300 spartan's training (setler 30 tekrar?)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve virtual_insanity tarafından 10 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. virtual_insanity

virtual_insanity Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    istanbul
    youtube'da "300 spartan training workout" adıyla 4 bölümden oluşan bir video serisi yayınlanıyor...videoda genç bir sporcu flimdeki oyuncuların 3 ayda nasıl vücut yaptıklarını evinde kurmuş olduğu düzenekle anlatmat..çalışmasının bir kısmında hareketleri göstermek için dambıl ve bar, bir kısmında ise yay kullanıyor.kendine ait bir sitesi de war..videoda "berore and after" olayın girmiş.nasıl kaslandığını ve kilo kaybettiğini göstermiş...

ilgimi çeken burum hareketlerin tekrar sayısı!!!her hareketi 30 defa yazpıyor...bence bu definasyon programı uygulayan biri için dahi çok fazla.ama kısa bir zamanda yağlarını eritmeyi de başarmış tabi eğer verdiği tarih doğruysa...

bu hareketleri 30 tekarla çalışmanın bir prensibi varmıdır..

bende definasyondayım. supplement kullanmadım hiç.belki de bu yüzden bir fayda göremedim..bu programı uygulamamı tavsiye eder misiniz?yani hareketer aynı kalacak ama tekrar sayısı 30 çıkıp ağırlıkları düşüreceğim...

sizce bu program nasıl?bana biraz ilginç geldi...link vermedim ama youtube'a 300 spartan's training workout yazarsanız karşınıza çıkar..şapklı bir eleman:)

iNFaZ100 bunu beğendi.
  2. Prelektro

Prelektro Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    3 ayda öyle bi vücudu ne kullanırsan ne yaparsan yap yapman pek mümkün değil. Hele o verdiği programla felan çok zor yani . O videoların sonunda dikkat edersen site veriyor bir tane. Adamın tek yaptığı kendi sitesinin reklamını yapmak. Yani bu kadar kolay olsa zaten bu işin zevki çıkmazdı herkez yapardı öyle vücut ,anlamı kalmazdı :)

3. ofis

ofis Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    adam nedense antreman yaparken başından sonuna zaten son halinde.

tarih falan söylüyor ama ilk halinde o hareketleri yaparken görmüyoruz

iyi bir alt yapısı olupta 6 ay bilemedin 1 yıl ara vermiş biri sıkı bir 3 ayla anca bu kadar olur gerisi boş.

4. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Bakınız, youtube'ta bu konuyla ilgili çoğu video yu izledim. Hemen hepsinde de 30 tekrarla ilgili şu durum söz konusu; günde (1 gün arayla) 10 hareket*30 tekrar=300 tekrar. Yani amaç ; antrenmandaki 300 sayısını filmin adıyla bütünleştirmek; asıl amaç ise sitelerinin reklamını yapmak.

Burada ise kamera arkası görüntülerden derlenmiş çalışma sistemi var. Gerçek çalışma sistemi bu işte; tamamen PATLAYICI GÜCE dayalı. Tabiri-i caizse adamların canı çıkıo çalışırken.

[youtube]uy2ElkOuNF0[/youtube]

Saygılarımla...

Maesta ve (silinen üye bunu beğendi.
  5. boldenon

boldenon Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Doktor kontrolünde steroid + GH ve sıkı çalışma.Başka açıklaması yok.

6. pehli_13

pehli_13 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bence çok güzel bi çalışma şekli eğer imkanınız varsa salonunuzda bu tip çalışmmalara yer veririseniz çok yararı olur; çünkü sürekli ağırlık çalışmak bi süre sonra kasların esnekliğini yok ediyo adeta bi kalıp içinde hayatını sürdürüyormuş gibi hissedio insan kendini bilmiyorum sizde oluyomu ama işte her antremanda bu tarz özellikle açma germe egzersiz çalışmaları yapmanızı tavsiye ederim dostlarım.

StrongToMan bunu beğendi.
  7. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Bence 30 tekrar çok yüksek,çok hacimli bi vücut inşa edileceğini düşünmüyorum,6-10 bulk 12-15 definasyon en ideali,anabolizansız desteksiz o tekrarda sıkı bi antreman çıkarılamıyacağını düşünüyorum.

8. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
  9. l30n66

l30n66 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    bende o siteye girip uye oldum gerci o adam sadece 300 sparta li larin deil brad pittin de nasi vucut yaptigini gosteriyo daha dogrusu gostermeye calisiyo ama o sekilde bana cok zor gibi geliyo herseyden once bi kere agirlik kalidirmadan gogusler nasi ole sisik gorunebilirki sadece mantiksiz...Bence tek bi aciklamasi war oradaki zamazingolari satmak icin yapilmis bi site imkansiz okadar surede o wucut ha ancak yukaridaki yazilidigi gibi altyapisi warsa sıkı dietle..

10. OVERCOME

OVERCOME Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Engineer
    Yer:
    Adana
    300 Spartalı filmindeki mesela basrol oyuncusu kral leonidas ın vucudu makyajlanmıs .. yani onlar orjinal kas değil arkadaslar .. videosunu seyrettiğim için soyluyorum .. Ve ayrıca o film sadece beyaz bir buyuk perdenin onunde oynanıyor .. yani cogu yerde sadece arkada beyaz buyuk bir perde var ve hersey neredeyse kamera hilesi ..

11. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Eger benim linkten bahsediyorsan o site Mens Health´in sitesi.
    Yani dünyanin en önde gelen fitness dergilerinden birinin websitesi.

12. gs4life

gs4life Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bence hepsi steroid kullanmistir....

13. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    aslında imkansız olmayabilir denemeden bilinemez gerçi hakkaten çok zor geliyor ama adamlar kesinlikle bi şeyler kullanmışlar bence steroid demiyorum ama bir sürü supp. bence kullanılmış gibi denemeden bilinmez ve başında ben vücudu böyle yaptım diyen bir hoca olmazsada yapmak zor daha doğrusu yapsan bile 3 ayda bu kadar gelişeceğine inanarak yapmak zor

14. Prelektro

Prelektro Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Biraz araştırdım da bu olay pek yalan değilmiş. Youtubeda "CrossFit" diye aratın. Kondisyona yönelik yeni bi çalışma stili. Daha çok güç ve dayanıklılık sağlıyor anladığım. Hatta bi guinnes rekor denemesi var amcamlar mola vermeden 10 ar tekrarlı hareket başına 6-7 set olmak üzere arka arkaya barfiks ve silkme halter yapıyorlar.

15. l30n66

l30n66 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    hyr despo ben http://www.mensworkoutguide.com/home.html comdan bahsediorm yanlis anlasilma olmus bi adam cikiyo 300 spartan vucudu nasi yapilir die bi video koyuuyo youtube a "virtual_insanity", "Prelektro","ofis" adli uyelerde benle ayni siteden bahediyor ayni youtube videosundan..
    despo benden daha bilgilisin sence mumkun mu bu?yani adam gibi bir agirlik kaldirmadan 12 hafta gibi bi surede??Sakin yanlis anlama ciddi soruyorum cunki yapilmasi muhtemel aletleri bulunabilir cinsten gercekten sen ok weriyosan ben denicem...

16. fixxer_61

fixxer_61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ben yabancı bi kanalda izlemiştim filme oyuncu seçimi yapıyorlardı zaten hepsi vg çalışan kişilerdi hatta seçerken bağırma sahnesini herkeze yaptırmışlardı tabi başrol oyuncuları hakkında bişey diyemicem makyaj felan olabilir o konuda bilgim yok

17. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Zayiflayip kaslara sekil vermek icin harika bir antreman. Desponun verdigi linki de okudum. Bir defa orda acik acik demisler bu antreman cok ileri duzeyde bir antreman diye. Antremaninizin daha ilk ayinda boyle bir seye niyet ederseniz alacaginiz sonuc tam bir hayal kirikligi olacaktir (yeni baslayanlar dikkat!). Zaten belli bir kutleye ulasmissaniz ve de karin kaslarinizla aranizdaki tek engel gobeginiz ise o zaman bu program tam size gore. Cardio ile kombine edilebilir. Zaten yirmi dakika kadar suruyormus, set arasi ara da vermediginizi goz onune alirsak antremanin ortasinda nefes nefese kalmaniz kacinilmaz.
    Yalniz bunu yeni bir sey gibi satmalari anlamsiz geldi bana. Zaten dev setler ya da super setler yillardan beri biliniyor. Keza, patlamali calismalar da. Isitip isitip ayni seyleri tekrar satiyorlar insanlara bu amerikalilar :). Fazla ragbet etmeyin derim ben, definisyon pesinde degilseniz.

18. aurelius

aurelius Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam.
    bu çalışmada kaç set var. 10 x 30 = 300 deniyor. bu durumda her hareket tek set mi oluyor?

19. aurelius

aurelius Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    her seferinde 30 kere yapamayacağım hareketlerde olacak. bu durumda ne yapılması gerekiyor? ingilizce bilen ve bu adamın sitesini inceleyen arkadaşlar cevaplarlarsa çok faydalı olacaktır...

Sayfayı Paylaş