300tl bütçe ile supplement seçimi yardım lütfen

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve trmad tarafından 5 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. trmad

trmad Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Arkadaşlar ben 2 sene önce 6 ay düzenli çalışma ile 120 kilodan 75 kiloya düşmüştüm.Ancak sporu bıraktım ve şuan 19 yaşında 186 boyunda ve 87 kilo ağırlığındayım ancak BEL VE GÖBEK BÖLGEM inanılmaz geniş ve çirkin görünüyor.Ayrıca kolumda 33cm'ye düşmüş.Bu yüzden spora tekrar başladım.
    300tl bütçem var.Hangi supplement kombinasyonunu önerirsiniz.Şimdiden desteğiniz için teşekkür ederim ;)

2. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    spora tekrar başla... Kas hafızası ile tekrardan eskiye dönme şansın var... haftada 6 gün antreman yapabilirsin... bir gün fitness, birgün kardiyo 3 er gün... 1 günde dinlenme yapabilirsin... kardiyoların 45 dakika altına düşmesin...

300 TL ye kaliteli bir L carntine, ve whey protein alabilirsin... diyecem ama spora yeniden başlayacağın için herhangi bir toz sana fazla gelir... 3. aya kadar düzenli beslenme işini görecektir... ama tabi ufak tricker verebilirim...

L-Carnitini yanlızca Kardiyo günleri antremandan 30-45 dk önce (benim tavsiyem) alabilirsin... ve spordan sonra bir 45 dakika daha bekleyip yemeğini yiyebilirsin... Bu sebebi yağ yakımın devam etsin...
    Fitnes günleride antreman öncesi alacağın ufak bir miktar karbonhidrat senin kas yapılanmanda yardımcı olur...

Creapure içerikli likit carnitin işini görür şimdilik... geri kalan parada cebine kalsın :))

trmad bunu beğendi.
  3. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Sporda birkaç ay ilerledikten sonra supplement almayı düşün bence. Hem henüz erken hem de şu sıralar dolar yüzünden supplement fiyatları yüksek (Gerçi daha da yükselmeyeceğinin garantisini kimse veremez).

Yerinde olsam ilk etapta sadece whey kullanırdım. ON Gold Standard Whey'i antrenman sonralarında alırsan iyi bir başlangıç olur.

trmad bunu beğendi.
  4. trmad

trmad Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    whey şart anlıyorum ama şuan anımal cuts almayı dusunuyorum cıdden suyu atmam lazım bel göbekteki bcaa whey anımal cuts multvıtamın kombinasyonusizce nasıl olur?
    ayrıca öğünlerime çok dikkat ediyorum yağsız tavuk ve balık ayrıca yumurta yıyorum sureklı
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Şubat 2014 ---
    Öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim dediğiniz gibi beslenmemi çok dikkat ederek yapıyorum ve şuan spora tekrar başlamamın 3. günündeyim.

Son düzenleme: 5 Şubat 2014
  5. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    bence bir yıl supplement kullanmadan devam et, belirli bir duruma gelince vücut zaten isteyecektir.o zaman kadar paranı boşa harcama.

Sayfayı Paylaş