1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

4 aydır yapıyorum.Boy 183 kilo 82

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve nobodys tarafından 30 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. nobodys

nobodys Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba 4 aydır bu sporla ilgileniyorum.Ancak bunun 1 ayı adaptasyon süreci ile geçti hafif tempoda koşu ve statik makinelerle yaptım.Geri kalan 3 ayda serbest ağırlıklara geçip bölgesel programa başladım.Protein tozu ve aminoasit kullanıyorum.Beslenmeme de çok dikkat ediyorum.Yorumlarınızı bekliyorum.Saygılar

Boy : 183
    Kilo : 82

Ekli Dosyalar:

• bir.jpg
      bir.jpg
      Dosya Boyutu:
      61,3 KB
      Görüntüleme:
      1.410
    • iki.jpg
      iki.jpg
      Dosya Boyutu:
      54,5 KB
      Görüntüleme:
      1.140
    • üç.jpg
      üç.jpg
      Dosya Boyutu:
      69,4 KB
      Görüntüleme:
      1.246
    • dört.jpg
      dört.jpg
      Dosya Boyutu:
      60,9 KB
      Görüntüleme:
      1.452
  2. bypala03

bypala03 Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    4 aya göre gayet güzel disiplininden taviz vermeden devam et

nobodys bunu beğendi.
  3. ekrem2027

ekrem2027 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    çok iyi gidiyorsun tebrikler başlamadan önceki vücudunu merak ettim doğrusu bu karın kasları 4 ay içerisindemi çıktı yoksa zaten yağsız vücudun varmıydı nasıl beslendiğin hakkındada bize biraz tüyo verirsen seviniriz

nobodys bunu beğendi.
  4. nobodys

nobodys Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Karın kaslarım 4 ay öncesinden çıkmadı ama bu 4 aylık süre içerisinde daha belirgin olmaya başladılar.Salona başlamadan öncede futbol oynardım.Sürekli koşu ve karın hareketleri yapardım ama fazla üstünde durmazdım ve beslenme konusunda da o kadar bilgili değildim.Ancak şu son 5-6 ay içinde bayağı bi araştırma yapıp çoğu şeyi öğrendim.Son 4 aydır da salona yazıldım.Vücudum yağsız değil bence ben biraz yağlı olduğumu düşünüyorum hatta bel kısmı var biraz.Yağ oranım %12 çıktı analizde.Ancak ekstradan hiç kardiyo yapmıyorum.Şuan sadece kas kazanmaya yönelik çalışıyorum.Nasıl beslendiğim konusuna gelince.Basit şekeri sabah kahvaltıda ve antrenman sonrası hariç asla tüketmem.Hiç öğün atlamam kilo başına en az 1.5 gr protein almaya özen gösteririm.Karbonhidratları temiz kompleks olanlardan tercih ederim.Bende zaten forumdan öğrendim herşeyi.Bunlara ek olarak protein tozu ve aminoasit de kullanıyorum.Antrenmanlarım 2 gün gidip 1 gün off yapıyodum.Böyle yorucu olmaya başladı.Şuan 1 gün gidip 1 gün off veriyorum.Umarım bu şekilde devam edip daha iyi sonuçlar elde ederim.Kusura bakmayın biraz uzun oldu.Aslında bunları konuyu acarken yazmalıydım.

5. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    fotoları nasıl bir ışık geliş açısıyla çektin çok güzel ayrıntılar belli oluyor.Biraz taktik ver de biz de güzel fotolar çekelim bazen çekiyorum flaş patlayınca karın kasını bırak göğüs kıvrımları bile belli olmuyor.Ayrıca vücut güzel..

nobodys bunu beğendi.
  6. nobodys

nobodys Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim.Bende önceden flaş patlayarak çekince hiç birşey belli olmuyodu.Makinanın flaşını kapat ışık tepeden gelicek şekilde resim çekil bu şekilde hatların daha belirgin çıkar.

7. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    nobodys, 4 ay için gayet başarılı bir vücudun var ve beslenmeni gördüğüm kadarıyla gayet bilinçli yapıyorsun, bol bol okumanın sonuçlarını daha da fazlasıyla alacaksın ileride.

Beslenmene söyleyebileceğim tek bir şey var. Günlük protein miktarı toplam kas kütlesi çarpı 2 katı olarak hesaplanırsa daha doğru oluyor. Fazla yağ kütlen yok gördüğüm kadarıyla. O yüzden her ay ölçülerini almalı ve buna göre beslenmende porsiyon artışları yapmalısın. Özellikle gelişmenin yavaşladığı aylarda protein miktarları artmalıdır, kompleks karbonhidrat miktarı da toplam kaloriyi tamamlaması ve vücuttaki kütle artışına uyumluluk açısından az bir miktar arttırılabilir. 1,5 katı protein tüketiyorum diyorsun, önümüzdeki ay ölçülerin aynı kalır veya çok az artarsa bil ki protein alımını arttırmalısın, olayın bu yönü biraz matematiksel biraz da deneme yanılma olmaya başlıyor.

İyi çalışmalar.

nobodys bunu beğendi.
  8. nobodys

nobodys Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumun için teşekkür ederim.Bende forumda şu sıralar protein miktarını toplam kilo başına değilde kas kütlesine göre alınması gerektiğini bayağı bi görmeye başladım.Malesef hiç bir bölgemin ölçüsünü tam olarak bilmiyorum.Başlangıçta yapmadım.Şimdi yapmakta saçma geliyor.Önümüzdeki ay bütün bölgelerin ölçüsünü alıcam.Sadece ilk başladığımda yapılan analizde vücüt agırlıgı 78.5 cıkmıştı ve bu kilonun 68kg si kas olarak çıktı.2 hafta önce yapılan analizde ise vücut ağırlığı 82 kg, kas kütlesi 72 olarak çıktı.Önümüzdeki ay dediğim gibi bütün ölçüleri alıp yeniden bi analiz yapıp karşılaştırıcam buna görede protein-karb miktarını arttırabilirim.

9. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Tebrik ederim.Aynı şekilde devam edersen 1-2 yıl içinde harika bir vücut elde edersin.İyi çalışmalar.

nobodys bunu beğendi.
  10. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    72 kilogram kas kütlesi mi?! Ben de düzenli test yaptıyorum da.. Sanırım kas kütlesini yanlış algılamışım. Kas kütlesi diye toplam protein ağırlığına bakıyordum çünkü şimdiye kadar. O da 15 - 16 kg civarıydı. Elimdeki kağıtta kas kütlesi diye ayrı bir bölüm yok, hesaplamasını nasıl yapıyorsun?

Son düzenleme: 30 Ocak 2011
    nobodys bunu beğendi.
  11. nobodys

nobodys Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Salonda özel bi analiz makinası var çıplak ayakla üstüne çıkıyosun ve ellerinle iki tane sap var tutuyorsun.Makinanın ekranında vücut ağırlığı,yağ oranı,kas oranı,su oranı günlük alman gereken kalori miktarı ne var ne yok gösteriyor.

12. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    vay anasını ne güzel makineymiş bizim salonda tartı bile yok

13. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Biliyorum makineyi. TANITA diyorlar sanırım adına, markasına.. Ama şey ilginç geldi bana, kas kütlesinin içine vücut kemik ağırlığı + su kütlesi + mineral ağırlığı filan gibi şeyler de dahil oluyor galiba. Yoksa +25 kilo protein ağırlığı bile imkansız gibi gözüküyor bana.

14. nobodys

nobodys Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Valla bende tam olarak bilmiyorum kas kütlesinin içine nelerin dahil olduğunu :D Bana salondaki hoca söyledi yağ oranı-kas oranı-su oranı-alınması gereken kalori miktarı falan.

15. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Salondaki makineler genelde yağ ve su oranını ölçer sadece. Protein, mineral ağırlığı vs. gibi daha kompleks şeylerin ölçülmesi için bir sağlık kuruluşuna gözükmek şart sanki. Anladığım kadarıyla hocan "senin brüt kütlen - yağ kütlen" hesabıyla sana kas kütlen budur demiş. Yoksa işin içinde kemikler var, organlar var ve en önemlisi de su var. Ama başka birkaç yerde daha görmüştüm kas kütlesi denilince bu kadar yüksek sayılardan bahsedildiğini. Doğrusu seninkidir belki de.

16. nobodys

nobodys Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Aldığım proteini artık kilo başına değilde kas kilosu başına alıyorum.O yüzden 70 kilo desem 140 gr protein almam lazım.O yüzden hocanın dediği bana daha doğru geliyor.

17. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    nobodys; tebrik ederim güzel bir başlangıç olmuş. Özellikle de bacaklarınıza önem verdiğiniz için (yani bazı arkadaşlarımızın anlayamadığının aksine bu sporun komplike yapılması gerektiğini bildiğiniz için) ayrıca tebrik ederim.

nobodys bunu beğendi.
  18. nobodys

nobodys Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle güzel yorumun için teşekkür ederim.Bacak çalışmayı asla es geçmem.Vücut geliştirme yapıyorsak bence bütün bölgeler orantılı olmalıdır.Bir taraf fazla bir taraf az çok kötü bi görünüm ortaya çıkıyor.Ayrıca bacak çalışmak daha fazla büyüme hormonu salgılanmasını ve yağ yakımını arttırıyor.

dinamik.ip bunu beğendi.
  19. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Bacak önemli bir kas grubudur ya çalışılması lazım. :D

nobodys bunu beğendi.
  20. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    nobodys; tekrar tebrik ederim. Forumda bulunan bir konuda "neden bacak çalışayım çok saçma" tarzı şeyler diyen, sanırım sizinle de yaşıt bir üye vardı. Kendisinin bu mesajınızı okumasını çok isterim.

nobodys bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş