1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

4.5 AYLIK BODY! 62 kg'den 73'e ÇIKIŞ Ama Sorunum Var!

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve OrhanGencebay tarafından 1 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ven10m ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM,VERDİĞİNİZ BİLGİLER GERÇEKTEN İŞİME YARAYACAKTIR...
    artık incline dumbell fly ve incline barbell press yapacağım...
    Bench pressi bırakacağım...
    Ve Haftada bir gün çalıştıracağım bir bölgeyi...
    Açıkçası gene de verim alıyorum arkadaşlar...
    Bu spora başladığımda 62 kilogramdım ve yağ oranım daha fazla idi...
    Şimdi yağ oranım daha da azaldı hem de üstüne 11 kilo aldım...
    Çok teşekkür ederim programımı yeniden düzenleyeceğim
    Artık Muslcetech whey bırakıp
    gaspari MyoFusion Yanına muscletech NaNO Vapor bir de yanına hydroxycut alacağım,hem kilo alarak hem yağ eritmemi hızlandıracağım

2. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bu arada Yağ Oranım %17 Çıktı...Yıkıldım,ilk defa ölçtürmüştüm zira...
    Arkadaşlar nasıl yağ oranımı düşürürüm ya...
    Demek ki yağ oranım %17 ben bunu % 7 ye bi düşürsem parça parça gözükür karın kaslarım meğersem aylardır abdominal çalışırdım alt üst oblikleri falan,ama neden belli olmuyor derdim,yağ oranımdan dolayıymışşş...
    En iyisi ben definasyona gireyim..
    Çakayım L-carnitine ile CLA'yı ya da hydroxycutı...
    çatır çatır sallayım plajları

3. taskin90

taskin90 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    böle devam et :)

4. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Forumu iyice incelemen lazım.

Bulk olmadan definasyona girmen senin için uygun değil. Çünkü zaten yeterli kütleye sahip değilsin. Bahsettiğin ürünler kütle kazandıktan sonra kullanman gereken ürünler.

Yoksa olanı da eritirsin ve plajı sallamayı bırak farkedilmezsin bile.

ArOyLi bunu beğendi.
  5. taskin90

taskin90 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    bencede sen gir definasyona bosver dınleme burda solenenlerı kendı yolunda takıl al l-carnite in hydrocuts ne dambır dumburlar cala tavuk pılav lapası ye 4,5 aylıkken bunları yap :) cıdden bı dene bakalım neler olcak bızde gorelım tanrı senı guldursun dost :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:42 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:40 ----------

Son düzenleme: 8 Mayıs 2011
  6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    daha 4.5 aydır gıdıyorsun ne bu acelen kendıne gel sporuna devam et bır uzmanla konusup programını degıs ve sabırlı ol.

7. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar evet 4.5 aylık bodyciyim ama ben profosyonel yüzücüyüm eskiden de yüzücüydüm....
    1-Haklısınız gerekli kas kütlesine hala ulaşamadım lakin yağ oranım %17 bu bana fazla tehlikeli gibi geldi sizce de öyle değil mi?Yağ oranım beni korkuttu arkadaşlar
    2-Yağ oranım %17 olmasına rağmen sizce gainer kullansam mı kütle artışı için bir de balık yağı?
    Bu sorularıma cevap verirseniz memnun olurum.

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    balık yağı yerıne balık yemeyı tercıh et daha saglıklıdır bunu herkez soyluyor

yag oranın fazla ıse haslama ızgara yapıp ye yemeklerı antremanından once kardıo yapabılırsın

9. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    1-öğrenci evindeyim,yeterli karbonhidratlı besin alamıyorum sadece kahvaltı ve antreman sonrası yiyorum,protein alımım iyi bu yüzden gainer almak istiorm lakin yağ oranım %17 bu yüzden de korkuyorum ve gainerin yağ oranımı arttırmasından korkuyorum,ne yapsam acaba?
    Boy:178 cm
    Kilo:73
    Yağ oranım :%17
    Bunlar bilgilerim
    Kullandığım ürünler:Muscletech Nitrotech whey,Muscletech nano vapor nitrikoksit ve kreatin....
    Bunların yanına sizce Gainer de katsam mı bilgilerime göre ne önerirsiniz?

10. taskin90

taskin90 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    orhangencebay bence sen bu kadar supplementı kullanma ne kdr spor gecmısın olsada bb farklı bı spor sana ılk tavsıyem bu kdar suplementı kullanmamaya calıs sadece pgunlerıne dıkkat et he ılle kullancam dıosan whey proteın den baska bısı kullanma oda ıdmanlardan sonra hemen kaslara gonderılmesı ıcın .2, si gaıner alıp bosa para sacma ki complex yada basit karbonhıdratları tuketmek gunluk hayatta gayet baasıt pılav meyvesuyu vsvsvsv diye gider . tavsıyem yag oranını o kdar takma sporun basındasın kazanabıldıgın kadar kas kutlesı kazan yag oranın gıtgıde azalıcak zaten .bide suplementleri fazla onemsıosun gıbı once besınlerını onemse balık yagı falan ugrasma gercekten balıgını ye daha ıyı .ama cok acele edıyorsun ya bu spordan sogursun bole gıderse yada kendıne zarar verırsın .kolay gelsn

11. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Galiba haklısınız lakin size açık durumu söyleyim:
    Öğrenci evindeyim ve bu bahsettiğim öğrenci evi leş gibi,bulaşık yıkanmıyor,yemek yapılmıyor...
    Bu yüzden kendi çabalarımla kahvaltı edip protein tozu ile yumurta beyazı içiyorum...
    Sonra sporuma gidip sonrası whey içip ardından okulun yemekhanesinde sınırlı bi yemek yiyorum...gece yatarken de whey ve süt...
    İşte tüm öğünüm bu...Ne mi sorun?
    1-Protein tozu almasam protein alımım imkansız olacak
    2-Karbonhidrat alamıyorum,taş çatlasa 200 gram karbonhidrat alabiliyorum...
    3-Yağ oranım %17 ama gitgide belim inceldi bu sporda,bir yandan da yavaş yavaş yağ yakıyorum çünkü kalori alımım az!

İşte arkadaşım bu nedenler yüzündendir Gainer almak isteğim...Sağlam bir whey bir de Twinlab'ın super gainer fuel alsam işimi görür diye düşünüyorum bilmem siz ne dersiniz?

12. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    200 gr karbo hiçte azımsanacak bir şey deil. ben gunde 100 gr anca alıyorumdur. hiç bir zaman karbo hesabı yapmıyorum. vucut karbonhidratsızda gelişebilir. ancak karbo sana performans olarak cok sey kazandırır.

illada yağ yakmak istiyorsan (ki çok çok etkili bir yontemdir) set aralarını 30 saniye tut ve 15 - 20 arası tekararlar yap. olabildiğince seri çalış.

bende ne zamandır protein tozu kullamıyorum. cunku param yok bu aralar. sadece kreatin mono ve bcaa var elimde kalanlar bunlarda. bunlarda bitince bakacaz artık :D ama sonuc olarak gunluk yediğim yumurta adedini arttırdım ve sonuc gayet iyi. yani kayıp yok kazanc var. protein alımını tozlardan once normal besinlerle almalısın.

13. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    teşekkürler oklahoma
    ama ben bu sporda kilonun 6 katına kadar karbonhidrat alman gerektiğini duydum,sonuçta arkadaşların da dediği gibi en başta isteğim Bulk.Ama tabi ki bir yandan da yağ oranım gitgide azalıyor bu güzel bi özellik gene de şu an %17 yağ oranımdan rahatsızım,açıkçası hiç mi hiç kardiyo yapmıyorum,yürümüyorum bile...Aylardır alt üst karın kası,oblikleri çalışıp da neden ortaya çıkmıyolar derdim,meğersem yağ oranım yüzündenmiş :D
    Ama hepinizin dedikleri bana yardımcı oldu teşekkürler...
    Gene de sağlam bi gainer almayı düşünüyorum,özellikle twinlab gainer

14. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    önerileriniziii bekliorm

15. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

öncelikle 200 gr karbonhidrat kas kütlesi eklemek için hiçbir anlam ifade etmiyor,nitekim arkadaşımız da ilk 3-4 ay hızlı geliştikten sonra kendi söylemine göre şu sıra oldukça yavaşlamış.

karbonhidratsız kas gelişimi olur dediğin durum ketojenik bir bulk ise,4 aylık gelişimi 2 yılda görürsen ne mutlu, ketojenik bulkın bodybuildingte yeri yok zaten...

ayrıca aynen ben de ''oklahama'nın yaptığı gibi protein tozu kullanmadığım zamanlarda yediğim yumurta sayısını arttırıyorum, eğer protein tozum yoksa hesabı tamamlamak için 25 tane beyaz yerim gün içinde.

gainera gelince; senin şartlarındaki birisi için gainer şu anda gerekli gözüküyor,fakat şunu söyliyim gainerlar hiç ekonomik ürünler değil yani karb ihtiyacını gainer ile karşılamayı düşünüyorsan,hiç para verme...

örnek vermek gerekirse,almayı düşündüğün twinlab gainer günde yarım servis kullanılarak 18 gün gidiyor, diğer bütün gainerların ömrü aşşağı yukarı bu kadar...

evde makarna haşlamaya,patates haşlamaya alışsan iyi olur, kas kütlesi eklemek(bulking up&gaining muscle) olayı için kg başına çarpı 5 gram karb almak lazım,aksi taktirde (idmanda zaten çok enerji yakılıyor,vucudun metabolik faaliyetleri normal bir insana göre çok daha fazla,dolayısı ile ordan da enerji kaybı çok) bu noktadan sonra gelişim elde etmek çok ama çok zorlaşır.

OrhanGencebay bunu beğendi.
  16. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    çok teşekkürler arkadaşlar önerilerinizi hep kaale alacağım,Dediğim gibi tek korkum şu anki %17 yağ oranımın artması...
    Üst karın kaslarım belli olurken alt karın kaslarından eser bile yok gözükmüyor,bu da beni rahatsız ediyor,çünkü işin delikanlılığı yağlanmadan şişkolaşmadan kas kazanımı...

Sayfayı Paylaş