30 Kilo verdim, bir 30 daha lazım spor programım hakkında yardımcı olur musunuz?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve cherry_pie tarafından 24 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Bence Atkin's diyetini bir araştırın. Doktor kontrolünde yapıldığında sonuçlarına inanamayacaksınız. Ama bu diyet yüksek irade ve ince hesap gerektiriyor. Bu diyeti yaşam tarzı haline getirenler de mevcut. Bence oldukça mantıklı. Eskiden tahıllar mı varmış ki...

cherry_pie ve Setenay bunu beğendi.
  2. cherry_pie

cherry_pie Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Evet bu iş’te anladım ki hırs gaz biyere kadar önemli olan sabır ve sebat etmek… aç kalmadan sporla destekleyerek halletmek bu işi :)

süpersin valla tü tü tü maşallah :) ya 58 kilo olmuşsun niye vermek istiyorsun ki hala? Cillop olmuşsundur :)
    tatlı konusunda bak bugün bir şey öğrendim deneyeceğim tatlı krizine girince… 1 elmayı soyup üzerine tarçın dökerek mikrodalga ya da fırına atıyoruz pişiriyoruz üzerine de artık yaz nasıl olsa 1 top dondurma ımmmhhhh… sadece 65-70 kaloriymiş :)

sonracıma biraz süte kuru meyve doğrayıp içine bir kaşık pirinç unu katıp pişirince de sağlıklı bir tatlı oluyor meyveler de şekerini gayet yerinde yapıyor…

bir de şeyi öğrendim; tuzsuz etimek arasına yine sütten az miktarda muhallebi pişirip koyuluyor üzerine de Hindistan cevizi alın size sağlıklı ve az kalorili tatlılar… :)

bir de tatlı krizi tuttuğu zaman tatlıya atılmadan önce mutlaka kocaman bir bardak soğuk su içmek ciddi derecede tatlı isteğini engelliyormuş…

bu arada artık cidden zorlanmıyorum yukarıda yazdığım spor programında… iyi mi kötü mü bilemedim arttırmak mı lazım şimdi programı? Yoksa hocanın söylediği gibi 1 ay bunu mu uygulamam gerekiyor? Önceden diz çekmeyi 5 tane bile zor yapıyordum şimdi 30-35 tane yapabiliyorum 2 3 sete bölerek ya da yarım mekik önce 30 taneyi zor çekiyordum… şimdi 30 ar taneden 3 set çok rahat yapabiliyorum… yürüyüş ve bisiklette çok az terliyorum… terlemeyince de işe yaramıyormuş gibi geliyor. Yanlış mı düşünüyorum ki? Böyle işte… :)

Teşekkür ederim… ama cidden kalori olarak diğer çikolatalardan çok bir farkı yok :) bir ara yiyordum tadı albeninin aynısı :)

Öneriniz üzerine araştırdım biraz ama bana pek sağlıklı gibi gelmedi… bilmiyorum ki belki de biraz daha araştırmam gerekiyordu. Teşekkür ederim :)

Bugün bu saate kadar yediklerime gelince;

07:45= 2 tuzsuz etimek üzerine krem beyaz peynir, 1 bardak süt
    10:30= 2 kuru incir, 1 fincan nescafe ( 2 şekerli :( )
    12:30= kıtır tavuklu salata içinde peynir mısır havuç flan da vardı.
    16:00= yani bu yazıyı bitirdikten sonra yiyeceğim :) 2 galeta, normalde yeşil çay içmem gerekiyor ama canım yine nescafe istiyor sanırım nescafe içeceğim…
    19:30= 1 kase çorba, 4 kaşık sebze yemeği, yoğurt ve 2 kaşık pilav yemeyi düşünüyorum ama muhtemelen daha az yiyeceğim çünkü dün yiyip spora gittim çok rahatsız oldum…
    Belki de sadece çorba ve salata yerim… böyle işte :)
    Arkasından da spooooorr :)

Vakit ayırıp okuyan herkese şimdiden teşekkürler… :)

Son düzenleme: 31 Mart 2010
    ngt_psy bunu beğendi.
  3. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Benim dediğim albeniye benzeyen değil, baton olan çikolata :)

bu arada bitter de tüketilebilir

4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    çikolata beni bile delirten bir sey. Ancak çok masum gorunen sinsi bir şeytan o.

Ketojenik diyet yaparken en cok zorlandıgım sey, birinin karşimda çikolata yemesi.

O yuzden diyet döneminde insanlardan uzak durmak en guzelidir. Ancak duramıyorsanız acıya katlanmayı öğrenmek lazım.

cherry_pie ve Setenay bunu beğendi.
  5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    şeker ihtiyacını meyvelerden giderdiğinizde daha az çikolata arıyorsunuz . aklınıza geldikçe meyve yiyin işe yarıyor.

Coyote, ngt_psy, cherry_pie ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. cherry_pie

cherry_pie Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    aaa onu bilmiyorum bak pardon o zaman :)

aynen söylediğin gibi delirtiyor insanı... ama diyet döneminde insanlardan uzak durmaya kalksaydım kesin tarzanın bayan versiyonu olurdum :D maşallah benim diyet dönemim ömrümün yarısı zaten :p

evet özellikle kuru meyveler süper bastırıyor tatlı isteğini...

FleXoR bunu beğendi.
  7. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir

Düzenli spor, iyi ve dengeli bir diyet, işini iyi yapan hoca, azim ve sabırla salondaki spor yapan kızlardan daha iyi olmamanız için hiçbir sebep yok. Yeter ki motivasyonunuzu kaybetmeyin. Yukarda resmini koyduğum kişi 3 senelik zaman zarfında bikini yarışmasına girecek kadar fit olmuş. Siz niye yapamayasınız ki. Kolay gelsin.

ngt_psy, cherry_pie ve Setenay bunu beğendi.
  8. cherry_pie

cherry_pie Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    vuuuuu süper yaa...
    çok teşekkür ederim iyi ki paylaştınız bu resmi :) "siz niye yapamayasınız ki?" demişsiniz ya; bugün sporda biraz daha fazla çalışcam feci gaza geldim :D

Coyote ve Achilles1980 bunu beğendi.
  9. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    evet dedigin gibi önemli olan sabır ve irade inan hepsi arkasından geliyor canım ben artık zayıflama derdinde degilim yag yakmaya calısıyorum :) profile resmimide koycam simdi ordan bakarsın halime :) elma olayı ise yarıyor evet tatlı ihtiyacını kesiyor ben bazen canım cok tatlı istediginde süzme yogurtun icine bal koyuyorum mutlaka dene birde icine meyve parcacıkları atabilirsin yaz da geldi artık cilek vs cıktı bu konuda sanslıyız:) yinede tatlı konusunda cok zayıfım bir basladımmı maalesefki devamı geliyor :( haftasonları yiyorum bende napayım:D hindistan cevizini dikkatli tüketmen lazım o da cok kalorili cünkü:) programına gelince bunu en dogrusu hocalarımız bilir :) pes etmek yok ona göre :)

cherry_pie ve ngt_psy bunu beğendi.
  10. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Achillesin bu yapıcı ve gaz verici dusunce tarzını cok beyeniyorum.

evet hiç bir zaman imkansız yoktur.

Bir örnekte ben veriyim tam olsun öyleyse.

beethowen sağırdı

aynştayn iki defa sınıfta kaldı

Ediyon ampulu icad etmek için tam 1000 deneme yaptı.

görüldüğü gibi, bunları yapanlar insan.

Siz niçin başaramayacaksınız ne farkınız var?

Sadece aziminizi ve iradenizi kullanacaksınız hepsi bu.

Achilles1980 ve cherry_pie bunu beğendi.
  11. cherry_pie

cherry_pie Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    tü tü tü maşallah süper olmuşsunuz valla :) pes etmek yok! acı yok! :D söz hepinize bende bu bedene incem böyle bikinili olmasa da:D boy boy resimlerimi paylaşcam inşallah :)

inşallah... gerçekten hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim vakit ayırıp okuyup ilgilenip destek olduğunuz için :) göreceksiniz inşallah ben bu işi bitiricem ve bana destek olan herkes de buna şahit olacak inşallaaaaaaaaaahhhh thums:

Son düzenleme: 2 Nisan 2010
    Achilles1980 bunu beğendi.
  12. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    tesekkür ederim:) istersen sende böyle olabilirsin evet pes etmek yok acı yok ve fit bir vücut var :D

cherry_pie bunu beğendi.
  13. cherry_pie

cherry_pie Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar...
    bu hafta maalesef sporu da diyeti de biraz aksattım sınavım flan vardı... hatta yarım ya da bir kilo aldım sanırım :( ona rağmen basen ve bacaklarım 2 şer cm incelmiş... bugün yine sıkı bir başlangıç yapmaya çalışıyorum umarım devamı gelir ...

ya sizce temmuz ortası ya da ağustos başına kadar 20 kilo verebilir miyim? :( 3.5-4 ay kaldı bir buluşmam var ve ben herkesi şaşırtmak istiyorum uuff :(
    bu hafta aksatmam fena bozdu moralimi ya...

14. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    diyetine ve sporuna aksatmadan devam edersen verirsin canım :)

cherry_pie bunu beğendi.
  15. cherry_pie

cherry_pie Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    herkese selamlar...

uzun bi aradan sonra rapor vereyim dedim :)

sporuma aksatmadan devam etmeye çalışıyorum haftada en az 4 5 gün. bazen aletli çalışmaları saat dolayısıyla aksatabiliyorum set sayılarını flan azaltıyorum geç olmasın diye ama kardiyo çalışmalarını hiç aksatmıyorum...

vücudum da gözle görülür değişiklik var evet ama sorun şu ki kilo bazında çok azalamıyorum buraya yazdığımda 97-98 civarıydım şu an 95 kiloyum diyetime de uymaya çalışıyorum çok sıkı olmasa da yani bu dikkate daha çok kilo vermem gerekir diye düşünüyordum.
    sonra diyetisyenime gittim en son 4 şubatta gitmiştim sonra sinirlenip bıraktım geçenlerde bikaç kilo da vermiş olmanın rahatlığıyla gittim ve şu meşhur tartıya çıktım kastı yağdı bilmem ne ayırt edenler var ya onlardan... 10 gündür gayet sıkı yapıyordum ya da en az 1 haftası sıkı diyet yapmışımdır :) sporumu da hiç aksatmadım ve sonuçlar şöyle;

4 Şubat
    yağ:44,8 kg
    kas:56,1 kg
    fat %: 44,4%
    kilo: 100,9 kg
    bu sonuçlar diyetisyeni bırakıp kendi kendime çabalamaya başladığım sonuçlar. sonrasında da sonuçlar şöyle;

25 Nisan

yağ: 40,3 kg
    kas: 55,1 kg
    kilo: 95,4 kg

5 Mayıs
    yağ: 38,7 kg kas:56,5 kg fat%:42,2%
    kilo: 95,2 kg

diyetisyen yağ yakıp kas yaptığım için sonuçlara bayıldı harika gidiyosun flan dedi ama 10 günde sadece 200 gr mı verdim yani :( temmuza kadar 85 olmak istiyorum ama hayal olcak gibi bu...:(

Son düzenleme: 5 Mayıs 2010
  16. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    hayatım gayet iyi gidiyorsun hic canını sıkma bu cok zor bir dönem sabırlı olman gerekiyor beslenmeni tekrar gözden gecir yedigin saatelere ve neyi ne zaman yiyecegine dikkat et spora da devam :)

17. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Değerli Üyemiz;
    Lütfen üyelere kullanıcı adları dışında kelimeler kullanarak hitap etmeyiniz. (kardeş, usta, abi, dostum vb. )
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Sayfayı Paylaş