4. ay ve kür

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve awesome tarafından 23 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. awesome

awesome Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar body ye başlayalı 4 ay oldu. şu an haftanın 6 günü günde 2 bölge olmak üzere çalışıyorum. yarışmacı ya da eğitmen olmak gibi bir amacım yok ama vücudumun normalden daha yapılı dışardan bakılınca ciddi anlamda farkedilmesini istiyorum. hocama sordum ve bana "danabol" u önerdi.sizce başlamalımıyım?daha çokmu erken ya da başka bir şey mi kullanmalıyım.zararlı olduğunu biliyorum ancak zaten hocalarım eşliğinde kullanacağım için zararı en aza indirgeyeceğimi düşünüyorum. ama dediğim gibi tek kafama takılan daha çok mu erken belli bir seviyeye geldikten sonramı başlamalıyım.ya da belli bir yaşa?(yaşım 19)..düşüncüleriniz ve yorum larınız benim için çok önemli. saygılar..

2. katina77

katina77 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    arkadasım kür iyi bir sey degıl sana tavsıyem kanımca kür fln yapma....

3. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    O salondan ve hocadan koşarak uzaklaş (Şaka yapmıyorum)
    Başka bir salona yazıl ve hocanın verdiği program dahilinde doğal olarak çalış istediğin vücuda steroid olmadanda ulaşabilirsin.Gerekirse supplement kullanabilirsin.
    Sakın steroid kullanma o hocadan uzak dur.

4. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul

4 aylık spor geçmişin var , çalışarak ve düzenli beslenerek alacağın çok yol varken neden böylesi bir yolu seçtin ? ayrıca hocan senin bu sporda daha çok yeni olduğunu biliyordur. onun sana ilaç tavsiye etmesini de yadırgadım açıkça.

çalışarak yapmayı denemelisin.

5. awesome

awesome Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar çok sağolun yorumlarınız için. zaten amino asit protein tozu takviyelerim var ancak ben bunu hızlandırmak da isterim.tabi kalıcı olmasını da isterim.küre girip 2 ayda şişirip sonra kürü bırakınca sönmesini istemem.bu arada hocam hormon almalısın gibi birşey demedi bens adece hocama sordum alsam daha erkenmi diye .. o da hayır dedi.ne almamı önerirsiniz dedim danabolü önerdi.

6. m.o.k

m.o.k Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sales
    Yer:
    Denizli
    Bu nasıl bir düşünce bu nasıl bir hoca demek istiyorum öncelikle.4 aylık spor geçmişi olan bir sporcuya bir hoca nasıl olurda steroid önerir anlayabilmiş değilim.Kaldıki en az 3 aydan önce supplementlere bile başlanılmaması doğal olarak beslenilmesi önerilmesi gerekirken böyle birşey önerilebiliyor.
    Olabildiğince forumu takip edin konuları okuyun.Bu spor sabr gerektiren bir spor.Yaklasık 3 mesajımdan ikisinde bunu belirtiyorum.Bu spor okadarda sanıldığı gibi kolay değil .Lütfen arkadaşlar okuyalım bilinçlenelim.
    Çünkü ne olursa olsun yaptığımız bir spor.Olabildiğince doğal yollardan beslenmeliyizki yaptığımız sporun karşılığını alalım.

7. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    supplement'ler bile sadece takviye içindir. esas olan doğal beslenmedir. bazen çeşitli yerlerde okuyorum , doğal besinlerin vücut tarafından emiliminin çok az olduğunu falan söylüyorlar. ben buna pek inanmıyorum. eğer doğru zamanda doğru besinleri alıyorsanız sorun yoktur. tabiki supplemen'lerin tamamlayıcı etkileri vardır. bazı hallerde çok da gerekli olabilirler. bunları sağlıklı bir program ve sıralama ile kullanmak gerekir. yoksa alalım her çeşitten birer kutu içelim güzelleşelim :)) o kadar kolaymı ? yıllarını veren insanlar safmı ?

darknesssword bunu beğendi.
  8. SForever

SForever Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Şahane bir hocan varmış , normalde bişey bilmeyen yenilere primo yada sustanon satmaya çalışırlar, seninki direkt danabolden girmiş. Herhalde 3 ay sonra da testolar trenler havalarda uçuşur, sen de şampiyon olursun. Sana tavsiyem salonunu bırak, o hocana sokakta bile selam verme bir daha.

9. awesome

awesome Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    sağolun arkadaşlar.gerçi bugün ben gerçeği ayrıntılı biçimde gördüm.hocam protein tozu diye %75 karbonhifra %15 protein bulunan nitrofull ü satmaya çalışınca anlamış oldum. yardımsever ve bilgilendirici mesajlarınız için çok teşekkür ederim

10. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ

Böyle insanlar yüzünden halkımız bu spora önyargılı davranıyor zaten.
    Ortalık elinde şırınga,deadlift-squat bilmeyen adamdan geçilmiyor.
    Bence salondanda uzaklaşın ve yanlış yönlendirilen arkadaşlarında varsa salonda tanıdığın-tanımadığın onlarıda bilgilendir yazıktır uzak dursunlar steroid falan kullanmasınlar.İnsanların sağlığı bu kadar ucuz olmasın.

11. Limon

Limon Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zahit
    Yer:
    İstanbul
    haftanın 6 günü günde 2 bölge eğer çoook sağlam bi diyete sahip değilseniz kasların büyümesini kısıtlayacaktır.

12. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    +1. Zaten kası o kadar yormak overtraining e yol açmıştır kanımca. Kasın dinlenmesi için hiç zaman ayırmıyorsun. Nasıl bir hocan var anlamak elde değil :S

13. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Bu iş iyice çığrından çıkmaya başladı bence. 1 yıl vücut çalışan hoca oluyor hemen.
    4 ay supplement için bile erken benze, öncelikle düzenli bir şekilde 1 yıl boyunca antremanını yap, düzenli beslen ve dinlen bu sırada vücudunu tanı, hangi haraketlere kasların nasıl tepki veriyor gör. Tüm bunların sonunda beslenme destek olarak supplement kullan.

Çevremde çok görüyorum 2-3 aylık vg geçmişi olanlar hemen protein e hadi onu geçtim N20 lara creatine complex lere sarılıyorlar. Bunlar vücudun kendi alacağı yolu kısaltmaz aksine uzatır. Öncelikle ağırlıkları bir artırmaya başlayın, ağır antreman yapmaya başlayın ki bu tür ürünler size destek olsun. Buna uymayıp 2. ayın sonunda suplementen fayda beklenince tabii ki zaman ilerleyince steroid e kayılıyor.

Görüntü-güç kuvvet vs bu sporun yan ürünleri aslında sağlıklı olmak için yaptığımızı unutmayalım lütfen

14. awesome

awesome Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    çok sağolun da benım anlamadığım 6 gün çalışıp da kas buyumenı engelliyorsun gibi seyler yazmıssınız. arka arkaya aynı kas grupları calısmadığım surece ne farkeder ki 6 gun calışmış olmam. bi gün göğüs kol çalışıyorsam ertesi gün bacak ertesi gün omuz kanat mesela.. yanı kas grupları sırayla 48 saat dinlenmiş oluyor:S

15. tolgaozc

tolgaozc Yeni Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    adamım farkında olmadan vücudun diğer kas gruplarınıda aynı idmanda kullanıyorsun buda bi nebze gelişimini engeller demek istediler
    gögüs biceps - bacak sırt - omuz triceps die 3 er gün yapsan temiz olur benim fikrimce öteki türlü hergün çok sağlam protein karbo almanız lazım

16. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    bu sporda haftalık çalışma sayısı fix ya 3 ya da 4 gündür.hergün farklı bir bölge de çalışsan vücudunu çok yorarsın.vücudun dinlenmesi lazım,yani genel olarak dinlenmeli.kasların enerji depolamalı.şimdi bugün göğüs çalıştın,yarın da sırt,günde örneğin 140 gr protein alıyorsun,göğüs çalıştıktan sonra 1 gün dinlenirsen o günde 140gr protein sadce göğüs için kullanılır.ama sen ogün sırt da girersen protein ikisi arasında paylaştırılır yani her iki kasından da max. gelişme kaydedemezsin.

17. awesome

awesome Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    gerçi haklısın tolgaozc ama bacak calısırken diğer kas gruplarından sadece karın kaslarımın çalışacağını düşünüyorum haksızmıyım? yani yine göğüs kanat çalışıp kolumu da yoruyorum ama ertesi gün bacak çalışınca 3. gün kol çalışırsam yine yeterince dinlenmiş olmazmı? yani bir gün ara vereceğime o arada bacak çalışırım gün bazında tasarruf olur.bir gün çalış bir gün dinlen yapacağına bir gün çalış sonra bacak sonra diğer bölgeler.. yanılıyormuyum yoksa? saygılar...

18. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Bu hoca bu danabolleri de muhtemelen 500 TL dan satacaktır. allah akıl fikir vicdan versin ne diyim.

19. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    haftada 1 bölgeyi 2 kere girmek sakıncalı olarak yorumlamış bir çok kişi , doğru fakat burda şuna dikkat etmek lazım, arkadaşımız 4.ayında henüz , ben flexor hocamıza bu konuyla alakalı bir soru sormuştum ; hocam sizim verdiğiniz 1.ay ve 2.ay programın da ; 1.ayda 2 günde bir ,bir bölge, 2.ayda haftada 2 kez aynı bölge, birçok kişi de her bölgenin haftada bir kez girilmesi gerektiğini konuşuyor demiştim, flexor hoca da bu programlar ileri seviye olmadığından ötürü veriliyor 2 günde 1 bölge , yada haftada 2 bölge.Mantıken baktığımızda bir kişi flexor hocanın 1.ay ve 2.ay olarak sunduğu programları ve türevlerini 1 ay değil 2 ay da yapabilir vucudunun tepkisine,aldığı verime göre.Bu arkadaşımızda 4.ayında ve bence idman programına ve beslenmesine göre haftda 2 bölge girmek yararlı bile olablir.
    saygılarımı sunarım

20. awesome

awesome Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler speedtouch sonunda bana katılan birini buldum=) külo alımım eskisi kadar hızlı olmasa da gelişimi görebiliyorum. zaten kilo alımının hızı da ilk başladığım zamanla bir olmaması anormal bir şey olmasa gerek :)

Sayfayı Paylaş