4 gün git 3 gün dinlen ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Lodric tarafından 7 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Lodric

Lodric Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar üniversitemin açılması dolayısıyla biraz geç çıkıyorum aksam çok zor oluyor.Kafamda şöyle bir düşünce var suanki programım p.tesi-salı antreman çarşamba off - perşembe - cuma antreman - c.tesi-pazar off Bu şekilde çalışıyorum.

Günleri şimdi şu şekilde değiştirmek istiyorum.Perşembe-cuma-ctesi-pazar antreman ---- Ptesi-salı-çarşamba offf siz nasıl olur ? yardımcı olursanız sevinirim 3 gün beklememin bir zararı olcağını sanmıyorum hem yeni düşüncemdeki programda hem daha verimli olacağımıda biliyorum yardım ederseniz çok sevinirim teşekkürler şimdiden..

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    3 Gün gitmemenin zararı olmayabilir ama 4 gün gitmenin zararı olabilir

Lodric bunu beğendi.
  3. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  4. Lodric

Lodric Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Çok haklısınız ancak evde 7'de olucam yemek ye 2 saat sonra antremana git saat 9-9.30 antreman bitti 11 desek geldim 12de yemek yedim ? sonrası bu daha kötü bence 2.5-3de uyuymam gerekcek sabah 6da kalkıyorum :) öyle birseyki zaten on-on-off-on-on-of-of uyguluyordum okulla bunu denedimmi olmuyor ve benc 15-15 basıyordum okul olmadıgı zaman okul basladı 15-15de aşırı zorlandım aşırı hemde verimde düşücek.

Son düzenleme: 7 Ekim 2012
  5. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    Haftada 4 antrenman yapıyordum ama işimin yoğunluğu sebebiyle haftada 3e indirmek zorunda kaldım. Antrenmanları biraz daha sert yapıyorum şu anda diğer antrenmanlarıma göre ve 3 hareket yerine 4 hareket giriyorum çoğu kasa. Çok abartı denilecek bir fark olacağını düşünmüyorum gelişmede. Neticede doğru çalışmak kilit nokta.

Lodric bunu beğendi.
  6. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Perşembe-cuma-ctesi-pazar antreman

Spor geçmişini bilmiyorum ama zorluk seviyesini kendine göre ayarlarsın zaten, gittiğin günlerden ziyade hangi kasları peşpeşe çalışıyorsun o daha önemli çakışma olmaması açısından.

Perşembe Göğüs
    Cuma Sırt
    Cumartesi Bacak
    Pazar Kollar ve Omuz

Bu şekilde hiçbir kas çakışmaz,antreman sonlarında 2 günde 1 karın yaparsın, triceps-biceps-omuz hepsi ufak kas grubu 1 günde halledersin onları antremanı ayarlarsan, düzgün beslenip dinlenirsen de 3 gün off vermene bile gerek yok 1 gün off verip tekrar başa dönebilirsin ama off vermek zorundasın sanırım üniversiteden dolayı,gelişimini olumsuz etkilemez diye düşünüyorum 3 gün off vermek, daha iyi bile olabilir senin için.

Bu sporda doğru program şudur diye birşey yok, denersin sonuca bakarsın olmazsa başka birşey denersin olursa devam edersin, benim 1.5-2 ay off vermediğim dönemler oldu her gün tek bölge yaparak, şuanki rutinimde de 12 gün aralıksız gidip 13. gün off veriyorum ve son derece memnunum.

Beslenme,dinlenme düzeni, vücut seviyen bunlar çok önemli.

Son düzenleme: 7 Ekim 2012
    Lodric bunu beğendi.
  7. Lodric

Lodric Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli wurz ve rinkushichi yorumlarınızı okudum.Ben şöyle anlatıyım size kendimi 175 boy 64 kilo önceden uzun süreleri futbol ve yüzme geçmişim var.Vg'de prof. değilim ama salona 9 aylık yazıldım iyi bir yerlere gelmek istiyorum istediğim vucut tipi parçalı falanda değil sadece amacım yağlanmamak ve kaslarıma zarar vermeden gelişmek.ptesi salı çarş çok geç eve geliyorum o yüzden o günlerde spora gidemicem o sebeble off veriyorum onun haricide perş cuma ctesi pazar günlerinde 1.gün göğüs-sırt 2.gün omuz-kol 3.gün tekrar göğüs-sırt 4.gün tekrar omuz-kol bu sekilde çalışmam gelişmemi etkilermi?,kaslarımı yıkıma ugratırmı? yada bu çalışma düşüncem ne derece doğru ?

8. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    4 gün içinde aynı kasları çalıştırma.
    Bu şekilde gelişmen mümkün değil.
    Dediğim şekilde 4 güne yay bölgeleri, her bölgeyi 1 kere girsen yeter.

9. TZOKO

TZOKO Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    bende haftada 4 gün üst üste çalışıyorum her gün farklı bölgeler verim alıyorum. şu aralar bacak çalışmıyorum onun yerine kollara bir gün ayırıyorum.

10. Lodric

Lodric Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    tamam ancak perşembe çalıştırdıgım yeri tekrar haftaya perşembe calıstırıcam çok uzun bir süre değilmi :)

11. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Normal olanı zaten haftada 1 girmek ve çoğumuz böyle yapıyoruz.

4-5 gün sonra aynı bölge tekrar çalıştırılabilir de 2 gün arayla mümkün değil gelişim olmaz.

2 gün arayla çalıştırmak yerine haftada 1 girmek çok çok daha iyi.

12. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    çare yoksa tabi ki olur !...)

Sayfayı Paylaş