4 Aydır KickBoks yapıyorum ve hacim için yardımınıza ihtiyacım var arkadaşlar ..

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Goldenhit06 tarafından 23 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Goldenhit06

Goldenhit06 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar ben 4 aydır kickboks ile uğraşıyorum daha öncesinden de 2 ay evde dumbell ile düzenli çalışmıştım. Kickboks yaptığım sürece olduğunca fitleştim ve kuvvetlendim vücudum esnekleşti kaslarımda gözle görülecek kadar hacim aldılar . Antrenmandan sonra kaslarım belirginleşiyor fakat soğukken çok belirsiz ."Türkiye çapında derece yapmak gibi hayalim de var :) " İstediğim şey daha çok kas kütleleri, kuvvetlenmek ve bunun için neler yapmam gerektiği konusunda fazla bilgim yok :) Eve bir BAR almayı düşünüyorum fakat öncesinde neler yapmalıyım yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim :)

yorumlar için şimdiden teşekkürler :)

boy 1.83
    kilo : 68

---------- Post added at 22:38 ---------- Previous post was at 22:23 ----------

NOT : gittiğim salonda ağırlık malzemelerinin her çeşiti de mevcut antrenmandan once veya sonra çalışsam nasıl etki olur ? karbonhidrat düzeyini de ayarlayabilirim :)

2. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba şuan sadece yapman gereken KickBoks antremanlarına odaklanman ve antremanlardan daha fazla verim alman gerekiyor. Ek olarak farklı birşey ile uğraşman sana sadece performans düşüklüğü yaratacaktır. Bende 6 ay KickBoks sporu ile ilgilendim ve bazı sebeplerden dolayı geçen ay bırakmak zorunda kaldım. Sana tavsiyem salondaki çalışma sana yetmiyorsa boş olan günlerindede salona gidip yalnız çalışman gölge boksu,kum torbası,kültür fizik gibi zaten genelde Kickboks salonlarında pekte bir ağırlığın altına girilmez kendi vucud ağırlığımız ile çalışırız. Barfik,Şınav,Yaylı mekik,Alt karın gibi. Umarım bir gün istediğin yere gelebilirsin başarılar.

Goldenhit06 bunu beğendi.
  3. Goldenhit06

Goldenhit06 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    yorumun için ayrıca teşekkürler :)

peki ne kadar zaman sonra yapabilirim ?

4. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Zamanını ben belirleyemem bu sana bağlı :) Ama benim tavsiyem 1 yıl kadar salonda gerçekten ter dökerek emek sarf ederek istediğin verimi aldıktan sonra bir program hazırlayarak vucudunu sıkılaştırabilirsin. Ama bu şu demek değildir. Aynı gün çalışmanı onaylamıyorum büyük ihtimal 3 gün gidiyorsundur haftada. Bir diğer 3 gününüde yaptığın ağırlık antreman günü yapabilirsin. Ama bana kalırsa ben yinede sana tavsiye etmiyorum ağırlığı. Eğer illa çalışacağım diyorsan. Barfiks derim kanat ve sırt kasları için vazgeçilmez. Şınav derim arka kol ve göğüs için vazgeçilmez. Mekik derim. El yayıda kullanmanı tavsiye ederim ileride fazlasıyla yararını görürsün.

Goldenhit06 bunu beğendi.
  5. Goldenhit06

Goldenhit06 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Peki çok teşekkür ederim yardım ve yorumların için :)

Sayfayı Paylaş