4 gün body, 2-3 gün karın

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve zrynawrycek tarafından 3 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

1. zrynawrycek

zrynawrycek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar, öncelikle biraz geçmişimi anlatayım sonra da derdimi. Bodye bir yıl önce başladım, 11 ay yaptım ama bunun 7 ayında hakkıyla çalışmışımdır, değişik nedenlerden ötürü. Şu anda gittiğim salona haftanın 4 günü gidiyorum ve orada antrenman sonrası yaptığım karın egzersizleri (mekik ve kollarınızı yanlara dayayıp bacaklarınızı içeri çektiğiniz bir hareketi yapıyordum) bana yeterli gelmiyordu, yani tekrar sayılarını falan arttırdığım halde fazla bir yanma hissetmiyordum.

Annem bir süre belediyenin fitness kursuna gitti ve orada yaptırdıkları pek çok hareketi evde de yaptı, ben de deneyeyim istedim ve çok memnun kaldım, zira yanmak ne kelime karın kaslarım resmen tutuşuyor.( bu arada belirteyim 20 yaşına basmak üzereyim, boyum 1.76 kilom 71.5, millet göbek yok olm sende dese de karın kaslarımı -artık ne kadar varsa- göstermeyecek bir tabaka var besbelli) Bunları antrenman yapmadığım günlerde yapıyorum 3-4 seferdir ve daha yolun başındayken sormak istedim, acaba yanlış yolda mıyım? Günlük sporun arasında 24 saat koyuyorum ama içimde acaba olan kaslarımı yakar mıyım endişesi var, ama o salondaki basit egzersizlere artık bunları yaptıktan sonra dönesim yok. Acaba sizce nasıl bi sonuç alırım kısa ve uzun vadede? 4 gün body 3 gün karın-kalça vs. genel fitness hareketlerine devam edeyim mi yoksa 4 gün body 2 gün fitness mi, he tabi ya sakın böyle yapma da diyebilirsiniz :)

2. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    keşke antreman programınıda yazsaydın

buşekilde haftanın 7 günü çalışmış oluyosun sanıırm?dinlenme günün yokmu?

bence 1 gün çalışma 1gün dinlenme şeklinde dewam et fitnes hareketlerinide antreman sonlarında yap

3. zrynawrycek

zrynawrycek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu soruyu yazarkenki çalışma programım aşağıda, salona 4 gün gidiyordum, her gün 2 bölge:

Göğüs
    Bench press
    Butter fly
    Üst göğüs press
    Pullover
    +
    Önkol
    Scot curl
    Danbıl curl
    Arm curl

Omuz
    Shoulder press
    Danbıl press
    Upring rowing
    +
    Kanat
    Barfiks
    Danbıl rowing
    Seadat rowing
    Lat rowing

Arka kol
    Arm extension
    Dips
    Danbıl curl
    Ters pushdown
    +
    Bacak
    Leg pres
    Ön bacak presi(ismini unuttum)
    Leg curl
    (burada da calfler için bir hareket var,oturup dizlerden bi ağırlığı kaldırdığınız)

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Shoulder press
    Danbıl press
    Upring rowing
    +
    Kanat
    Barfiks
    Danbıl rowing
    Seadat rowing
    Lat rowing

yukarıda ki proğramda sıra hatası ve yanlış hareket izlenimi var Shoulder press ten sonra bir latarel yerine Danbıl press yapıyorsun aynı hareketi hem dambılla hem makineyle yapmışsın omuz gelişmez

Barfiks kanadın yada sırtın ana hareketidir gördüğümüz yüzeysel kasların dışında görünmeyen rotator kaslarına bile etki eder bundan sonraki hareket Wide-Grip Front Lat Pulldown olmalıki zıt kaslar çalışsın sonraki hareket d row olabilir senin proğramında 3 adet row var bunlar fazla zamanla d.row bırakılıp bar row a geçilerek şaşırtma ugulanabilir

5. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    dumbbell press
    enseye press i kullanabilrsin
    arkasına upright iyi seçim

kanatta lat,kablo diye gitsen iyi olur...

ayrıca arka kolda ki curlun ne işi var anlamadım

Sayfayı Paylaş