30 derece incline 45 derece incline farkı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve vincenzo tarafından 7 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. vincenzo

vincenzo Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba, ben yurtdışında çalışıyorum şantiyede, bir kampta kalıyorum ve spor için tek şansım bir adet basit bench sehpası, bu sehpanın 3 adet eğim seçeneği var, düz "flat" bench, 30 derece eğimli "incline" bench ve 45 derece eğimli "incline" bench şeklinde kullanılabiliyor.

Ben üst göğüs olarak çok eksiğim ve bu eksiğimi kapatmak istiyorum çünkü gövdem ince ve üst göğüs olmazsa normal bir insandan farkım kalmıyor üstüme biraz bol bir şeyler giyince özellikle.

Sizce 30 derece incline bench press 45 derece çalışmaya göre üst göğüs doldurmada daha yararlı olabilir mi? Çünkü 45 derecede çalıştığım zaman omuzlarımın çok zorlandığını ve üst göğsün daha az çalışmaya başladığını hissediyorum, bu konuda tecrübesi/bilgisi olan arkadaşlar fikriniz nedir?

Ben şu anda 30 derece incline bench presste;

30kgx20 - 50kgx15 - 70kgx10 - 90kgx8 - 100kgx6- 100kgx6 şeklinde çalışıyorum sizce bunun üzerine flat bench girmem gerekli mi? Ben bunu yapınca tükeniyorum çünkü hiç enerjim kalmıyor ama düz benchte de güç kaybetmek/hacim kaybetmek istemiyorum.

2. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    genelde ust gogus sehpasi 45 derecedir, standart olarak gorduklerim boyledi, ben 45 derecede calisiyorum, ust gogus hissederek calisiyorum, en cok memnun oldugum yer ust gogus vucudumda.

3. Fit

Fit Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Benim bildiğim kadarıyla 30 derecede yapılır.

4. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
  5. Sercyy

Sercyy Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    kaldırdığın kısmı dik olarak göz ile ölç orası büyük olan(sehpanın üst tarafı)ın yarısıysa 30 derece olr.. kaldırdığın kısım ile diğer küçük olan kısım eşitse de 45

6. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ortalama 35 derecelik bir sehpa ideal kas gelişimini sağlar.45 derecede military press basıyor gibi omuzların şiştiğini etkinin ortaklaştığını göreceksiniz.dolması uzun zaman alır.bu yüzden çabuk cevap beklemeyin.

Tbone bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş