45 gün içinde

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ahmet1281 tarafından 27 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ahmet1281

ahmet1281 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    2
    öncelikle iyi akşamlar , 1,70 boyunca 62 kg civarındayım 16 yaşındayım, kollarım bayağı ince omuzlarım dar vb bir yapım var, asosyal bi kişiliğim o yüzden spor salonları vb mekanlar beni biraz strese sokar - gerer, biraz olsun kalıp yapabilmek için , kendi başıma yapabileceğim, hareketler vb varmı ? bu isteğim pamuk ipliğine bağlı belki başlasam devamı gelir ama , 45 gün içinde bi sonuç alabileceğim önerileriniz var mı

2. loving

loving Üye

Beğenileri:
    201
    Ödül Puanları:
    53
    45 gün içinde sonuç alabilceğin bir önerim var asosyal kişiliğini yenmen için yeterli bir süre bence.. Bu spor bilimin bile destek verdiği tek unsur..
    İnsanların bakışları sana soru sormaları yada baskı yaratmaları daraltıyor galiba yaşınla alakalı olduğunu düşünüyorum ergenliğin start alacağı yada aldığı dönemlerdesin..
    Bunların hepsi geçecek bunu 28 yaşında biri olarak söylüyorum.. Bu dönemlerde bize nasihat veren olmadı ama sen beni kale alırsan 2,3 tavsiyem olacak..

1- Bu hayatta senden önemli ve sağlığından önemli başka hiç bir unsur yok
    2- Hayat cidden çok kısa üzerimizde barkod yok ne zaman nerede kalacağız bilemiyoruz o yüzden hissetiin gibi yaşa
    3- Ahmet neder mehmet neder ayşe beni sever mi lerin peşine düşme her yaşını gerektiği güzellikte yaşa
    4- Alkol nasıl ki bu hayaytta kötülüklerin anası ise sporda iyiliklerin BABASIDIR ! Çok net :)
    5- Hayatın dışarıda olduğunu unutma o gerisi gelecektir...

Ayrıca şimdiden spora yönelebilir kaslarını diri ve demir gibi tutacak sporlar ile başlayıp spor alt yapını zemini çok iyi hazırlayabilirsin judo,k.box,karate vb. gibi..
    18,20 li yaşlarda da kendini BB vererek bir efsane olursun belki belli mi olur bizde seninle gurur duyarız :)

BAŞARILAR unutma ki ; ZAFERE GİDEN YOLDA ÇEKİLEN ÇİLE KUTSALDIR.

Lorethlorien, IOktayI, ahmet1281 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. ahmet1281

ahmet1281 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    2
    öncelikle çok teşekkürler, evde biraz olsun kalıp yapmama yarayacak bir tavsiyen var mı ? ( baya bir güçsüz ve dayanıksızım, ama bi yerden başlamak gerek sanırım )

loving bunu beğendi.
  4. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    bence kalıptan çok zihnini hazırla bende senin yaşındayım gelecek yıl şubatta 17 me gireceğim a ben bu sporsa 2 kere başladım ve 3 ay sonra arkadaşım bıraktığı için salona tek gitmek benide strese sokardı ama artık hiç bir eser kalmadı, eskiyi bıraktım neden arkadaşsız yapamam diye düşündüm ama sana yemin ediyorum arkadaşımın beni orada yalnız bırakmasına bin kere şükür olsun...
    Çünkü bana yalnız kalmayı öğretti salona tek gitmeye korkardım artık tek gitmek istiyorum konuşup beni sporumdan alı koymasını istemem artık streste yok bırakan arkadaşımda benle beraber başlıyacağını söylüyor sanırım oda alıştı bilmiyorum ama hem salon hayatı hemde arkadaşlarım bana çok şey kattı...

5. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Kimseden çekinmene gerek yok, yapman gerekenleri ve yapmak istediklerini gözünde büyütme, 24 yaşında biri olarak sana şunları söylemek isterim
    Önce ne olduğunu kabullenmelisin, geçmişte neler yaptığını, sorumluluklarını, yeteneklerini, hayallerini yani kendine tüm artı ve eksilerini bilerek saygı duy.
    Bu hayatta acı, tatlı çok fazla şey yaşayacaksın ve hepsini tek başına göğüsleyebileceğine ve göğüslemen gerektiğine derinden inan.
    Bunları yapabilmen için güçlü olman gerektiğini bil ve hem beynini hem de vücudunu bu duruma hazırlamak için her gün daha fazla çalış.
    loving'inde dediği gibi dışarı çık ve ne yapman gerekiyorsa onu yap, böylece tecrübe kazanırsın, bazen çoğu şey boşuna, çoğu şey zaman kaybı gibi görünür ama tecrübe kazandırır bize ve bu para ile satın alınamayacak kadar değerlidir insan için, başarılar.

6. TopaLNinja

TopaLNinja Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Asosyalliği bırak dostum hergun sımav cek günde toplam yirmi sımav cek gün geçtikçe arttır ben şuan günde toplam 300 sınav cekiom yarım saatte 30 40 diye diye zaten ful evdeyim ayrıca o asosyalşigi coz bnde zayıftım crlimsiztim ibceydim dusun bak yalan yok 1 sınav cekemezken ben simdi günde 300 sınav çekiyorum haftada kac oluyo hesapla xd ben kucuklukten beri sosyaldim hatta aşırı sosyaldim okadar sosyaldimki alanyada oturuyoduk azer bulbulunden ahu tubanın kızına kadar cidden çekilmiş resimlerim var bildigin biton unlu simdi sayamam en unlulerini saydım ve bıktım gün gectikce bigun asosyal oldum insanlar bunalttı ama şuan problem yok ergenlik stresini attım neyse ben 5 kg ile başladım basta 3 tekrar yapamıodum 1 sınav cekemiodum ama naptım bırakmadım asıldım kendime söz verdim xd çok duygusal oldu .mk neyse dedim yeter s.krm bole işin anasını karısını kickboxa yazıldım bikac ayda sınav 1 2 derken hem sosyal oluyon kızlar gelip kaynasıon hele bide onune bi tane güzel kız geçip esniyosa ( yani domalıpsa xD) abooo xd önce sen guclen zaten ozguvenın gelsin sosyalleşirsim şahsen ben eve gece 12 - 1 den önce gitmiom dusun arkadaşlar takılıoz. Sonra gerisi gelir

Lorethlorien bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş