30 Kilo verdim, bir 30 daha lazım spor programım hakkında yardımcı olur musunuz?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve cherry_pie tarafından 24 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. cherry_pie

cherry_pie Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar...

bu foruma tesadüfen rastladım yaklaşık 1 haftadır da boş kaldığım süre içerisinde okuyorum bilgi edinmeye çalışıyorum.

ben 22 yaşında bir bayanım. Üniversite 1. sınıfın sonlarına doğru 130 kiloyu görmüş biri olarak söylüyorum ki insan o halinde bile avutabiliyor kendini:) ama benim yüzüm güzel yok üst tarafım ince bilmem ne kardeşim 130 kilo olmuşsun ne inceliğinden bahsediyosun :)

her neyse üni.2 ve 3. sınıfta tamamen ders telaşı okul telaşı derken 15 kiloya yakın verdim özel bir diyet programı uygulamadım. Sonra mezun oldum o kiloların bir kısmını son sene geri almıştım.
    Sadede geleyim 2009 temmuz ayının 17 sinde bütün kontrollerim yapıldı ve 116.4 kiloyla “niyet ettim diyet etmeye” diyerek diyetisyen eşliğinde diyete başladım. 3 gün yaptıysam 4 gün yapmadım uygulamadım diyetimi ama yine de böyle böyle yaklaşık 8 ayda 20 kilo verdim şu an 97 kiloyum :) boyum da 1.72…

sonunda 2 hanelilere düşmenin sevinci ve sarhoşluğuyla günlerim geçerken bir gün ayna karşısına geçtim ve acı gerçek suratıma tokat gibi yapıştı :)

tamam neredeyse 30 35 kilo vermiştim iyi güzel ama bi bak vücudunun haline hiç spor yapmadım ki bu süreçte ara ara yürüyüşler işte başka da bi halt yok… baktım ki vücudum resmen ağlıyor :)
    kollarım hariç hiçbir yerim de öyle aşırı bir sarkma yok kollarım sarktı evet ama diğer bölgelerde gevşeme var sadece, çok cıvıdım hamur kıvamında bi vücudum var valla :)
    sonra baktım ki verdiğim 20 kiloda en fazla incelen yerim 6 cm incelmiş düşünebiliyo musunuz? Koskoca 20 kilo bazı yerlerden 1 2 cm gitmiş yuuhhh! dedim ya. Napmışım ben! Hiç sıkılaşmamış haliyle vücudum spor yapsaydım eminim şu an 1 2 beden ince olurdum ve güzel bir vücudum olabilirdi….

Eveeet fazla uzattım farkındayım ama ben 4 gün önce sonunda karar verip fitness’a yazıldım :) çalıştığım için akşam 8 de anca gidebiliyorum… her gün gidiyorum yazıldığımdan beri, bundan sonra da gidebilirsem haftanın her günü gitmeye çalışcam. Bilmiyorum her gün gitmek doğru mu orda ki hocalara da sormadım… ama gidince yaptıklarım şunlar bunları her gün yapmak kollarımı toplayıp vücudumu sıkılaştırır mı? Yoksa aralıklı mı yapmalıyım bir gün git bir gün gitme gibi… açıkçası asıl merak ettiğim çoğu maymun iştahlı şişman gibi :) acaba düzenli spor yaparsam diyetimle birlikte ve hiç aksatmasam… kollarım toparlar mı tamamen? Ya da vücudum herhangi zayıf bir bayanın ki gibi durabilir mi? Bi umut be ağabeyler ablalar :)

Heh geleyim her gün spor salonunda yaptıklarıma;

Önce gidiyorum 20 dk 6.0 hızında yürüyorum
    Ardından 15 dk bisiklet ya da 10 dakika eliptikti sanırım onun adı ondan…
    Ya da bunların sırası değişebiliyor hangisi boşsa 15 20 dklık periyotlar halinde ilk 30-35 dk mı bunlara ayırıyorum.
    Sonra 2*15 ters mekik
    Sonra kollar için çalışmaya başlıyorum aletlerde (bunların isimlerini forumdan kopya çekerek yazacağım :) ) şöyle;
    2*15 butterfly
    2*15 triceps push down’muş adı :)
    2*15 wide grip lat pulldown
    2*15 leg extension
    2*15 leg curl
    2*15 böyle oturur pozisyonda bacaklarını açıp kapadığın bir alet var o neyse işte ondan :)
    2*15 de bu butterfly ı yaptığımız alete benzer ama kollarını yana kapatmıyosun da önce doğru itiyosun ondan
    2*20 sağ 20 sol basen çalıştıran alette uuuf isimlerini bilmiyorum valla
    Sonra 2*15 iki bacağı karına çekip bıraktığımız hareket (ama bunu nerdeyse hiç yapamıyorum 3 ile 5 arasında değişiyor :) )
    2*30 yarım mekik ama bunu da en fazla bir 30 bir 15 yapabildim.
    2*15 te 1 kg luk dambıllarlar dirsekten kırarak yukarı kaldırıyorum.

BU KADAR :)

Setlerin sayısını hocam değiştiriyor ama genel olarak böyle… her gün gidiyorum bugün de gidersem 4. gün olacak… hııı söylemeden geçemicem sıkı da diyet yapıyorum hee… :)

Ne düşünüyorsunuz sevgili hocalarım? Az mı çok mu her gün yapmam doğru mu? Bu programla ve sıkı diyetimle istediğim kıvama gelebilir miyim? :)

Şimdiden çok teşekkür ederim… hayırlı günler…

Son düzenleyen: Moderatör: 31 Mart 2010
  2. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    cherry aramıza hoşgeldin tebrik ederim baya bi yol almışsın amacın doğrultusunda ama itiraf etmek gerekirse bu iş bu saatten sonra daha zor olucak spora başlaman çok iyi olmuş bu sana bi ivme kazandıracaktır ama yine çok sabretmen ve mucize beklememen lazım yine diyetisyenle temasta olman çok faydalı pragramında gayet başarılı ilerleyen zamanlarda programda değişiklikler olacaktır spor salonlarındaki hocalar nedense bikaç hafta ilgilenip sonra boşluyolar sakın peşini bırakma sen tecrübelensen de eğer ilgilenmezse yapış her ay yakasına
    forumdaki yazılarını siyah ve aynı puntoda yazarsan forum kurallarında da uymuş olursun :)

cherry_pie bunu beğendi.
  3. cherry_pie

cherry_pie Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    shownodese;

çok teşekkür ederim :) aslına bakarsanız mucize zaten beklemiyorum da o mucize görüntüyü hayal etmeyince de yapılmıyo yahu bu meret :)
    programın uygun olmasına çok sevindim, umarım işe yarar ya napayım bunu da denemedim demeyeyim bari :)
    bu arada pardon öyle bir kural olduğundan haberim yoktu bundan sonra dikkat ederim....

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:18 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:20 ----------

ya bide bişi daha sorcam... ilk zamanlar vücut kas yaptığı için bikaç kilo alma gibi bi durum var mı? ona göre hafta sonu tartıya çıkınca moralim bozulmasın... ben böyle sporun diyip bırakmaya kalkmayayım aman :)

4. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Aramıza hoşgeldiniz. Bu forum size zayıflama döneminizde bilgi ve motivasyon açısından çok yol aldıracaktır. Sporsuz o kadar zayıflamanıza gerçekten şaşırdım. Spor yapmadan o kadar zayıflayacak bir diyet yaptığınıza göre diyet motivasyonunuz çok iyi. Spor vücudunuzdaki yağları yaktığı gibi spor sonrası da gün içerisinde metabolizmanızın hızlanmasını sağlar. Bu yüzden kilo düşüşünüz hızlı olacaktır.

Spor olarak 1 gün cardio (koşu, bisiklet, eliptik vs) 1 gün ağırlık çalışması verilir. Bildiğim kadarıyla ikisinin dönüşümlü olmasının nedeni kaslarda ki kaybı azaltmaktır. Tartıya çıktığınızda kaslarınız arttığı için kilo artışı yaşamanız imkansız. Vücut geliştirmede 1 ayda 1kg kas eklemek ciddi başarıdır. O yüzden sizin gibi diyet yapanlarda kas artışı olmaz. Tartıda artış görürseniz bilin ki kilo almışsınız. Bazı öğütlerim olacak.

Nasıl beslendiğinizle ilgili hiçbirşey yazmamışsınız bunu buraya yazarsanız yanlışlarınızı önerilerimizle düzeltebiliriz. Ayrıca yağ yakımını arttırmak için bazı yöntemler var. Yeşil çay, bol su, pul biber, maydanoz vs. gibi. Bunları da es geçmeyin.

Umarım incecik erkekleri çıldırtacak bir bele sahip olursunuz. Bıkmak yok yola devam.

cherry_pie bunu beğendi.
  5. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    guzel asamalar kaydetmisin, bence en buyuk mucize bu idmani azmi bozmadan bir kac yil yapabilmek ve sonrasinda da istikrari korumak. basarilar.

cherry_pie bunu beğendi.
  6. cherry_pie

cherry_pie Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    hoşbuldum çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz ve tavsiyeleriniz için :)
    aslına bakarsanız bu kilo verme sürecinde ne çok sıkı diyet yaptım ne de söylediğim gibi spor... sadece az yemeye çalıştım abur cuburu çıkardım hayatımdan hıı ara ara kaçamaklar olmadı mı evet oldu ama öncekine nazaran hiç diyebilirim...
    bir de spor yapmadım evet ama ben mühendisim o nedenle fabrikada sürekli koşturma halindeyim belki onların etkisi olmuştur spor yerine geçmiştir. :)
    çok şükür ki kollarım haricinde bir yerimde sarkma yok sadece eski sıkılığı yok haliyle... umarım geri kazanabilirim... :)
    sizin de zayıflama hikayenizi okudum ne diyeyim tü tü tü maşallahh :) darısı tüm kilolulara...
    diyetimi paylaşmak isterdim şimdi fakat şirketteyim :) bilgisayar başında çok kalamıyorum yoğunluk nedeniyle, akşam eve gidince paylaşırım inşallah...
    tekrar çok teşekkür ederim vakit ayırıp cevap yazdığınız için...
    sonda ki dua da hepsinden çok makbule geçti valla :p

teşekkür ederim. inşallah ya... ben inanıyorum bu kadarını yaptım devamı da gelecek inşallah. umarım sizler de şahit olursunuz before after yapcam bende çok heyecanlı :D

7. cherry_pie

cherry_pie Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    uuf yaa spora gidiyorum, diyeti de elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum... ama motivasyon sıfır moralim bozuluyor spordaki diğer kızları gördükçe. kıskançlık değil bu ama hiç öyle olamayacağımı bilmek canımı acıtıyor sanırım biraz :(

ooof oooff....

8. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    boşver onları onlar erkeklerle tanışmaya geliyorlar sosyal aktiviteye

cherry_pie bunu beğendi.
  9. cherry_pie

cherry_pie Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ne için gelirlerse gelsinler pek hoşuma gitmiyor bende yaptıkları etki...

bir de milletin çenesi durmuyor yaa deli ettiler yok spora gitme daha çok iştahın açılır, bırakınca daha çok kilo alırsın yok kas olursun onu çok yapma bunu çok yapma. üüf be kendi kendimeyken ne rahattım karışanım edenim yoktu şimdi ağzı olan konuşuyor.

bıraksınlar beni yaa vücudumdan kime ne! yağlar benim yağlarım korkmasınlar kimsenin eline bulaşmaz. şişmanlık da bulaşıcı bişi değil çok şükür ee ne bu herkese dert oluyo yine zıvanadan çıkarttılar beni yaa!!
    30 kilo verdim millet hala kapatamadılar çenelerini...

Allahıımmmmmm sen.... neyse ya suscam benzemicem onlara ne halleri varsa görsünler...

10. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    aramıza hosgeldin öncelikle bu yola eminim sende basaracaksın yeterki iste ve kendine inan bende 100 kiloydum hemde hayatımda hic zayıf olmadım sonra dedim kilo vercem ve suan 58 kiloyum üstelik birde troit hastasıyım spora baslamakla cok iyi yapmıssın aylar sonra vücudun sekle girdiginde sarkan yerlerin toplandıgında sıkılastıgında cok hosuna gitcek kas yapmaktan sakın korkma kadınlar zaten yıllarca ugrasıp zor yapıyorlar kasları bu o kadar kolay birsey degil bu yolda sana basarılar diliyorum sakın pes etme evet cok zor bir dönem olacak senin icin ama inan degecek sonucu gördügün zaman gözlerine inanamıyorsun bu benmiyim diyorsun üstelik o spor salonunda gördügün kızlar gibi oluyorsun :)

cherry_pie bunu beğendi.
  11. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hocalarımız daha iyi bilirler ancak bence cardio yu atrırmazsan bu iş olmaz

En az 1 saat cardio çalışabilirsen hergün, hele bir de bunu sabah akşam yapabilirsen mütiş sonuçlar alırsın diye düşünüyorum

Ancak benim öğrendiğim tek şey acele etmemek, sabırlı olmak

Kimseyi takmamak; başkası için değil kendin için kilo vermek

Fazla didiklemeden azimle çalışmak

Sonucunu düşünmeden tutarlı bir programamı benimsemek

Coyote, FLEX-POINT ve cherry_pie bunu beğendi.
  12. cherry_pie

cherry_pie Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    yaa çok teşekkür ederim nasıl iyi geldi cevabınız anlatamam... bu kilo konusunda ki hassasiyet fena çok çabuk gaza da gelebiliyorum demoralize de olabiliyorum. sürekli moralde iniş çıkış bi istikrar yok :) çok samimi söylüyorum sizin adınıza da nasıl mutlu oldum anlatamam... ne diyim gidişleri olsun da dönüşleri olmasın bu kiloların :) hıı bu arada bende tiroid hastası olduğumu öğrendim 8 ay önce... umarım senin başardığını ben de başarabilirim...

sabır ve acele etmeme konusunda çok haklısın... başka türlü olmuyor çünkü. ya bir de moralim bozulunca haliyle direkt yemeğe vuruyorum kendimi onu da aşabilirsem süper olcak :) bugün sinirlendim bikaç kişiye geldim acısını kahvaltıdan çıkardım yaptığım spor püüüfff uçtu valla :) bunu halletmem lazım ama söylediğin gibi kimseyi takmamak, didiklememek sabretmek ve acele etmemek lazım süper özetlemişsin. çok teşekkür ederim...

hıı bu aradagünde 35 dk ediyor benim cardiyo çalışmam. işte 20 dk yürüyüş 15 dk bisiklet ardından da aletlere geçiyorum. zamanla değiştircez dedi hoca aslında ama ayrıca yürüyüşe mi çıksam napsam? bakalım biraz böyle gitsin olmazsa...

13. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Şu yazı renklerinizi değişrtirseniz de okuyabilsek bir de. İlk yazı okunmyor.

14. cherry_pie

cherry_pie Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    düzeltemiyorum ki maalesef :( bir kere değişiklik yapmıştım ondan sonra edit butonu kalktı sanırım artık düzeltme imkanım yok...

15. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    evet kilo konusu olunca insan gercekten hassaslasıyor ama dedigim gibi kimseyitakmayacaasın ve kendi yolunda sonuca ulasana kadar devam etceksin :)cok tsk ederim bir daha dönüsü olmasın kimseye :) canım torit hastası olmanı sakın kafana takma biraz zor olucaktır ama madem kilo vermek istiyorsan sonuna kadar savascaksın ben hala devam ediyorum bıkmadan usanmadan :D moralin bozuk oldugunu hissettigin an yemek yemek yerine baska ugraslar bul cık gez mesela veya illa yemek istiyorsan abur cubur yerine kalorisi az olan gıdaları tercih et ve sporunuda mutlaka yapmaya devam et bu kadar gelmissin bundan sonra da yılmak yok söz mü? :)

16. cherry_pie

cherry_pie Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    sööööözzz :) çok teşekkür ederim yaa inşallah olacak...
    bir de psikolojik midir nedir spora başlayalı yaklaşık 10 gün olacak şimdiden bacaklarım ve kalçamda toparlanma var gibi :) ya da söylediğim gibi öyle olmasını istediğim için böyle hissediyor da olabilirim :)

artık zorlanmıyorum hiç bu spor programında alıştım sanırım... hocaya söyledim bu artık beni zorlamıyo değiştirsek mi flan diye artist gibi :D o da 1 ay buna devam edeceksin dedi... bakalım o ne derse amenna diyorum :)
    ama bu aralar yemeyi biraz artırdım onu da eski haline çevirebilsem iyi olacak...

mesela bugün yediklerimi yazayım;
    07:45= 1 dilim kepek ekmeğiyle yapılmış peynirli tost ve çay
    çalıştığım için kahvaltım hep sabit...

10:30= 4 kayısı (gün kurusu) 2 ceviz
    ya da 1 elma
    ya da 3 4 tane etiform bisküvi artık yanımda ne varsa

12:15= şirkette çıkan yemeğe bağlı ama sebze yemeği olursa 4-5 kaşık sebze yemeği, 4 kaşık pilav ya da makarna, çorba
    ya da et varsa 2 3 köfte büyüklüğünde et, 4 kaşık pilav o yoksa çorba oluyor çorba ve salata/cacık/yoğurt

15:00-16:00= 1 fincan nescafe
    bugün bi sticks çikolata yedim :) 55 kalori :p
    nescafe içmezsem varsa galeta ve 1 porsiyon meyve yiyorum

19:30= akşam yemeklerinde her şey yerle bir oluyor maalesef :(
    normalde öğlen sebze yediysem akşam et , öğlen et yediysem akşam sebze yemeye çalışıyorum 1 kase çorba ve 2 kaşık pilavla...
    ama %90 akşamları kaçırıyorum :( onu da ayarlayabilirsem harika olacak.
    bir de yemekten kalktığım zaman neredeyse istisnasız her gün tatlı krizine giriyorum... en büyük kaçamaklarım da bunlar oluyor...

uzun zamandır diyetisyenin verdiği listeye değil kendi kafama göre böyle uyguluyordum. yarından itibaren diyet listeme uymaya çalışcam inşallah... onu da yarın yazarım :)

vakit ayırıp okuyan herkese teşekkür ediyorum... iyi akşamlar...:)

Setenay bunu beğendi.
  17. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Spor yapmadan düzensiz verilen kilolar hızlı bir şekilde geri alınıyor. En az 2 sene aynı kilo korunduğu taktirde kritik dönemi geçiyormuşuz. 130 kilodan 97 ye hızlı vermeniz zaten fazla olan kiloların çabuk verilmesinden kaynaklanıyor. Örneğin ben 75'ten 70 olabilmek için 2 ay bir zaman harcıyorum ki proteinsiz kalmayarak vermek en iyisi. O yüzden hareketlerle yapmak ve düzenli beslenerek aşama aşama kilo vermek gayet iyi bir seçim olmuş, yoksa aç kalarak kas kaybı sonucu çok fena olabiliyor.

cherry_pie bunu beğendi.
  18. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    canım spor yaptıkca vücudun hemen belli ediyor super bir gelisme oluyor:)
    spor yaptıgın icin günlük alman gereken besin ögeleride artıyor vücut daha fazla enerjiye ihtiyac duyuyor mesela ben 1300-1400 alıyordum simdiyse bu yetmiyor ve kalori alımımı 1700-1800 lere cıkardım normalde formumu korumak icin 2400 kalori almam lazım eger spor yapmasaydım almam gereken 1800 kaloriydi kilo korumada arada ne kadar fark var düsün artık:)
    sabah kavaltın en iyi ögün olmalı canım öglende öyle aksam karbonhidratı olabildigince azaltmaya bak hatta hic alma maalesef aksamları yemek yemek bizim en büyük zevkimiz bu da kilo vermeyi yag yakmayı zorlastırıyor bir süre dikkat edersen vücudun alıscak ve öyle devam etcek:) tatlı konusuna gelince benim tek zayıf oldugum nokta :( bende kacamaklar yapıyorum zaten tamamiyle hayatından cıkartma arada bir mutlaka ye ama abartmamak sartıyla mesela bitter cikolata hergün bir paca yiyebilirsin hem normal cikolatadan daha iyi hemde antioksidan özelligi var :) yaz geliyor artık dondurma yiyebilirsin hemde besleyici özelligide var :) tabii cok fazla degil 2 top kadar :) diyet dondurmalar var onlardan alabilirsin zaten yarım kilo sana bir süre gider bende alıyorum yazları buz gibi olyor tatlı ihtiyacımıda karsılıyor:)
    bende diyetimi hep kendim yaptım hic diyetisyene gitmedim neyi ne zaman ne kadar yiyecegini ögrenirsen hersey cok kolay oluyor:) yazmayı unutma kolay gelsin

Son düzenleme: 30 Mart 2010
    cherry_pie bunu beğendi.
  19. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar çikolata olarak mavi-yeşil light ın ŞEKERSİZ çikolatası var

Onu öneririm :)

Üstelik tadı çok güzel

cherry_pie bunu beğendi.
  20. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    evet tadı güzel ama kalorisi fazla:) onun yerine daha az kalorili cikolatalar var

cherry_pie ve Setenay bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş