4 ayda forma girmek. Yardımlarınız gerekli...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ali123 tarafından 7 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ali123

ali123 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar;

Bu yıl yurt dışına okumaya gidecegim. Şu an için durumum çok kötü, 1.75 boy, 85-90 kilo arasındayım. 4 aydan beklentim yok, sadece zayıflamak ve vücudumun toparlanmasını istiyorum. Spor salonuna yazıldım. birkaç supplement aldım. Öncelikle benim aklımda 4 ay için şunlar var.

ilk 2 ay fitness sonraki 2 ay body yapmak var(bodyden beklentim fazla değil)

O.N Gold Standard Whey Protein ile O.N Creatine(2 adet) aldım. Kollarım çok gücsüz, Creatinin 1ni ilk ay fitness yaparken diğerinide 3. ay kullanmayı düşünüyorum. Fitness yaparken beslenmem protein agırlıklı bir diyet uyguluyorum. Body'e gececegim zaman aklımda şöyle bir beslenme var.

Sabah kahvaltıs (saat 9 ): zeytin, lor peyniri, domates, salatalık, yeşil çay. 1 servis whey.

ara(saat: 12) : 1 meyve

öglen( saat 1 ) : 200 gr tavuk veya balık , salata vs.

Akşam (saat 4 de) : Karbonitrat ağırlıklı yemek.

Saat. 4.5da : 6-7 tane yumurta kırıp içmek.

saat : 5de : 1 servis creatin.

Saat 5.30-6.00da : spor salonuna gidiş

Antremandan sonra 1 servis whey

saat9da : 1 adet meyve , yada eşdeğer birşey.

saat 12de ( yatmadan önce ) 1 servis whey..

Bu beslenme programındaki yanlışlıklar illaki vardır, o yanlışlıklar nedir beni bilgilendirecek birileri var mı?

bu 4 ayda verimi nasıl en fazla düzeyde tutarım. yada en fazla düzeyde tutmak için neler yapmam gerekiyor ?

İlgilenen, ilgilenmeyen abilerime, kardeşlerime teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Ali ERTÜRK

2. ali123

ali123 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar cevap yok mu?

3. rating

rating Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    senin amacın kilo vermek ise bu kadar beslenme ile veremezsin.özellikle karbonhidrat alımına dikkat etmen lazım.ben kilo almaya çalışıyorum ve senin beslenmen kadar çok protein almıyorum. öncelikle ne yapacağına karar vermelisin.kilo vermek istiyorum deyip bu kadar beslenmen doğru değil. anladığım kadarıyla ilk defa spor salonuna gideceksin, ilk 4ay kesinlikle supplement önerilmez ve senin aldığın supplementlerin kilo vermek ile alakası yok. kim sana bu ürünleri önerdi bilmiyorum,spor salonu işleten önerdi ise ticari kar olayını düşünüyorum.senin asıl dikkat etmen gereken şey basit karbonhidrat alımını kesmek, glisemik indeksi düşük yiyeceklerle beslenmek, mümkün olduğunca az karbonhidrat almalısın ve aldığın karbonhidratları kompleks olan kaliteli karbonhidratlardan seçmelisin. Yağsız protein alarak beslenmeli ama aşırıya kaçmamalısın. Bence şu aşamda kesinlikle whey ve creatine ihtiyacın yok.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:44 ----------

örnek olacaksa:

sabah 300ml süt ,60gr yağsız peynir,1-2 yumurta,10 ad yeşil zeytin,
    ara öğun meyve
    öğlen 25gr a denk gelen bir yemek,az yağlı salata,yoğurt
    ara öğün meyve
    akşam antremandan sonra 25gr a denk gelen bir yemek,az yağlı salata, 300ml ayran
    yatmadan önce acıkmadıysan bişey yeme, çok acıktıysan 30gr civarı lor

öğünlerinde herzaman tam buğday ekmeği yemelisin.kesinlikle abur cubudan uzak durmalısın.canın çok tatlı çekerse dondurma ye ama meyveler tatlı ihtiyacını karşılamaya yardımcı olacaktır zaten.

ali123 bunu beğendi.
  4. ali123

ali123 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

teşekkür ederim, başka önerisi olan varmı arkadaşlar.

5. ali123

ali123 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    daha önce 2 ay spor yaptım. bıraktıgımda 77 kiloydum. aradan gecen birkaç ayda 10 kilo aldım. hep bu akşam yiyip yatmaktan kafa_

6. neverzz

neverzz Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    3 öğün yemeye dikkat et ve ara öğünlerdeki meyveyi çıkar,meyve şekeri var sonuçta uzak durman lazım.

sabah tam 2-3 yumurta ve 50 gram kadar müsli

idman sonrası:lapa pilav ve yanında 200 gram tavuk göğsü ve salata

ara öğünde lor tüketebilirsin 100 gram kadar

akşam öğünü en geç 8 de: 100 gram kadar tavuk göğsü ve salata

yatmadan öncede yeşil çay içersen iyi olur senin için ;)

ali123 bunu beğendi.
  7. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Creatine hiç dokunma bırak bu sporda ilerlediğin zaman kullanmaya başlarsın.Şu an için inan hiç gereği yok.Beslenme programın güzel gibi ancak antrenman sonrası yemek göremedim ben.Kesinlikle protein ağırlıklı bir öğün eklemelisin antrenman sonrasına.Ayrıca gece yatmadan önce de whey almana gerek yok.Sabah ve antrenman sonrası kullanman yeterli olacaktir.Bir de kahvaltıya en azından 3 adet yumurta eklemen faydalı olabilir.

ali123 bunu beğendi.
  8. ali123

ali123 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler başka önerisi olan var mı arkadaşlar?

9. GrawX

GrawX Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0

öncelikle suanda whey kullanmana gerek yok bence sadece bosa israf gibi bişey olur gerci whey her zaman kullanılır o ayrı mesele ama bence kullanma
    creatin niye kullanıyorsun onuda anlamıs degilim hacmim iyice artsınmı istiyorsun?? L-carnitin alman lazım yumurta ye ondan bişey olmas spor yaptıgın için dogal pretein kaynagı zaten sabahla ögle yemegin iyi tavugu biraz daha arttıra bilirsin istersen cunki aksam yemegini

Akşam (saat 4 de) : Karbonitrat ağırlıklı yemek. yersen burda kim ne derse desin senin 4 ayda degil 2 yılda bile zor forma girersin kaldıki saat 4 aksam yemeginide ilk defa duyuyorum yatmadan önce yediklerin iyi yumurta olayı illa içicem diyorsan idmandan önce icme malum mide alt üst olucak ortalık batmasın daha erken saatlere benden tavsiye :D idmana gitmeden en az 1 saat ya da 45 dk once bişey yeme bence L-carnitine +Ufak ölcülerde amino asit bunlarla zaten 4 ayda istedigin forma girersin daha sonra whey kullanmaya baslarsın +kreatini ozm işe yararlar suan sadece vucudunun bosuna calıstırmıs olursun bench_O iyi calısmalar

ali123 bunu beğendi.
  10. ali123

ali123 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler, Peki akşam yemegini ne zaman yiyeyim. zaten 6da antremana gidiyorum 1.5-2 saat önce akşam yemegini yemiş oluyorum. akşam yemegini öglen yememi istemiyorsun herhalde:) antremandan sonra yersem antremanın bir manası kalmaz. şu anda creatini agırlık calışması yaparken zorlanmıyım diye kullanıyorum. tamam yumurta içmem. l-carbitinenin bana bir faydası olmadı kullandım multipower olanını. amino asitler zaten wheyde yok mu ?

11. defro

defro Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    dostum öğünlerini 3değilde 5-6 öğüne cıkarmaya bak

12. GrawX

GrawX Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    akşam yemegini o saatte bol karbon hidratlı yeme ozm hafif ye ne ac kal ne tıka basa doldur kendini

kreatine devam edersen kilon artıcaktır fark edersin zaten yakında enerji verir orası ayrı emin L-creatin suan daha cok işine yarıyacaktır zaten oda aynı enerjiye yakın verirsana multipower olmadıysa hardline dene ya da hap olanları dene düzenli kullan bide illaki işe yarar yumurta olayını soyle yap sabah kahvaltıda ye veya kahvaltıdan 1 saat sonra hasla 6 tane lüple :D beyazını ama sarısını seviyorum diyorsan illaki 2 den fazla yeme whey olayını sana soyle annatayım kendi üzerimde denedim ilk basta massla kilo aldım simdi vucud iyice suzuldu fitlesti yani artık whey kullanıyorum +amino asit 6100 gumbur gumbur gidiyoruz :D whey bence kas yaptıktan sonra kullanılmalı kilo verirken cokta luzmu yokmus gibime geliyor bench_O

ali123 bunu beğendi.
  13. ali123

ali123 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten şu anda kullanmıyorum whey. 5lbs daha alır son 2 ay kullanırım.

14. ali123

ali123 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Başka önerileri olan var mı arkadaşlar ?

Sayfayı Paylaş