30.07.2012 Başlangıç 105 kg

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve sw0od tarafından 30 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. sw0od

sw0od Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Başlangıç günü:30.07.2012
    Kilo:105 kg
    Boy:185 cm
    Hedef:80 kg

1-2 gündür yağ yakımını araştırıyorum.Forumdaki diğer üyelerin diyetlerine,makalelere bakarak kendime göre bir beslenme programı oluşturdum.

Kakvaltı
    2 yumurta(1 tam),50 gr lor peyniri,50 gr yulaf ezmesi(yağsız süt ile beraber)
    Ara öğün
    1 adet meyve,şekersiz kahve
    Antreman
    yaklaşık 30-40 dk cardio ve ağırlık çalışmaları
    Öğle yemeği
    160gr ton balığı(light) veya 200gr tavuk veya hindi (haşlanmış,ızgara ya da buğlama),bir tabak bulgur pilavı ya da esmer makarna
    Ara öğün
    1 adet meyve
    Akşam yemeği
    Salata(1 kaşık zeytinyağı ile)o,gün öğle yemeğindeki seçeneklerden ne yediysem farklısı yani ton balığı yediysem tavuk gibi
    Yatmadan 1-2 saat önce
    1 adet meyve

Su konusunda günde en az 2 litre su tüketiyorum ayrıca 1 adet maden suyu içiyorum.

Antreman konusunda her gün spor salonuna gidip 30-40dk cardiomu yapıyorum.Ayrıca hergün üst ve alt vücut olmak üzere ağırlık çalışmasını yapıyorum.

Evet programım bu şekilde tavsiyelerinizi ve eleştirilerinizi bekliyorum.

1 kişi bunu beğeniyor.
  2. sw0od

sw0od Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Pazar gününden bu yana diyetime devam ediyorum.Yalnız bu lor peynirini yemek beni çok zorluyor bir alternatif bulucam yağsız beyaz peynir gibi.Salı günü ailemle dışarı yemeğe çıktık normalde gitmeyecektim ama akraba durumu diyim size :D.Orda da diyetimi bozmadım 200 gr kadar ızgara levrek ve salata yedim.Ekmeğe dokunmadım bile.İçecek olarak da sadece su içtim.Yağ yakımım güzel bir şekilde gidiyor.

1 kişi bunu beğeniyor.
  3. sw0od

sw0od Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Bugün evdeki teraziye çıktım.Sonuç beni şaşırttı ve moralimi de bozdu biraz.Bütün yaptıklarıma rağmen 1 kilo bile vermemişim.Neyi yanlış yapıyorum onu da bilmiyorum.Açıklayacak birisi var mı?

1 kişi bunu beğeniyor.
  4. hasim301

hasim301 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    hocamsengene iyisin bende 3 haftadır diyet ve yüzme oynama yok bennapım

1 kişi bunu beğeniyor.
  5. aphelion

aphelion Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    sanırım hepiniz rajevden gaz alarak diyete başladınız :D

öyle 1 haftada , 3 haftada müthiş sonuçlar elde edeceğinizi düşünmeyin.

1- diyetinizi 6-7 ay sonrasını düşünerek yapın. bu kadar süreceğini bilin. (daha fazlada sürebilir)
    2- tartıda düşme yağ kaybı olmayabilir. su kaybı veya kas kaybı olabilir.
    3- tartıda düşme olmuyorsa zayıflamıyorsunuz, yağ yakmıyorsunuz anlamına gelmez. ağırlık çalışır ve protein tüketiyorsanız belkide kaslarınız gelişiyordur. (geçenlerde 1 ay boyunca hiç tartıda düşmedim, beni o 1 ay boyunca görmeyen spor salonundan bi abi ; çok değişmişsin, çok zayıflamışsın.)

son olarak ; rajeve fazla takılmayın, adam bildiğiniz makineye bağlamış, gerçi haftanın her günü spor salonuna gitme imkanım olsa bende bağlardım ya neyse :) sabah akşam koşuyor + günün ortasında ağırlık çalışıyor.

daha fazla spor yapın

sw0od ve (silinen üye bunu beğendi.
  6. sw0od

sw0od Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13

Hocam artık tartıyı kafaya takmıyorum pek dediğiniz.Gibi çünkü yaklaşık 2 hafta sonra özellikle belde gözle görülür bir incelme oldu.Heralde ilk oradaki yağları yaktı vücut.

Ayrıca beslenmemle ilgili şunu söyleyebilirim.İlk 1 hafta çok zorluk yaşasamda 2.haftada artık doğru düzgün acıkmamaya başladım.Bu da benim için iyi oldu.Moralimi bozmadan devam ediyorum.

1 kişi bunu beğeniyor.
  7. hasim301

hasim301 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    inş devam eder bendede kilo verme başladı bende umutsuzluga dusmustum umarım kilo verme devam eder hep böle bende en cok gögus ve bel bölgesindek yaglardan muzdaribim 76,2 yim suan hedefım ilk 70 sonra 65 inşallah

1 kişi bunu beğeniyor.
  8. sw0od

sw0od Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Yağ yakımımın yaklaşık 1.ayı.Tartı sonucum 99.8.Ben gözle görülür çok değişme göremesemde
    2-3 aydır görmediğim kişileri görünce 6 tanesinden 5i sen kilo vermişssin dedi.Benim de hoşuma gitti :D.Son 3-4 gün diyetime uyamadım.Yazlıkta olduğumuzdan dolayı ama çok fazla yüzdüğüm ve fiziksel aktivitem fazla olduğu için bir dezavantaj oluşmadı.

1 kişi bunu beğeniyor.
  9. sw0od

sw0od Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    1 ay arayla çekilmiş fotoğraflar bunlar.Beslenme programımı biraz değiştirdim.

Kahvaltı
    3 yumurta(1 tam),50 gram müsli(sütle beraber),50 gr light kaşar,meyve suyu(şeker ilavesiz ya da taze sıkılmış)
    Ara öğün
    Bir bardak süt
    Antreman
    Öğlen antremandan sonra
    200 gr tavuk göğsü,2 yumurta(1 tam),50 gr light kaşar,meyve suyu(şeker ilavesiz ya da taze sıkılmış)
    Ara öğün
    Bir bardak süt
    Akşam yemeği
    Ton balıklı salata
    Yatmadan önce
    100 gr lor peyniri

Ekli Dosyalar:

1 kişi bunu beğeniyor.
  10. varokav

varokav Üye

Beğenileri:
    115