4 günlük program

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 11 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    1. gün gögüs
    2.gün kol
    3. gün sırt
    4.gün omuz

bu şekilde çalışıyorum. çünkü okul programına uymak zorundayım. bazen erken bazen geç bitiyor. erken bittiği günler direkt salona koşuyorum. bazen ağrı yüzünden program erteleniyor. genelde kolu çok sert girmiyorum O yüzden çok ciddi bir ağrı yaşamadım. geçen yanlız oldu sırtı bu cuma günü çalıştım. eğer bu akşama çalışabilirsem omuz günüm. yarın için gögüs çalışmam gerekiyor . eğer omuz arkasına omuz girersem overtraining olma şansı var omuz da göğüste benim için çok önemli kas grupları . Çok büyük bir sakıncası var mı . kas yeterince dinlenemezmi bir günde çünkü 4 günlük programdan dolayı bir kere 2 gün ard arda çalışmam gerekiyor . sizin fikriniz nedir

2. zeroopion

zeroopion Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dostum calısma programı olarak sana tavsıyede bulunayım o zaman :

1.gun: omuz,triceps(omuz,omuz kapsamlı oldugu ıcın bır cok hareketı bulunmakda ama sadece 4 hareket yapman yeterlı bu konuda,ve her hafta omuz hareketlerını degıstır.omuz programın bıttıkden sonra trıceps e gecersın(arka kol)onda da 4 hareket yapman yeterlı,cıkısda kendını ıyı hıssedersen mekık ıle tamamlarsın gunu..

araya bır gun mola verdıkden sonra ondan sonrakı gun:
    2.gün:
    gogus calısması 4 ayrı hareket yıne ve her hafta degısık gogus hareketlerı ıle kaslarını sasırta sasırta bu programa devam edıcen.. bıttıkden sonra gogus biceps yanı on kol calısmasına gırıcen bundada 4 ayrı hareket yaptıkdan sonra bırakıcan ve yıne gucun varsa mekık cekersın programın sonunda

bır gun moladan sonra yıne haftanın son gunu:

3.gun.
    sırt,bacak,cardio

ve boylece haftanın 3 gunu yapmıs olursun ve haftayı tamamlamıs olursun boylece 1 gunde kar ın olmus olur dınlendırırsın kendını unutmakı kaslar dınlene dınlene gelısır ;)

3. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    zeropirin omuz ve triceps ayni gun zor olur cunku omuz porgrami tricepsde cok yuk bindirdiginden yorgun adele olur.

4. zeroopion

zeroopion Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet saydam haklısın.ben oyle yapıyordum sımdıye kadar.uyaranda olmamısdı benı.ama bundan sonra omuz gunu trıceps e gecmem.uyarın ıcın tesekkur ederım.

pekı gogus yaptıgım gun trıceps yapsam ve omuz yaptıgım gun biceps yapsam olurmu ?

5. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    gogus gunu de triceps calisir,triceps si sirt ile beraber yapabilirsin.

benim anlamadigim;ben 6 senedir bu isi yapiyorum ama hala kimseye program yazamazken,kas guruplarinin birbirine etkisini bilmeyen biri neye guvenerek baskalarina program tavsiye ediyor.

arkadaslar lutfen daha bilincili olalim,bu tarz konularda cevaplari profesyonel arkadaslara birakalim.bugun baskasina,yarin da sizin basiniza birsey gelmemesi icin!!!

wrestler bunu beğendi.
  6. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    peki yardımcı olabilcek olan olursa sevinirim ben zaten vücutta ağrı olduğu zaman çalışmıyorum tricepste biceps te ağrı varsa sırt günü kolun ertesi gün olduğu için çalışmam ağrı varsa ama genelde kolda çok ağır giren kendi sınırlarını zorlayan biri değilim 4 günlük program uyguluyorum merak ettiğim başka kimler yapıyor bunu bir gün mecburi ard arda çalışmak zorundayım öğrenci olduğum için haftada 2 kere salonda 2 kere evde hallediyorum omuz ve kol evde hareketler yapması kolay olduğu için salon günlerim pazartesi ve perşembe aslında hocamın verdiği sıra şu

1.gün göğüs
    2.gün sırt
    3.gün kol
    4.gün omuz

ama sırt ve kolun yeri değiştirdim ders saatlerime endeksli malesef salon günlerim şimdi eğer ben kol arkasına sırt girersem yani yaklaşık 20 saat kadar dinlenmiş olacağım ve vücudumda ağrı hissetmiyorsam çalışmada overtraining olur mu kas 20 saatte kendini yeteri kadar geliştirip yeniler mi .

Sayfayı Paylaş