4Gün İçin Bu Program Uygun Mu?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hanser35 tarafından 24 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. hanser35

hanser35 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Herkese iyi günler. 2 aydır düzenli olarak vücut geliştirme yapıyorum. Haftada 4 gün salona gidebiliyorum.(Haftanın 2 günü de Wing Chun yapıyorum.) Spor salonu belediyeye ait . O kadar lüks olmasa da tüm aletler mevcut. Salonumuzdaki antrenörümüz ilk ay programı olarak bir program verdi ve bu programı iki ay uyguladım.Ama hocanın verdiği program bölge bölge değildi. Ön kol,arka kol , göğüs,kanat,sırt,bacak hepsi bir gün içerisinde ve karışık bir programdı.Ben yaptığım işi biraz daha bilinçli yapmak istiyorum. Salonumuzdaki antenör değişti ve şu anki hoca salona uğramıyor bile. Ben de kendi programımı hazırladım fakat uygun mu değil mi bilemedim. Sizlere danışmak istedim. Eğer cevaplayıp önerilerde bulunursanız çok memnun olurum.
    BOY :1.75 KİLO :82 Yaş=18(ACABA KİLO VERMEM GEREKİR Mİ?)

1. Gün (Pazartesi)= Göğüs - Ön Kol(Biceps)
    2.Gün (Salı)= Sırt-Kanat-Karın
    3. Gün (Çarşamba) = Ön Bacak-Arka bacak
    4.Gün ( Cuma) = Omuz-Arka Kol(Triceps)

2. serkan2626

serkan2626 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    5. Günle 7. Günle kardio yap :)

3. hanser35

hanser35 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    kilo vermen lazım diyorsun yani :) Problem değil 95 kilolardan düştüm . Daha da düşerim sıkıntı olmaz . Kardiyo yapılacak bunu listeye ekledim . Peki bu program uygun mu? İçlerinde şu gün bu iki kas grubunu çalıştırma dediğin var mı?

4. gabade

gabade Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    karın birgün çalışma nekadar çalışırsan karın okadar iyidir

5. hanser35

hanser35 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Aslında her gün antrenman öncesi ısınma için mekik ve koşu yapıyorum buna ek olarak sabah kalktığımda da evden çıkmadan önce mekik çekiyorum. Salı gününe karın yazmamın sebebi o güne özel ayrı bir kaç karın hareketi daha eklemiş olmamdı. Yani sonuç olarak , Ne kadar mekik çekersem o kadar iyi bunu da yazdım bir kenera :) teşekkürler yorumlarınız için.

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Uygun değil. 4lü bölümlemeler sadece ileri düzey sporcularda maksimum verim sağlar. Senin de işine yarayacaktır tabi ama alt/üst, itme/çekme veya itme/çekmebacak bölümlemesi bu aşamada daha faydalı olacaktır. Eğer vücut ağırlığının 1.5 katıyla bench press, 2 katıyla squat yapabiliyorsan (veya yakın düzeylerde) 4lü bölümleye geçebilirsin tabi (1 tekrar maksimumu için konuşuyorum).

Kilo verip vermeme senin kararın. Yeterli kas kütlesine sahip olduğuna inanıyorsan yağ yakımına geçebilirsin ya da biraz daha kas kütlesi edinip ondan sonra da yağ yakımına geçebilirsin.

Sayfayı Paylaş