4 set 6 tekrar sistemi nasıl olmalı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve "FURKAN" tarafından 13 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Herkeze merhaba. 4. ayımda piramit yaptım. Yarın 5. ayımda(ilk gün olacak) hacim yapayım diyorum. Ve forumda araştırdım sadece 4*6 sistemini buldum. Ama açıklaması yoktu. Bunu nasıl yapmalıyım? Yani örnekle soracak olursam; piramitteyken t barda 4. set 6 tekrarda 40 kilo çekiyorsam. 4*6 da ilk setten mi 40 kiloyla başlamam gerek. Lafın özü kaldırabileceğim son ağırlıklarımı seçmeliyim yoksa zorlanmadan kaldırabildiğim bir ağırlık mı olmalı? Son olarak piramitte kullandığım programımı kullansam yoksa yeni aya geçtiğim için değiştireceğim programda mı hacim uygulayayım. Saygılar.

2. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    1. set 12 tekrar hafif kilo
    2. set 10 tekrar biraz daha ağır
    3. set 8 tekrar biraz daha ağır
    4. set 6 tekrar biraz daha ağır

eğer yaşın 15-16 civarıysa son sette kaldırabileceğin maksimum ağırlığı kaldırmanı önermem maksimal ağırlık(1 tekrarda kaldırabileceğin maksimum ağırlık) kemiklere zarar verebilir.

3. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Bu verdiğiniz piramit sistemi 4. ayımda bunu yaptım şimdi hacim yapmak istiyorum piramit sadece güç kazandırıyor. Beni yanlış anladınız galiba.

4. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    bu program hem hacim hem de dayanıklılık kazandırır diye biliyorum.eğer 3 set yaparsanız o sadece hacim amaçlı olur piramit zaten hacim programıdır.

5. bar_kodd

bar_kodd Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    alanya

bende pazartesi bahsettiğin programa başlayacagım 4X6 sistemde kaldırabildiğin maksimum agırlık kullanmak gerekir eger gercekten hacim kazanmak istiyorsan bu şart... Zaten hacim programlarının temel mantıgı az tekrar maksimum ağırlık...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:13 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:05 ----------

dayanıklılık kazanmak için azalan yada artan sistemler kullanılmalıdır
    örneğin
    12-10-8-6 herset ağırlık arttırarak yada tam tersi
    6-8-10-12 kaldırabildiğin maksimum agırlıkla ilk seti yapıp sonra ağırlık azaltarak setleri tamamlamak..
    ayrıca hem güç artışı hemde hacim kazanmak istenirse
    10-10-8-8 denene bilir ilk iki setten sonra agırlık arttırılmalı... bizzat uyguladığım programlardır ;)

6. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    teşekkür ederim ama sadece hacim istiyorum sanırım 4*6 yapacağım, diğer sorum ise yeni programa geçmeli miyim?

7. bar_kodd

bar_kodd Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    alanya
    ben 2 yıldır yapıyorum daha yeni 4X6 program uygulamaya karar verdim... Daha dogrusu 2 yıldır gelişimimi çalışmalarımı izleyen takip eden hocamla birlikte karar aldık.... Bence önce güç kazan...

8. RealOgrish

RealOgrish Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Operator
    Yer:
    Avusturalya
    Bencede ilk basta guc kazanilmali ornegin kollarda guc olmadiktan sonra omuza ne kadar basabilirsinki benim basima gelen olay... Simdi o kadar guzel omuzlarim genisliyorki birde govsum...

Kolay gelsin

Not : Dikkar ederseniz guc sporu yapanlarin hepsi kalipli insanlar yanisi Guc sart

9. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    o zaman bir ay daha piramitle devam edeyim.

Sayfayı Paylaş