4 Kilo Fazlam Var?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve gkhngs tarafından 15 Haziran 2005 başlatılmıştır.

1. gkhngs

gkhngs Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mali işler
    Yer:
    istanbul
    Arkadşlar diğer taraftada yazdım ama burası daha uygun olur diye burayada yazıyorum...

Benim boy:173 kilo 74

4 kilo fazlam var...Göbek çevresinde hafif yağlanma var ve tabi göbek de var...

İşte beslenme şeklim...

Sabah:Yarım ekmekden daha küçük ekmeğe kaşar domates

Öğlen:Tavuk+makarna+ayran+1 dilim ekmek,bazen patates kızartması

Akşam:Mümkün olduğunca az yemeğe çalışıyorum,ekmek gene 1 dilim yiyorum ve asitli içecek içmiyorum...+ meyve yiyyorum....

Ve haftada 3 yada 4 gun antremanım var...Ve en az 15 dakika cardio(koşu bandı+bisiklet) yapıyorum...

Sizce bu 4 kiloyu nası verebilirim??

2. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    öğün sayınız az, 5-6 öğüne çıkın...3 saatte bir yiyin...ekmeğiniz uno light form olsun, kaşar yerine daha az yağlı bir peynir tercih edin...makarna yerine bulgur ya da kur fasulye tüketin...patates kızartması yemeyin...akşamları bolca yeşil sebze ve salata tüketin proteininizin yanında...aşırı kardio yaparak vücudunuz kilitlemeyin...aynı gün yapıyorsanız,kardionuzu ağırlık çalışması sonrası yapın...forumdaki benzer mesajlara gözgezdirin...

3. Guest

Guest Guest

Eyeseeyou kardesin yazdiklarina katilmakla beraber ilaveten sunlari eklemek isterim.
    Simdi yaz aylarina girmis bulunmaktayiz ve yag yakimi gayet kolaylasmaktadir. Bunu degerlendirirsen yag yakmada fazla zorlukda cekmezsin. Istegiin kiloyu vücudundan atabilirsin ve bunu doya doya yiyerekde yapabilirsin. Sunlara dikkat etmeni uygun görürüm.

* bol bol su icmelidir( erkeklerde 4-6 litre )
    * bol bol sebze ve meyva
    * bol bol salata ve corba ile beslenilmelidir.

Yaz aylarinda Karpuz genelde seker icerdigi ve kilo yaptigi söylenmis dahi olsa bugün Isvicre üniversitesinde dietlerde kullanilabilecek en iyi metodlardan birisi olundugu hakkinda arastirma yazilarini görmekteyiz. Kisacasi Karpuz tahmin edildigi gibi yüksek kalori ve seker muhteviyati ile kilo yapabilecegi tezi bir arastirmaya göre kalkmis vaziyettedir. Burada amac karpuz ile mideyi sisirip diger agir olan besinleri tüketmemektir. Yani ögün niyetine karpuz yenebilir. Mesela öglen yemegini yemezsiniz ve bunun yerine karpuz yersiniz. Karpuzdaki seker hizli etkilidir ve yine ayni sekilde vücuttan atilmasida hizlidir. Cabuk enerjiye dönüstügü icin bu bir manada spor icinde avantajdir ve diet icinde avantajdir. Bunu sunun icin belirtiyorum. Yaz aylarinda uygulanan az karbonmhidrat alimi ile dietler genelde bas agrisi yapar ve halsizligi getirir. Bundan dolayi cabuk etki eden ve vücutta uzun süre kalmayan Karbonhidratlar tüketilmelidir.

4. gkhngs

gkhngs Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mali işler
    Yer:
    istanbul
    Mümkün olduğunca su içmeye çalışlıyorum ve akşamları da meyveye ağrılık veriyorum yalnız...Şöyle bir sorunum var benim

Ben bir iş yerinde çalıştığım için antremana akşam 7:30 falanda başlıyorum saat 9 gibi falanda evde oluyorum...

Yani akşam yemeğini baya geç bir saatte yemek durumunda kalıyorum...7 den sonra yenmemesi gerekir sanırım akşam yemeklerinin ama benim başka seçeneğim yok...

Sizce bu çok büyük bir sorun olabilirmi?

Ve akşamları neler yemeliyim...Mesela sadece bir kutu ton balığı yesem yeterli olurmu??

5. Guest

Guest Guest

Normalde aksam kan deverani ve vücut yapisi yavaslar. Alinan agir gidalar vücutta cabuk yag olusumuna sebebiyet verir.
    eger yemek yemek zorunda isen o zaman agir yiyecekler tüketmemelisin(pilav+makarna+tatlilar+cips+cikolata gibi).

Birde yatmadan en az 3-4 saat önce yemek yemis olman gerekiyor. Standart ayar 6 saattir. Ama hafif birseyler yersen 3-4 saat normaldir. ekmeksiz 2-3 tabak corba ve yaninda bol bol salata yiyebilirsin(fakat karnini daha cok suyla doldurman daha uygundur). Meyva lari sadece aksam yememelidir ama yemek yerine meyva yiyebilirsin.

6. gkhngs

gkhngs Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mali işler
    Yer:
    istanbul
    Beslenme Şeklimi şu şekilde ayarladım

Sabah:1 Bardak Yarım Yağlı Süt+Sandviç ekmeği arasına beyaz peynir domates+1 parça simit

Öğlen:Tavuk+Makarna+Ayran

Antremandan 2 saat önce:Bi tane muz

Akşam yemeği:Bolca Salata+Ton balığı yada tavuk benzeri şeyler+pilav+bolca meyve

Yoğun bir tempoda çalıştığım için
    Anca bu kadar oluyo....Eksik tarafları söylermisiniz??

7. Saircon

Saircon Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  8. gkhngs

gkhngs Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mali işler
    Yer:
    istanbul
    Saircon öncelikle bu kadar uzun bir açıklama yazdığın için sana çok teşekkür ediyorum...

Sen sanırım mezun forumunda da yazıyordun değilmi ordan da hatırlıyorum seni :)

Neyse sabah kahvaltısında biliyorum en buyuk eksikliğim yumurtanın olmayışı ama sabah kahvaltıısnı şirkette yaptığım için yumurta yemem biraz zor oluyor...Hafta sonları yiyyorum ama...Gerçi eskiden sabah kahvaltılarında açma poça nerde yağlı şeyler varsa onları yiyyodum..En azından şimdi sabahları daha sağlıklı besleniyorum...

Muz yeme demişsin peki bana ne önerebilirsin antremandan önce yani ne yemeliyim ama kolay bişe olsun şöle yanımda taşıyabiliyim :)

Bu arada 73.5 kiloda kaldım bir gram veremiyorum durdu sanırım kilo vermem gerçi 1 kilo vermiştim zaten...

Antremandan önce 10 dakika bisiklet antremandan sonra 15 dakika koşu bandı yapıyorum...

Göbeği eritsem yeter aslında çok kilo fazlam yok ama göbek var...

9. Saircon

Saircon Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  10. gkhngs

gkhngs Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mali işler
    Yer:
    istanbul
    Saircon öncelikle açıklamaların için saol...

Çok soru soruyorum aslında ama bu spora yaklaşık 12 gun önce başladım yani yeniyim,ve şu ana kadar baya disiplinli olarak haftanın 3 yada 4 gunu gidiyorum...

Şimdi öncelikle

Bana verilen programımı 2 ayın sonunda değiştirmeliyim sanırım değilmi???

Ve bana önerebileceğin bir cardio programın varmı?

11. Saircon

Saircon Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  12. gkhngs

gkhngs Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mali işler
    Yer:
    istanbul
    Hocam peki öğlen yemek te 1 bardak ayran içiyorum.Ayranda yağ var...

Sizce ayran içmeyi bırakmalımıyım?

13. Saircon

Saircon Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  14. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    :)

Gkhngs zaten hiç yağ almayacan diye bir şey yok, belli bir ölçüde yağ alman lazım. Aşırı ve kötü yağları yememen lazım.

Sayfayı Paylaş