35,5 Kilo Vermemi Sağlayan Değişken Diyet Listem

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Hknn tarafından 30 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Arkadaşlar bu foruma ilk girdiğimde 132 kilo , diyete ilk başladığımda ise tam 150 kiloydum.Eylül ayından bu yana yaklaşık 35,5 kilo verdim.Yaşım 23 , boyum 1,89.Yaklaşık 3 aydır spor salonuna gidiyorum.Diyete başladığımdan beri diyetistene gitmedim.

Forum'da her tarafı aradım taradım , bana lazım olacak bilgilere ulaştım.Arkadaşlarda çok yardımcı oldular Allah hepsinden razı olsun inşaAllah herkes hedefine sağlıklı bir şekilde ulaşır.

Diyete ilk başladığımda bende az yemek yiyerek zayıflanır düşüncesi ile hareket edenlerdendim.Fakat forumda araştırdıkca az yemeninde değil '' sağlıklı '' beslenme ile zayıflanılabileceğini öğrendim.

Bu başlığı açmamın sebebi hem fikir alışverişi yapmak , hem yediklerimi sizlerle paylaşmak hemde beslenme açısında gittiğim yol doğru yol mu bu konuda fikirlerinizi almak.Açıkcası son 15 gündür diyet yapmakta zorlanıyorum.Bunun sebebi psikolojik olabilir yada yediklerimle alakalı olabilir sizde bana bu konuda fikir verirseniz çok sevinirim.Şuan ki günlük diyet listemi yazacağım ara ara listemde değişiklikler yapmıştım fakat ben güncel olanı yazmak istiyorum.

Sabah 08:00 - Kalkar kalkmaz 1 ölçek whey protein.

08:30 - 100 gr lor peynir , 2 adet yumurta beyazı , 1 adet kepekli galeta , 1 kapsül B vitamini complex , 1 kapsül glucosamine.

Öğlen 12:00 - 150-200 gr. arası haşlanmış tavuk , 10 kaşık haşlanmış bulgur , yeşillik , 1 adet kepekli galeta.

14:00 antreman.

17:00 - Antreman'dan hemen sonra su ile beraber 1 ölçek whey protein.

Akşam 17:30 - 18:00 - 150-200 gr. haşlanmış tavuk ( Haşlandıktan sonra köri baharı ile 2 dk kavuruyorum yağsız tavada ) , 1 adet kepekli galeta , yarım kase light yoğurt , yeşillik.

Kısacası genelde tavuk , bazen yağsız sebze yemeği yemekteyim.Haşlanmış tavuğu artık zor yediğim için üzerine çok hafif barbekü sosu dökmekteyim.

Diyet döneminde olduğum için başka almam gereken gıdalar , hayvansal besinler vs .. eksiklerimi beyan ederseniz sevinirim.

2. marky02

marky02 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Nerdeyse aynı beslenmeyi yapıyoruz ya la :D Peki spor salonuna ne sıklıkta ve gittiğinde nasıl çalışıyorsun arkadaşım?

3. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Haftanın 5 günü gidiyorum spor salonuna.

İlk 30 dk bisiklet
    Egzersizler
    Ağırlık antremanı
    30 dk bisiklet şeklinde gidiyor şimdilik antremanım.

4. SNIPES44

SNIPES44 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Sabahki protein tozunu at bence lor peyniriyle ikisi abartı olmuş şimdilik 2 ay sonra yağ seviyeni azalttıkdan sonra gene başlayabilirsin de bence protein seviyesini biraz azalt haşlanmış tavuk yerinede ton balığına yönelebilirsin.

5. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Haklısın fakat istişare yaptığım birçok kişi sabah aç karnına da almamı önerdiler o yüzden içiyordum.Çünkü yumurta beyazını çok zor yiyorum yerken midem bulanıyor en azından ordan alamadığım proteini protein tozu ile tamamlamak istedim.Ton balığı yerine haftada 1-2 gün normal balık yapıyorum tavada yağsız.Aslında ton balığı da iyi fikir fakat maliyeti yüksek.8-9 TL arası 3'lü paketi ben o fiyata 1 kilo taze balık alıyorum.Ton balığı sanırım biraz pratik o yüzden tercih ediliyor.

6. TheProdigy

TheProdigy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Hocam bende benim durumumda kimse yok sanırım diyordum forumda. Dün üye oldum foruma ve benim de sorunum kilomla. 128 kilo 1.77 boy .Nasipse haftaya spor salonuna yazılıyorum ama diyeti napıcam diyordum. Kilo verme serüvenini daha detaylı anlatırsan özellikle yediklerin,yemediklerin ve kilo verme sürecini.

7. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    TheProdigy , kilon benimkinden az.Yani ben 150 ile başladım bu yola Allah'a şükür 35,5 verdim ve daha vereceğim 24 kilo var.Hedefim 90.Spor salonunu ihmal etme derim , diyet konusuna gelecek olursak https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yepyeni-bir-hayat-t60652.html bu başlığımda az çok herşeyi yazmaya çalıştım vakit oldukca.Sana tavsiyem diyet ile alakalı başka sitelerde okuduklarını unut yok şu diyeti yok bu diyeti hepsini boşver ve forumu detaylı bir şekilde araştır.Gerek forumda yazanlar olsun , gerek forumda bulunan arkadaşlar olsun herkes birbiri ile çok ilgili.Herkes sana yardımcı olacaktır :)

TheProdigy bunu beğendi.
  8. TheProdigy

TheProdigy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Saolaın Hknn bende başlığa yazı yazdıktan sonra senin mesajlarına bakıp kilo verme serüvenin için açtığın başlığı bulup okumaya başladım bile :) İnşallah istediğin kiloya kavuşursun .Verdiğin kilo bile seni kamçılamaya yetmiştir zaten. Ben daha önce kilo vermeye teşebbüs etmedim açıkcası. Ama çeken bilir çok sıkıntı yapmaya başladı.25 gün önce de sigarayı bıraktım. 15 yıldır içtiğim bu illeti bile sandığımdan kolay bıraktığıma göre kilo da verebilirim diye düşünüyorum.Allah tüm kilolulara yardım etsin çok zor.

Hknn bunu beğendi.
  9. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Bi kac ara ögün eklerdim ben (findik, ceviz, badem). Bu ara simdiki kilon kac?

10. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Hocam bir süreliğine fındık , ceviz ve badem yemememi söyledi o yüzden kestim şimdilik.

Şuan 114,5 kiloyum.

Sayfayı Paylaş