4 karın kası

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve enter33 tarafından 4 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar, tecrübeli abiler, forumda yeniyim ama 2 yıldır falan takip ediyorum. Yeni üye olma fırsatım oldu. Benim sorunum şu : %8 yağ oranım var çok sıkı karın çalışıyorum fakat 4 karın kasım belli. en üsttekiler biraz fazla uzun sanki en üstteki 2 karın kası birleşmiş gibi. Bunun bir çözümü olmazmı ? birde ufak bi soru ; kilo alarak kas yapmak istiyorum fakat 5 aydır sonuc elde edemedım protein tozu almasam full yemeklere abansam alamazmıyım artık canıma tak etti dikkat etmeye calısıyorum ama aksine kilo veriyorum Şimdiden teşekkürler cevaplar için. . .bench_O

2. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Yüksek miktarda protein almalısın, tabiki karbonhidratıda unutmamalısın. Boş zamanlarında forumu bol bol oku. 5 ayda iyi bir sonuç alamazsın zaten fakat beslenmene dikkat edip sıkı çalışırsan gözle görülür değişim tabiki olur.
    Karın kaslarına gelince, genetiktir kimisinde 4 kimisinde 6 kimisinde 8 dir. Ama bana kalırsa, seninki muhtemelen alt midedeki yağlanmadan dolayı öyle görünüyor.

kolay gelsin, iyi forumlar

enter33 bunu beğendi.
  3. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    teşekkür ederim fakat yağlanmadan değil, benden daha tecrübesiz arkadaşım var yağ oranımız aynı ama onun 6 tane belli ve 3. çizgi tam göbek deliğiyle neredeyse aynı hizada benim ise 2. çizgim öyle. . . yani dediğim gibi üstteki iki kas birleşmiş gibi oluyor.

4. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    arkadaşım sıkmana göre fln çıkış şeklini değiştirebiliyosun hemde genetik faktörüde var yani kaslarını büyüklük dışında başkalarıyla kıyaslama derim sana :) ama karın kasların için nasıl çalışıyorsun onuda söylersen istersen sana bikaç da tavsiye öyle gelir ancak ben mekik çekerken 2 set olarak yapıyorum mesela ilk sette ısınma amaçlı 40 fln ikinci sete ne kadar çıkabilirsem bindiriyorum :) ancak destek almadan çekiyorum ve setler arası dinlenme 1 dk 1.5dk. Ve mekik çekerken sana tavsiyem eller ensede çekme hem verimini düşürür hemde enseye baskı yaptığından dolayı seni gereksiz yere fazla zorlar :) Bu arada ikimizde yaşıtız :) beslenmen konusunda sana proteini ve kaloriyi enerjiyi fazla alırsan hiç bir sıkıntı olmaz ve özellikle yedikten 2 saat sonra çalışırsan en verimli o zaman olur tabi bunu akşam yemeğinden sonra yapma da :D Ben mesela proteini fazla alma imkanım bulunmadığı için kaloriye yükleniyorum tabi proteini de bırakmıyorum ama bu şekilde de hacimden çok bi yanıt olmasada gayet güzel gelişiyor en azından her kas gayet şekilli ve düzgün çıkıyor :) ah birde düzenli çalışsam çok şeyler olucakta olmuyor düzen oturtamıyorum :) neyse kilo olarak en son 56ydım ama kilo aldın diyolar etraftakiler hadi 58 sayalım bu kiloda bilek güreşiylede uğraşıyorum daha 30 kişiyle yaptıysam 3-5 kişiye anca yenildim onlarda vg çalışanlar tabi :)

5. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Karın kasını haftada en az 3 kez çalıstırmaya çalışıyorum :) yani alt karına daha çok önem veriyorum fakat 4 tane var işte genetik midir nedir artık

6. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    Hocam alt karın en güzel bacak kaldırmayla çalışıyor ben bi ara onuda yaptım güzel hareket valla :) yatağa enine yatıyorum elimi yatağın yanından tutarak bacaklarım zaten dışarda kalacağı için yere kadar indirip değdirmeden kaldırabildiğim kadar yukarıya kaldırıyordum karının üst ve alt kısımlarını felaket çalıştırıyor özellikle şu en üstteki kasım önceden azcık belliydi şimdi baya bi baklava olmaya başladı :D ayrıca haftada 4 günden aşşağı çalışma derim sana ve kaloriyi proteini yeteri kadar aldığın sürece zaten birde kaslar alıştı mı emin ol ağrı hissetmezsin haftada 7 gün bile çalışırsın ama o zamanda kasların dinlenmeye ihtiyacı var tabi :)

7. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    ben barfiks demirinden tutarak ayaklarım dik bir şekilde yukarı kaldırıp-indiriyorum. Salonda en iyi alt karın hareketlerinden biridir diyorlardı

8. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    Yani oda güzel çalıştırıyor olabilir ancak ben o hareketi verimli olarak yapamıyorum 1.si evde yok barfix demiri yok 2.si tutunmak denge fln diğer bölgelerede enerji harcıyorsun

Sayfayı Paylaş