3.Haftam ve sorularım var..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve RaPPeRuA tarafından 21 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Spor salonuna başlıyalı 3hafta oldu ve bazı sorularım var.. Öncelikle şunları söyliyeyim: 62kiloyum ve kilo almaya çalışıyorum...spora başlamadan önce 59kiloydum..Sabahları mutlaka 1yumurta peynir ve bal yiyorum.. öğle yemeğindede kızarmış et yada ızgara veya makarna gibi ürünler tüketiyorum ve antremandan 1saat önce Hardline Progainer 4,5 kg'den 2,5 ölçeki 300ml sütle içip antrenmana gidiyorum... eve geldiğimde hemen yumurta kırıp omlet yiyorum protein bakımından... Gecede et ağırlıklı (yanında pilav vb.) yiyorum ve yatmadan öncede tekrar 2,5 ölcek hardline progainerı 300ml sütle içiyorum... Sizce bu beslenme şekli kilo almak için yeterlimi?Ve çalışma günlerim pzts çarşamba ve cuma haftada 3gün... pzrtesi çarşmba cuma cts. yani haftada 4gün antreman 3gün dinlenme yaparsam kas yıkımı gerçekleşrmi?2gün üst üste çalışmak pek etkilemez sanıyorum ama yorumlarınızı bekliyorum...

Boyum 176 kilo 62..

2. onur\m/arda

onur\m/arda Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    bence haftanın 3gunu çalısmalısın pazartesi çarsamba cuma , ekstra olarak cumartesi cardio yapabilirsin yada yuzebilirsin .ama cardio daha cok zayıflamaya yonelık oldugu için yuzme daha olumlu etkıler sağlar saygılar..

RaPPeRuA bunu beğendi.
  3. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Evet o yüzden hiç cardio yapmıyorum ara sıra stres atmak için 5-10dk kum torbası çalışıyorum =)

4. kisish

kisish Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yaş kaç bu arada?

5. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    tekra tüm bilgilerimi yazıyım =)

yaş 18 boy 176 kilo 62

6. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    beslenmeniz iyi görünüyor, aksatmamak şartı ile; haftada 4 gün antrenman 3 gün dinlenme şeklinde bir programla devam edebilirsiniz.

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  8. onur\m/arda

onur\m/arda Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    evet bu omuz kemıklerın için güzel bir hareket gittikçe genişlerler.

9. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Arkadaslar kımse yatmadan once aldıgı 2.5 olcek progaıner hakkında bırsey dememıs..Benım bıldıgım bu urunde karbonhıdratta var..Yatmadan hemen once ort 10gr yag ve 70gr karbonhıdrat alması uygun mu?..(5 olcek ve 500 ml sut ıle verılmıs olan degerlerını yarıya ındırıp yazdım)

RaPPeRuA bunu beğendi.
  10. mrgreen

mrgreen Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Vücut geliştirmeye başlayalı 3 hafta olmuş diyorsunuz ama şimdiden supplementlere başlamışınız. Bence 3.ay'dan önce supplement kullanmayın, özellikle protein takviyesi.

Ayrıca cardio'yu kesmekte çok iyi bir fikir değil. Cardio sadece yağ yakımı için değildir, kalp kasını çalıştırmak ve kuvvetlendirmek için ve kan akışını sağlamak içindir. Kilo alma sıkıntınız varsa beslenmeniz yetersiz olabilir. Vücut geliştirmede 20% Spor ve 80% Beslenme mevzusu geçerlidir. Kilo alamıyorsanız veya sürekli kas kaybı ve kilo kaybı varsa (veya fazla kilo alımı varsa) bilinki yetersiz veya yanlış beslenmeden kaynaklanıyordur.

Forumdaki sabit konuları araştırmanızı tavsiye ederim. Spor programları içinde egzersizler bölümünden uygun programı bulabilirsiniz kendiniz için.

Son düzenleme: 28 Temmuz 2009
    RaPPeRuA bunu beğendi.
  11. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Ben bundan 3ay önce 52kiloydum ve şimdi 62yim... Amacım bian önce kilo almak oldugu için kullanıyorum karbonhidrat tozlarını..

Açıkçası bana spor salonundaki hoca kullanımını böyle söyledi.. Kafama göre yapmıyorum yani

Sayfayı Paylaş