4 Gainer arasında kaldım..

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve 7barca7 tarafından 17 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. 7barca7

7barca7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar şuan bu ürünü kullanmaktayım ve bitti sayılır

Daha önce de muscle tech'in gainerini kullanmıştım ve etkili olmuştu ayrıca şuan weider amino 2200 kullanıyorum..Yeniden kaliteli bir ürün almak istiyorum,maddiyat şuanlık çok sorun değil gibi..Siz bu aşağıdakilerden hangilerini önerirsiniz..Kullanan-etkisini gören veya hakkında iyi bilgi sahibi olan varsa yardımlarını bekliyorum :) :)

Muscle Tech Pro Gainer- https://www.supplementler.com/shop/Kilo-Aldiricilar/Muscletech-Masstech.html

Weider Cras Weight Gain- https://www.supplementler.com/shop/Kilo-Aldiricilar/Weider-Crash-Weight-Gain-1-5-Kg.html

Weider Mega Mass 2000- https://www.supplementler.com/shop/...t-Mega-Mass-Bass-Kilo-Aldirici-2000-3-Kg.html

BSN True Mass- https://www.supplementler.com/shop/Kilo-Aldiricilar/BSN-True-Mass-2610-Gr.html

2. grandor

grandor Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Tavsiyem true mass

3. 7barca7

7barca7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Acikcasi bsn'nin methini yeni duydum..Neden bunu onerdiniz hocam?

4. grandor

grandor Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    bsn true mass 3 yıldır en iyi gainer ödülü alıyo icerigine bakarsanız 1 porsiyonda 50 gr protein hangi gainer da bu icerikler var .. :)

5. 7barca7

7barca7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Onu duymustum hocam ama muscle tech ve weider oneriyor herkes cok kafam karisti

6. 7barca7

7barca7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaslar uygun fiyata gaspari nin gainerini buldm,sizce bu 4 urunle karsilastirdigimiz zaman nasildir?

7. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    bence weider mega mass 2000 veya true mass al derim true mass cok ii bi kilo aldırıcıdır keza mega mass da öle

8. 7barca7

7barca7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    weider bana da hep sicak gelen bir markadir ama birçok sporcu eleştri de bulunuyor bu urun hakkında..Ayrica bir de gaspariyi sormak istedim forumda çok fazla bir şey bulamadım hakkında

9. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    valla weider ve true mass gibi secenek varken gaspariyi gec derim

10. 7barca7

7barca7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Hm cok sagolasin hocam..Peki muscle tech?daha once kullanip memnun kalmistim,m.tech ile weider ve bsn arasinda fiyat farki var..Sizce m.tech almak yerine bsn veya weider bu farka deger mi?

11. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam muschletech ne kadar bilmiyorum ama true mass 159 tl heryerden bazı siteler 189 a satıyor ama oralardan alma sakın bilgin olsun ikinci olarak ben nitrotech adli protein tozunu kullanmıştım muschletech firmasının hayatımda bu kadar iğrenç suyla bile kopurup tasan çilekli idi tadı bu kadar iğrenç kusturucu baska toz kullanmadım gogsumun sol tarafinda kullanirken yaptigi agri da cabasi o yuzden yaşadığım nitrotech faciasından sonra o firmaya temkinliyim biraz gercekten şimdiye kadar kullandığım en dandik protein tozuydu tabi kilo aldiricisini kullanmadım onun icin forumdaki mass tech bölümünü okumanda fayda var bana sorarsan true mass la arasında 20 tlden fazla bı fark olduğunu zannetmiyorum true mass almani tavsiye ederim tercih senin

12. 7barca7

7barca7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Acikcasi yazdiklarin ikna edici oldu hocam bsnyi cok merak ediyorum..Ben su anda weider 2200 amino kullaniyorum buna ek olarak baska bir supplement onerebilir misiniz?creatine vs?

13. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    ben creatinin cok gerekli bi supplement olmadıgını düsünenlerdenim yani olsa da olur olmasa da olur bi supplementtir benim icin o yuzden eger 8-9 aylık vücut gelistirme gecmisin varsa ve herhangi bi kalp rahatsızlıgın yoksa sana creatine yerine no ürünleri kullanmanı öneririm daha faydalı olacagını düsünüyorum ama no ürünleri de yazın kullanılmaz cok sıcak oldugu için kısın kullanmanı öneririm ayrıca mutlaka glutamine kullanmanı öneririm benim vazgecilmez üclüm whey,glutamine,no dur

14. 7barca7

7barca7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Glutamine yi aminoya benzer bir şey olarak duymuştum hocam,yanlış mıyım?

15. xinplysz

xinplysz Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    bence ON pro compelx gainer kullanabilirsin ama fiyat biraz pahali kaciyor icerik acisindan hepsine meydan okuyacak bir gainer.

16. antititan

antititan Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Creatine ve glutamine amatör vücutcularında kullanabiliceği birer supplement deneyebilirsiniz.

17. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    tabiki glutamin de bi amino asittir ama yalnız glutamine kullanmanı günlük 5 gr kullanmanı tavsiye ederim

L-Glutamine Nedir?

Glutamin’in temel olarak sağladığı faydalar; büyüme hormonunun salgılanmasına yardımcı olmak, hücrelerin nitrojen alımını zenginleştirmek, protein sentezini artırmak, hücre hidrasyonunu artırmak, hücre iyileşmesini maksimize etmek, kas yıkımını engellemek, glükoz fonksiyonunu optimize etmek, vücutta oluşan toksin maddeleri temizlemek, kaslarda protein azalmasını önlemek, hücrelere nitrojen taşımak, asit dengesini sağlamak, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve enerji vermektir. Kısacası Glutamin hem anabolik hem de anti katabolik bir amino asittir.

Kaslarda amino asit havuzunun %60′ını ve vücutta toplam amino asit döngüsünün %20′sini Glutamin oluşturur. Diğer amino asitlerin aksine sadece Glutamin’in 2 nitrojen atomu vardır ve nitrojen mekiği olarak bilinir. Vücudun en çok hangi bölgesinde gereksinim varsa o bölgeye nitrojen taşır. Nitrojen, yeni kas dokularının oluşumunda ve mevcut kas dokularının büyümesi ve tamirinde önemli bir rol oynar. En fazla kas büyümesini sağlayabilmek için, vücuda en fazla miktarda nitrojen takviyesi yapmak gerekmektedir.

Glutamin tüm amino asitler içinde en çok fonksiyona sahip olan temel bir amino asittir ve profesyonel sporcular tarafından temel bir gıda takviyesi olarak kullanılır.

Sporcularda ağır antrenman sonrasında enerji azalması ve kas ağrıları oluşur. Eğer vücudun dinlenme ve iyileşme süresi, iki antrenman zamanı arasındaki süreden fazla olursa, bu sporcu için bir sıkıntı (sendrom) yaratır. Bu sendrom vücudun depoladığından daha fazla Glutamine tüketimine neden olur. Üst üste yaşanabilecek bu sendrom vücudun kas yıkımına gitmesine sebep olur.

Glutamin takviyesi fazla antrenman sendromunda oluşan kas yıkımını tersine çevirir. Kaslarda serbest amino asitlerin ve nitrojen kaybına engel teşkil etmesi sebebiyle, Glutamin anti katabolik bir maddedir.

Antrenmanlar sırasında en çok tüketilen amino asit Glutamin’dir.

Genel sağlık açısından Glutamin ele alındığında; yara veya yanıkların iyileşmesini hızlandırır ve enfeksiyon oluşumunu engeller. Bu sebepten dolayı ameliyat sonrasında hastalara Glutamin takviyesi verilir. Ayrıca bağırsakların sağlıklı olmasında temel madde yine Glutamin’dir. Sinir ve psikoloji sağlığını destekler.

18. 7barca7

7barca7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Peki hocam ben şuan zaten amino kullanıyorum bunun yanında glutamine almam sıkıntı yaratir mi?Ayrica tavsiye edebileceginiz glutamineler nelerdir?

Sayfayı Paylaş