4 aydır bulktayım ama aldığım tüm kilolar karın bölgeme gidiyor

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve voli56 tarafından 15 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. voli56

voli56 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    4 ay önce bulk olmaya karar verdim 72 kiloyla başladım şuan 80 kiloyum . Aldığım kilolar direk karnıma gidiyor , göbek , sarkma vs bi durum yok ama karnım göğsümle aynı hizaya gelmeye başladı ve yanlardan birazda genişledi. Ama ben istiyorumki daha çok omuz ve kollara gitsin. Sizce biryerde yanlışmı yapıyorum

boy 1.80 şuan kilo 80
    bel 85cm
    kol 37
    omuz 123
    göğüs 106

beslenmemde şu şekilde

sabah 6:00 tam 4 yumurta,70gr yulaf ezmesi ve süt,1 dilim esmer ekmek,peynir

ara öğünde okulda oluyorum ne bulursam yiyorum

öğle 14:00 1 büyük tabak makarna veya pilav,mercimek veya kurufasülye,yoğurt
    15:00 100gr badem veya fıstık

16:00 ana öğünde yediğim kadarın yarısı makarna veya pilav
    17:00 süt ve yulaf 70gr
    17:15 antrenman

19:00 1 büyük tabak makarna veya pilav,tavuk göğsü veya balık,
    20:00 100gr kuruyemiş
    yatmadan öncede 50gr peynir

Son düzenleme: 15 Şubat 2014
  2. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Vucudun soyluyor zaten sana yanlis yaptigi,hic detay vermemissin kim nasil yorum yapicak

voli56 bunu beğendi.
  3. voli56

voli56 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    gerekli bir kaç bilgiyi ekledim

4. efervan

efervan Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim protein miktarın az gibi. Aldığın yağlar sağlıklı ama biraz kısıtlamayı deneyebilirsin. Karbonlarda daha kaliteli alabilirsin yulaf gibi. Şekeride azaltmanı öneririm. Paketlerin üzerinde yazmaz ama besinlerin gsı olur bu çok önemlidir bunu araştırarak dikkat etmelisin. İdman sonunda bel ve karın çalışabilirsin. Ölcülerimiz baya yakın.Bende 71 kilo da başladım şuan 75 ama belde 1 cm kalınlaşma oldu 79 şuan. Her idman sonunda bel ve karın kardiyosu yapıyorum. Umarım işine yarar kolay gelsin

voli56 bunu beğendi.
  5. Eken

Eken Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Okul yemeklerine dikkat etmelisin. Genel olarak okulda verilen toplu yemeklerde yağ oranı çok yüksek oluyor. Zaten baktığın zaman okul yemeklerinin kalorisi oldukçta yüksektir. Aldıgın karbonhidratlarda glisemik indekse dikkat etmelisin. Prinç pilavı bu konuda doğru tercih değil. Kuruyemiş miktarın ise oldukça fazla, düşürmelisin.

voli56 bunu beğendi.
  6. voli56

voli56 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bu spora 1,80 boy 65 kiloda başladım amacım kilo almaktı . daha sonra 72 kilo oldum gayette fittim ama biraz daha dolgun görünmek istediğim için bulka girmeyi düşündüm . karnımın yağlanacağını biliyordum ama bu biraz fazla oldu keşke biraz omuzlardan ve kollardan yağlanabilseydim . bileklerimde oldukça ince 17cm zayıflıktan sanıyordum kilo aldım ama hala aynı . yaza 3,3.5 ay kaldı 78-80cm bel ile estetik bi şekilde girmek istiyorum. bölgesel zayıflamayı araştırdım öyle birşey olmadığı söyleniyor ama üst vücudun hafiften yağlı olmasını istiyorum galiba fazla bişey istiyorum :D

7. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    merhaba, bu kadar çok makarna ve pilav yerseniz yakında yan balkonlarınız da çıkar.beslenme rutininiz yuzde 60-70 karbonhidrattan oluşuyor.makarna veya pilavı öğünde en fazla 200-250 gr olacak şekilde ayarlayın.yarım tabak ya da daha az. yanına bol sebze tercih edin. ara öğünlerde makarna pilavdan kaçının.1 tek tonbalığı konserve ve elma vb gibi ara öğünler yapın.kuruyemişi de 100 gr yerine 1 avuç hesabı yapın,yaklaşık 15-16 adet badem,fıstık gibi. sütü yağsız tercih edin.yoğurtu da fazla abartmadan yeyin .öğünde küçük bir kase gibi.

8. gry666

gry666 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Muhasebe
    yaptıığın yediğin şeyleri yağsız yap sütü peynırı lghıt iç saglıksız kilo alımak kolay temız beslen temız kılo al herseyi yiyerek kılo alınmaz yağdan uzak dur bunları yerken antremanlarınıda eksik etme

9. voli56

voli56 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    yorumlar için teşekkür ederim .makarna veya pilavı günde max 1 tabak olmak üzere düşürüyorum. protein alımımı biraz daha yükseltmeye çalışıcam ve belimi hedeflediğim 78-80cm e düşürmek için kardio çalışmalarıma başlıyorum.

Sayfayı Paylaş