4. ayında bi vg ci günde kaç bölge çalıştırmalı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve boran90 tarafından 26 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    iyi akşamlar
    evet sorumu yeni başlayanlar bölümü vs de açtım ama 1 cevap bile gelmedi bende buraya açıyorum teşekkürler.. ben 6 aylık sporcuyum ama bunun 4 ayı doğru düzgün gitmisimdir heralde ara verdiğim oldu 1 haftalık 2 haftalık ne yazık ki :( 4. ayında birisi genetiğini normal düzeyde ve beslenmeyi düzgün sayarsak günde kaç bölgesini haftada kaç kez çalıştırmalıdır ve antremanların şiddeti maximum HACİM için nasıl olmalıdır? creatin kullanıyordum sırtımda sivilce çıktı diye bıraktım sivilceler geçti tekrar başlıycam. bunun yanında her antreman sonrası optimum whey protein kullanıoyurm.creatin ve aminoasit mevcut ama kullanmıyorum acaba kullanmaya başlıyım mı? teşekkürler. kabataslak bi program çıkartıcak olursa ona çok hayırlı dualar ederim hani pazartesi sırt salı kol göğüs gibi :D yeniden teşekkürler:) bu arada yaşım 19 1.86 boyundayım 78 kiloyum yeniden teşekkürler hacim kazanmak istiyorum kollarım göğüslerim cokta zayıf olmasalarda ben yinede en azından normal bi fiziğe ulaşmak istiyorum şekilli bi vücut yapısıyla beraber

Son düzenleme: 26 Şubat 2010
  2. mr pink

mr pink Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    birincisi benim kisisel fikrim ilk 6 ay suplement kullanmamaktan yana, vucut oturduktan sonra zaten faydasını gozle gorulur bi sekilde hissediceksin, antrenman programına gelirsek 2-3 aydan sonra ben klasik 3e bolme taraftarıyım

-gogus-biceps
    -sırt-triceps
    -omuz-bacak
    aralara karın ekleyerek daha randıman alabilirsin, bir de haftada 2 tercihen 3 gun cardio yaparsan 1 sa tadından yenmez

boran90 bunu beğendi.
  3. donnie_brasco

donnie_brasco Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında buna kişinin antrenörünün karar vermesi daha doğru olur. Ancak benim görüşüm günde 3 bölge çalışıp haftada 4 gün çalışmak, yani her bölgeyi haftada 2 defa çalışmak 4. ayında ki bir sporcu için daha iyi sonuç verir. Büyük bölgelere 2-3 hareket 3-4 set küçük bölgelere de 1-2 hareketin yeterli olacağını düşünüyorum özellikle hacim alma ön plandaysa.

Maksimum hacim için yapılacak olan belli. Temel hareketlerle birlikte 4-8 tekrarlarda olabildiğince ağır çalışmak. Ancak antrenman ne kadar kusursuz olursa olsun beslenme yetersiz ise yinede hacim almak mümkün olmaz.

Şu an için bence supplement kullanmanıza gerek yok. Doğru bir beslenme programı çok daha önemli bu dönemde. Yinede okul, iş vs. sebeplerle beslenme problemi oluyorsa whey protein veya weight gainer daha kullanışlı olur.

boran90 bunu beğendi.
  4. Hatred

Hatred Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Kimse cevap yazmamış benimde 5. ayım tam gaz devam ediyorum elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışayım:)

Örneğin ben gün aşırı spora gidiyorum ve programın ilk bölümü
    Göğüs
    Biceps
    Bacak
    Karın

Programın 2. bölümü
    Omuz
    Kanat/Sırt
    Triceps
    Bacak
    Karın

Olarak sırayla uyguluyorum.Yani bir antreman vücudun ön kısmını diğer antreman vücüdun arka kısmını çalıştıracak şekilde çalışıyorum:)

boran90 bunu beğendi.
  5. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Herkeze üşenmeyip yardımcı olduğu için çok teşekkür ederim donnie dediğini uygulamayı düşünüyorum ama antreman süresi uzuyo sanki 3 bölgeyle :/ son olarak hatred o programla hala iyi bi sonuc elde edebiliyo musun 5. aydan sonra da

6. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    1. gün - göğüs bacak karın
    3. gün - sırt omuz
    5. gün - karın ön ve arka kol
    ve gün aşırı şekilde devam haftada 4 güne isabet ediyo tam olarak. sizce nasıl?

7. Hatred

Hatred Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Eskidende body geçmişim var ancak salonda ciddi olarak 5 aydır yapıyorum.Boy 1.78 / kilo 72 / yaş 19 / yağ oranım %6

Bu yazdığım program gerçekten işimi görüyor.Her antrenmanda karın ve bacak çalışmakta sakınca görmüyorum en azından kendi adıma.Çünkü karın çabuk yağlanan bir bölge ve ara vermemeye özen gösteriyorum.Kardiyo kesinlikle aksatmıyorum yağ oranı benim için çok önemli.Gün aşırı gidiyorsan

1. Gün
    Bench press(3x10)
    Dumbble fly(3x10)
    Incline bench press(3x10)
    Z bar curl(3x10)
    Hummer curl(3x10)
    Scot curl(makinada) (3x10)
    Bacak ve Karın(onlara hareket yazmadım hocanız daha iyi bilir)

2. Gün
    Omuz(yana,öne açış) (3x10)
    Lat pulldown(3x10)
    Seated-row(3x10)
    Yatarak barbell triceps extension(3x10)
    One arm dumbell triceps extension(3x10)
    Bacak ve Karın

benim programım aşağı yukarı bu elimden geldiği kadar yazmaya çalıştım.Kaliteli bir beslenme ile(yüksek protein ve karbonhidrat düşük yağ:)) işini fazlası ile görebilir diye düşünüyorum kolay gelsin.

boran90 bunu beğendi.
  8. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler gerçekten dediğini uygulıycam bende kaç aydır yapıyorum ama genetik meselesi heralde aşırı bi değişiklik yok yani ben farketmiyorum çevremdekiler farkediyo ne yazık ki nasıl iş anlamadım :D deiğini uygulcam yaza da az kaldı artık sıkı bi çalışma dönemine girmek lazım tekrar teşekkürler :)

9. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    4 ayda pek bişey beklemesen iyi olur zira bu spor için az bi süre bende hocanın uyguladığı veya uygulayacağı programdan devam etmenden yana yorumumu yaparım.

10. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    4 ayda neler olur ya cok olmasada bakalım görücez umarım iyi bi gelişim gösteririm teşekkürler :)

11. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    Hacim mi ?? o zaman emin ol hergün tek bölge göğüs ,kol(biceps-triseps),bacak(ön arka kalf) omuz,sırt haftada 5 gün çalışmaya ihtiyacın olacak çarşamba bacak varsa perşembe off olsun benim en verim aldığım hacim programı bu.

boran90 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş