3 yıl aradan sonra merhaba

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve NESE tarafından 5 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. NESE

NESE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Forumun eski bir üyesiyim. Eski erkek arkadaşıma saygımdan; 3 yıl önce, hemen onla tanıştıktan kısa bir süre sonra foruma girmeyi bırakmıştım. Bu süreçte hayatımda çeşitli değişiklikler oldu tabii. Güzellikler kadar çirkinlikler de yaşandı.

Şimdi gene bana sporu sevdiren bu forumdayım.

2011 Aralıktan 2012 Eylül'e kadar düzenli cardio-training yaptım. Ve de sağlıklı beslendim. Egzersizimi ve diyetimi uygulayarak 70 küsürlerden 55 kg'ya düşmeyi başarmıştım. İstediğim kiloya düştükten sonra bile sporu bırakmadım.

Bu süreçte son derece sağlıklı düzenli bir hayat tarzım vardı ancak herşey eski erkek arkadaşımın hayatıma tekrar girmesiyle kabusa dönüştü. Yüzyüze bir kere bile görüşmemize rağmen, kendimi baskı altında hissettirdi. Göbeğin eridi mi, (yaptığım sporu küçümseyerek) yürümekle olmaz koş, aerobic sınıflarına neden katılmıyorsun vs gibi. Onu çok sevdiğim ve değer verdiğim için söyledikleri beni elimde olmadan kötü etkiledi. Onun söylediklerini yapmaya çalıştım. Yapamadım. Psikolojim bozuldu. Kendimi beceriksiz hissettim, bu stresle kendimi yemeğe verdim. Bu dönemde de benimle hiç ilgilenmedi, arayıp sormadı. Söylediklerinin yıkıntısıyla öyle kalakalmıştım.

Kısa bir süre önce öğrendim ki gönlü bir başkasına kaymış çoktan.

Son olarak 2012 Eylül ayında koşmaya çalışırken parmağım sakatlandı. Bir hafta işe gidemedim. Dr. rapor verdi. O bir hafta ara ve özellikle de kendimi yetersiz hisset(tiril)melerim sonucu, kilo da almıştım, spordan soğudum.

Şimdi ondan ayrıldığım dönemdeki gibi şişmanım. Kendimi iyi hissetmiyorum.

Kilo vermem gerek, artık 27 yaşındayım. Gittikçe yaşlanıyorum.

Dün, spor salonumun kapısını araladım aylar sonra. Kayıdımı yaptırdım. Carnitine'imi aldım, 2 gündür düzenli spora başladım. Diyete başladım.
    Biliyorum, yine başaracağım. Ama motivasyonum çok düşük.

Yardım ederseniz, dertleşirsekçok sevinirim.

2. onur372

onur372 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle hoşgeldin. Tekrar spora başlamanı tebrik ederim çünki ülkemizde spor anlayışı alt seviyede geziyor ve özellikle bodybuilding ülkemizde biraz lükse kaçıyor. Mesela asgari ücretle çalışan biri için ek besinler salon fiyatları vs oldukça caydırıcı sebepler hele birde işin verdiği yorgunlukla bide spora gidenler için oldukça zor. İşte Bunlara rağmen yılmadan azimle bu sporu yapanlar cansınız..

3. Shredded

Shredded Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Geçmiş olsun,hangi insan sizi böyle olumsuz şekilde etkilerse onu direk hayatınızdan çıkarın.Kim olduğu önemli değil.Umarım tekrar sağlıklı ve fit bir vücuda kavuşursunuz.

4. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Kusura bakmayın ama sizinle yüzyüze görüşmeye tenezzül bile etmeyen biri sizi bu kadar manipüle edebiliyorsa herşeyden önce önce sağlam bir psikolojik destek almanız gerektiğini düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş