4 ayda 10 kilo, ama bariz kas kaybı var?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve noxite tarafından 28 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. noxite

noxite Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar sanırım biraz tavsiyeye ihtiyacım var. Şu anda 1.69 boyum ve 23 yaşındayım. Dün ölçümüme göre 76-77 kiloyum. Gelelim hikayeme:

Hayatım boyunca sürekli spor yaptım. Lise son sınıfta topuğumun çıkmasıyla ve öss etkisiyle ile 6 senelik basketbol hayatımı sonlandırdım. Kilom hep 82-85 civarında geziyodu.

Çok nadir fitnessa gittim, uzun süreli aralıklarla maksimum 6 aydır.
    2-3 sene kadar tenis oynadım, 2009 eylülden beri de haftada 2-3 gün özel bi stüdyoda düzenli pilates yapmaktayım. İleriki safhada da mesleğim olan kimya mühendisliğinin yanında pilates eğitmenliği yapmak için eğitim alıcam.

Kilo vermek adına somut olarak bişeyler yapmaya 2011 de başladım, dukan diyeti ile kısa sürede 85ten 78 kiloya düştüm ancak evreleri tamamlayamadım gene çıktım 86 kiloya.

2013 Şubatta 86.5 ile diyete yeniden başladım, dün tartıldığımda 76,4 kg çıktım. Ekteki dosyada belirlirli aralıklarla aldığım ölçümlerim var. 6 kilo kas, 4 kilo yağ kaybetmişim. 19,5 civarı bi kas yüzdem var.

Vücut geliştirme kasları kısalttığı gibi pilateste sıkılaştırmaya işe yarıyor. Kesinlikle kaslarımı kısaltmak istemiyorum. Ancak kafam karıştı, kas yüzdemi arttırmak için ne yapmalıyım? ideal vücut ölçülerim ne olmalı? Tecrübelerinize ihtiyacım var, yardımcı olursanız sevinirim

Ekli Dosyalar:

• kiloyas.jpg
      kiloyas.jpg
      Dosya Boyutu:
      20,7 KB
      Görüntüleme:
      309

Sayfayı Paylaş