu fazlasıyla görüyorum. bunlara okadar takılmayın. vucut geliştirmede ilk zamanlar bu süre 6 ay olabilir 1 yıl olabilir gelişmede en önemli unsur doğru uygulanan antrenmanlar ve beslenmedir.

edge arkatışım vucutta yağ oranı kas oranından çok daha fazla bu yağları yakman için cardio ve beslenmede değişimlere gitmelisin.

4. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Selam yorumlar için teşekkürler.
    Şimdi herkesin atladığı bir nokta şu ; ben anorexia dan 172cm 48kg bu hale geldim 7 ayda,ilk önce şunu bir göz önüne alın. Yani spora başladığımda ilk amacım göbek yapmadan 75kg ye ulaşmaktı ve 1.5kg sonra hedefime ulaşıyorum ve sonrasında definisyona giricem diyetle beraber bu diyet-definisyonda hemfikiriz.. Yani ilk hedefim buydu ve nerdeyse ulaştım, bir çok insan gibi kaslı olayım şöyle olayım şu kadar şişeyim gibi bir hedefim olmadığı için yağ konusunu pek kafama takmıyorum, tabiki güzel birşey ama bunun uzun zaman alıcağını zaten çok iyi biliyorum.
    İkinci olarak 22 yaşındayım 2 sene öncesine kadar 9 yaşından beri futbol klüplerinde spor hayatım oldu aralıksız 11-12 sene kadar. Yani sağlam bir alt yapım var kaldı ki normal bir yaşantısı olup spor yapmamış olan birisi benim uyguladığım antreman beslenmeyi uygulasın 7 ayda 25 kiloyu bu kadar kaliteli alamaz, bu konuda görüştüğüm bir çok insan ve antrenörler zaten hemfikir, o yüzden çok yağlanmışsın nası gelişmişsin böyle olmamış gibi yorumları ben kaale bile almıyorum. Fotoğraflarda garip çıktığı bir gerçek vücudumun ama bel bölgesindeki bir miktar yağlanma harici çok abartı bir yağlanma olmadığını açıkca söyleyebilirim.. En basiti göğüs-omuz-kol bölgesindeki damarlar harita gibi çıkıyor ufak bir ısınmayla, salondaki diğer yağlı diye tabir ettiğimiz arkadaşlarda bu yok,neden? Çünkü yağ oranı fazla, şunuda belirteyim ben bu 25kg nink as olduğunu asla iddiaa etmiyorum kaldı ki böyle birşeyi iddiaa etmem cahillik olur.

Supplement konusuna gelince, jack3d-superpump-no xplode ürünleri zaten ekstra ürünler bunlar gereksiz denemez kişinin kendi tercihi, ben o odaklanma hissini seviyorum kullanıyorum.
    Protein ise eğer beslenme yetersizse evet kesinlikle çöpe giden para-emek olur ama beslenmem gayet güzel whey günde 2 ölçek yani 50gr gelince fazladan yediğim yumurtayı-etin bir miktarını sütü vs. kesmiş oluyorum ve iki önemli öğünü kaliteli protein ile tamamlıyorum (antremandan hemen sonra ve yataktan kalkar kalkmaz)
    Creatine hakkında zaten supplement bile demek istemiyorum artık 7 den 70e çerez niyetine kullanılan bir ürün spora başladığım 2. ayın başından itibaren aralıklı olarak devam ettiğim memnun kaldığım bir supplement.
    Yani genel olarak beslenmem iyi,antremanlarım gayet doyurucu geçiyor,ölçü almaya devam ediyorum.. Burdaki üyelerin %99 u amatör bile değiliz bence siz çok fazla takıyorsunuz supplementler olsun yağ oranı olsun..

Bilemiyorum ya resimler çok aldatıcı çıkıyor yada sizler çok acımasızsınız.. Lakin gerçek hayatta ve yabancı büyük forumlarda tek bir negatif yorum yapan olmadı yüzlerce kişiden.

Beslenme-Supplement-Eksik bölge eleştirilerinizi can kulağı ile dinleyip değerlendirmeye açığım.

Ama amatör bile olmadığımızı podyuma dahi çıkmıyacağımızı unutmayın lütfen
    Teşekkürler

Not : j.claude arkadaşım bu yazılanları üstüne alınmanı istemem genel olarak bu forumda gördüklerim yaşadıklarım hakkında düşüncelerimi yazdım

j.claude.er bunu beğendi.
  5. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    amerikada avrupada bu sporu hobi olarak yapan insanlar inan bizim burda yarışmalara hazırlanan arkadaşlardan eksik kalır yanları yok. nedense bizim ülkemizde hobi farklı algılanıyor. bu sporu hobi olarak yapsakta çok disiplinli şekilde çalışmamız lazım.

senin amacın öncelikle kilo almakmış body yapan herkesin amacı kilo almak. yağsız bir vucuda sahip olarak spora başlamak avantajdır bunuda iyi degerlendirmek gerekir.

7 ayda 25 kg yi kaliteli aldıgını söylüyorsun bunuda önceden futbol oynamana bağlıyorsun.
    7ayda alınan 25 kilonun bence savunulucak bir yanı yok öncelikle sağlık açısından.

EdgeVII bunu beğendi.
  6. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    7. ayım yarın itibari ile doluyor,74 kiloyum şu anda yarın yeni resimler eklemeye calisicam,güncel ;)bench_O

Sayfayı Paylaş