1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

4 aylık bir çalışma yaş 17

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve HeLLscream2 tarafından 27 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. HeLLscream2

HeLLscream2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar forumunuza yeni üye oldum.Bb hakkında bilgilenmeye çalışıyorum.

Henüz yolun başındayım tabi.4 aydır bilinçli veya bilinçsiz sadece evde dumble ile yapabildiğim hareketleri yaptım.Göğüs için hiç çalışmadım desem yeri.Ufak bir ara (2.5 hafta kadar) şınav çektim günde 100 civarı.Biceps, forearms, triceps, omuz genel çalıştığım bölgeler.Son zamanlar çok az trapezleri geliştirmeye çalıştım.Birde kesinlikle belirtmem gerekirki, spor için fazladan beslenme gibi bir duruma pek girmedim.Bi ara GNC'nin Weight Gainer 1850 serisinden protein tozu kullandım.O bir ayda bitti.Ondan sonra bir daha protein tozu almadım.Sadece antreman sonraları 500ml civarı süt içtim.

Kilo: 48 (başlamadan 40 idi)
    Biceps soğuk: 30, sıcak: 32
    Omuz: 102
    Göğüs: 87

Bu arada resim tarihlerine bakmayın.Makinede ufak bir sorun vardı düzelttim.

2. C4N

C4N Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Bence resim koyup yorum beklemek için çok erken çünkü çok zayıfsın zaten. Bol bol kompleks karbonhidrat ve kaliteli protein yemelisin. Vücudun kolay kolay yağ tutacak bir yapıya sahip değil, o nedenle hacim almak istiyorsan karnın doysa bile yemeye devam etmelisin. Eğer salona üye olmak gibi bir şansın varsa ol derim, 4 ayda kasların ve eklemlerin haraketlere alışmıştır, direk serbest ağırlıklarla başla bence. ağır kilo az tekrar çalış (8-10 tekrar arası.)
    Başarılar

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    resim ekleme kurallarını okuyunuz..

4. HeLLscream2

HeLLscream2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Konuyu açmadan önce okudum fakat ben bir sorun göremiyorum?Tüm kurallara uyuyor.Sadece pozisyon çokluğu yok.

Cevap yazan arkadaş teşekkürler.Evet zayıfım bayağı.Yakında salona yazılcam kafamda var.Aslında en başından beri salona yazılcak vaktim ve imknanım varrdı ama üşendim.

5. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    başlığınızı kurallara göre güncelleyiniz.aksi takdirde başlığınız kilitlenecektir..

6. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    veteriner fakültesi öğrencisi
    bencede yorum beklemek icin cokcok erken cunku cok asırı zayıfsın kolunuda muhtemelen yanlıs olcmussundur bence kollarında 28 ancak gibi gorunuyor hani uzunsan belki ince duruyor dicem ama 48kg oldugunu soylemişsin cok dusuk bir kilo canında dedigi gibi bol bol komplex karb + protein ye yagıda eksik etme ayrıca suplemente salonda basladıktan 3 ay sonra oneririm cunku zaten cok zayıfsın duzenli idman bol beslenme zaten ilk 3 ay icin inanılmaz degisiklikler yaratıcaktır diye dusunuyorum
    birde kurallara uymayan ne oldugunu sormusssun orada diyor ki yorum yapmaya yetecek kadar poz burda sadece oncen bir gogus 2 tane aynı sekilde sırt pozu var ama kurallara bakarsan en az 6 tane poz gerekli orada ornek resimler var sana yardımcı olcaktır

7. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Kesinlikle çok iyi beslenmen gerekir.Zayıf olman aslında senin için bir avantaj.Vucudunun yağ ve su tutmaması aslında bir b.b cinin istediği şey;çünkü korkmadan yani yağlanmadan kilo alabilirsin bunun için en önemli etken kesinlikle iyi beslenmen bunla ilgili forumda zaten bir sürü bilgi var kesinlikle değerlendir.Birde çalışma programında çok önemli nasıl çalışıyorsun kaç set kaç tekrar günde kaç dakka yada saat bunlar da çok önemli.Örneğin senin 45 dakkayı geçmemen lazım gibi.

8. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    daha yolun başındasın çok çalışman iyi beslenmen lazım .
    göğüs ve omuz ölçünü sanırım kendin aldın çünkü 87 ve 102 gibi durmuyor başka bir arkadaşına ölçü aldırmayı dene hem senin gelişimini doğru yönde etkiler .

9. body_aksel_16

body_aksel_16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tebrk ederim öncelikle bende 16 yaşındayım bb ilgileniyorum
    çalışma sistemin hakkında biarz bilgi verebilirmisini???

10. HeLLscream2

HeLLscream2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Çok ağır olmadan çalışıyorum.7kg dumbel ile yapablidiğim hareketleri yapıyorum.Bodybuilding sitesi var yabancı.Ordan çoğunun videolu olarak uygulanış biçimlerini inceledim.Kendime yeni bir program geliştirdim.Henüz uygulayamadım haftaya başlayacağım.

İlk gün biceps ve triceps.Biceps için 10 set 10 tekrar.Triceps için 5 set 10 tekrar.Tricspe kendi ağırlığım ile uyguluyorum.Ayaklarımı sandalyeye koyuyorum.Ellerimi başka sandalyeye.Köprü gibi duruyorum yani iki sandlaye arasında.O şekilde kendimi kaldırıp indiriyorum 10 kere.

İkinci gün omuz ve kanat.Onlarıda genel yana açma şeklinde omuz.5 set 8 tekrar.

Kanat ise dumbel aşağı sarkıtıp yukarı çekiyorum kanattan güç alarak.5 set 10 tekrar.

3.Gün dinllenme

Dördüncü gün göğüs ve sırt.Göğüs için evde yapabileceğim tek hareket şınav zaten.10 set 15 tekrar.

Sırt için elimde ağırlık ile öne eğiliyorum ve tekrar geri kalkıyorum.Ne kadar faydası olur bilemeyeceğim gerçi.

5.Gün Karın ve ön kol (forearm) Karın için bildiğin mekik.Ne kadar yapabilirsem yapıyorum.Ön kol için 5 set 8 tekrar.Kolumu sabit bi yere koyuyorum ve sadece bileğim ile ağırlığı kaldırıyorum.

6. ve 7. günler dinlenme.

11. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    başlığınız süresiz kilitlenmiştir..
    kurallara uygun güncellemek istediğinizde yada bu niyeti gösterdiğinizde! açılacaktır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş