3 sorum var tavsiyenize göre başlayacağım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve pinscher tarafından 19 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. pinscher

pinscher Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,son sınıf üniversite öğrencisiyim fitness'a başlamayı düşünüyorum.Yalnız kafama takılan bazı sorularım var.
    1)Kilo problemim yok boy 176 kilo 74 civarı ancak şu sıralar iştahsızlık yaşıyorum.Spora başlayınca normal öğünde yemek istemeyen ben nasıl o kadar yüksek miktarda protein içeren besin nasıl tüketebileceğim.Tüketilebilir mi?
    2)Yazları evde kendim iyi kötü çalışmışlığım var ve göğüs daha fazla büyütmek istemiyorum.Sadece omuz ve sırt ağırlıklı büyütme yapmam mümkün müdür?
    3)Nisan 20 yani yarın başlarsam,Mayıs 20sinde bırakıp 1 ay ara verip Haziran sonu gibi ancak tekrar başlayabileceğim,malum son sınıfız kpss var bu sebeple ara vermek doğrumudur yoksa bırakmak doğru değil direk yazın sınavdan sonra başla mı dersiniz?

2. G O M J

G O M J Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    1-) Tuketebilirsin. Balik yagi hapi istah aciyor onun disinda kendini zorlarsin yersin.
    2-)Istedigin bolgeye yuklenip orayi buyutursun, sorun olmaz.
    3-)Bu 1 ay siki calisip hareketleri, beslenmeni falan iyice ogrenirsin. Sonraki 1 ay mola sorun olmaz bence.

3. pinscher

pinscher Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkürler.

4. Delteo

Delteo Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    1- Günlük alman gereken protein miktarı 100-140 gram arası. İştahın zaten çalışmaya başladığında açılacaktır ama ağzına fazladan tek lokma koymadan rahatlıkla bu miktarın yarısından fazlasını alabilirsin. Supplementler bu yüzden var. Benim gibi yumurta da içebilirsin.

Sözgelimi ben antrenman günleri çift doz protein tozu alıyorum ve günde 10 yumurta (2 tam 8 beyaz) içiyorum. Protein tozunu sütle karıştırıp içtiğim de hesaba katılınca neredeyse 100 gram proteini hiç yemek yemeden alıyorum. Gerisini yemeklerle tamamlamaksa işten bile değil.

2- Mümkündür. İnternette bol miktarda bölgesel antrenman programları var. Bazı bölgelere yüklenip, diğerlerini tabiri caizse 'idare eden' türden programlar. Aman diyeyim, ''ben omuz geliştireyim, göğüs kalsın'' diyip göğüs çalışmamak gibi bir hataya düşme.

3- Keyif senin. Bu sorunun doğru yanıtı yok, herkes kendince bir çözüm bulabilir. Ben olsaydım bir ay salona gider, gidemediğim süreçte evde çalışır, işimi yoluna koyduğumda salona dönerdim.

5. pinscher

pinscher Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkürler Delteo.Supplement sonuçta ilaç takviyesi vücuda uzun vadede zarar verebileceği için pek sıcak bakmıyorum.Yumurta içmeninde,tabiki sen bir yolunu bulmuşsundur ama hastalık riski var onda da.3-4 öğün + Yulaf ezmesi ve süt,peynir vs. falan 100 gr yaparım belki yetmezse zamanla başka çözümler ararım.Göğsü daha çok büyütmeden eritip sertleştirme şeklinde bir çalışma bana uygundur eğer öyle birşey varsa.

Sayfayı Paylaş