3.HAFTADA KÜRÜ BİTİRİYORUM

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve reddragona tarafından 7 Ocak 2005 başlatılmıştır.

1. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, ben sustanon 250 kuruna başlamıştım, haftada 1 sustanon 250 mg oluyordum. 3.iğneyi bu salı oldum, bu son iğneydi benim için. Artık steroid kullanmaktan vazgeçtim. Boğazım ağrıdı, ancak bu sefer eskisinden daha ağır geçti, yani vücut dirençi düştü. Bu yüzden bırakıyorum. Sizce clomid kullanmam gerekir mi? Yoksa gerek yok mu?

2. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    180
    Ödül Puanları:
    0
    bilen birilerinin kontrolünde başlasaydın keşke. abi yanlıs anlamayın ama direk steroidlere yükleniyorsunuz. doğal olarak gelebildiğiniz son noktaya gelin. sonra steroid. geçmiş olsun. panzehir gelince ona sor bence.

3. Guest

Guest Guest

Ben en basta testo enantatla myap demistim. Eger onunla yapsaydin hic sorun yasamazdin. Sustanondan ne kas kazanabildin nede zararsiz siyrilabildin. Aslinda 3 hafta cok kisa bir zaman. Böyle bir zamanda cok hizli yan etkilerin cikmasi iyi degildir.

Clomid kullanmana gerek yok. 3hafta icinde vücut fazla degiskenlige ugramamistir. Clomid alarak masraf yapmana ´hic gerek yok. öylöece kuru bitirebilirsin. Yalniz antreman programini hafiflet.

4. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    180
    Ödül Puanları:
    0
    Panzehir gibi adam gelmiş sitemize. bence body building konusunda onun fikirlerine danışarak hareket edin. ciddiyim bu işi gerçekten bilen kişilerden birisi.

5. WOLVERİNE

WOLVERİNE Guest

daha ilk kürden testosteron kullanırsan böyle olur. ilaç ağır gelmiş sana
    daha sonra hafif birşeyler dene deca ganabol winstrol primo vs

6. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    249
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    öncelikle ilk kürün ise sustnaon la başlama primabolan 4 haftalık bir kür yap dah sonra da 2 hafta ara verdikden sonra sustanon+primabolon başlarsan dah iyi netice alırsın sustanon kulandıhın takdirde vitamin takviyesi almayı unutma benim sana tavsiyem Bemiks C kulan vitamin olarakda karaciher koruyuculu bir vitamin

7. sven

sven Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Telif Ajansı, Tıbbi Yayıncılık
    Yer:
    Antalya
    Primo bi boka yaramıyo. Alıpta paranızı çöpe atmayın. Kendinizi deldirdiğinize değmiyo.
    Bemiks C yerine Bevitin C al bence(C vit 400mg daha fazla diğerleri aynı).

8. Flea

Flea Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Steroid in boğaz ağrısı yaptığını ilk defa duyuyorum...

Başka bir şey yüzünden olmuş olmasın?

Tam olarak ne gibi yan etkiler oldu reddragona?

Bende kullanıyorum şu anda sustanon.

9. Flea

Flea Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Panzehir kardeş aydınlatsana bizi , testosteronlar boğaz ile ilgili bir yan etki yaptığı zaman bu yan etki ne olabilir?

Yani ses telleri ile ilgili bir problem mi? Androjen etkisinden dolayı...

Ben şahsen hiç duymadım steroid alıp boğazı ağrıyanı.
    Ha belki seste falan kalınlaşma olabilir ama benim bildiğim yan etkiler:

Akne
    Yüksek Tansiyon
    Saç dökülmesi
    Hap olanlarda, karaciğer tahribatı
    Prostat büyümesi
    Prostat kanseri falan.

Bunlara ekleyebileceğin, boğaz ağrısı yapabilecek bir yan etki varmı?

10. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.088
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Flea. Grip benzeridir herhalde. Cogu kisi yakalaniyor grip´e buna burada AS grip denir, halsiz oluyorsun nezle vs...

Ben danimarkada bir forumda üyeyim, yaklasik 5000 üye var.. burada cok kisi bu gibi sorunlarla karsilasiyor

11. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler ben doktora göründüm. Boğazımdaki ağrının sebebi, bir tartışma sırasında aşırı derecede bağırmıştım. Bu yüzden ses tellerim tahriş olmuş ve küçük bir kanama olmuş. Balgamdan kan gelmesi bu yüzden. Tedavisi ise 1 hafta konuşmamak. Bağırarak konuşan her insanın ses teli zarar görmez. Sadece ses kaslarına yüklenilirse oluyor. Yani karın veya göğüsünü kullanarak bağırarak konuşmada herhangi bir tahriş söz konusu değil. Eğer böyle bi rahatsızlığınız olursa, 1 hafta ses tellerinizi kullanmayın(yani konuşmayın). Balgamdan kan gelmesi bir sürü hastalığın belirtisidir, bunların en başındada duyduğum kadarıyla akciğer sorunları geliyor. Zaten bu kan ses telinin tahrişinden dolayı diil, başka birşeyden dolayı gelirse, sadece 1 defa gelmez, günler boyunca gelir. Steroidin herhangi bi zararı olmadı bana. Ancak doktor bırakmamı söyledi. Bu yüzden bırakıyorum. Zaten hiçbir doktor kür yapmanızı tavsiye etmez.

12. Guest

Guest Guest

Sustanon ve Testosteronpropionat maddeleri hizli androjen etkisini gösterdikleri icin vücutta grip yada öksürük gibi durumlarin cikma ihtimalide vardir. Bazen sporcularda görürsünüz kur esnasinda yüksek androjen agirlikli maddeleri aldiklarinda öksürüge yada gribe yakalandiklarini.
    Dr. Berend Steinberg ( spor doktoru özel IBF takiminda)

Anapolon+Metiltestosteron+TestosteronPropionat+TrenbolonAcetat ve Enantat+Sustanon+Omnadren+Halotestin maddelerinin yukarda bahsettigimiz grib yada öksürük gibi rahatsizliklari ortaya cikarabilecegini söylemistir.

13. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    468
    Ödül Puanları:
    0
    Geçmiş olsun,

PANZEHIR ustad,bu konularda bilgiler verdikçe ve özellikle yan etkilerde ortaya çıktıkça heralde bu ilaçları kullanmamaya başlayacaksınız...

14. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Steroid yüzünden gribe yakalanma doğrudur, vücut dirençi steroidle düşüyor, o yüzden hastalıklara daha çabuk yakalanıp, daha geç kurtuluyorsunuz. Ancak alperen ben steroid yüzünden herhangi bi rahatsızlık geçirmedim. Benim rahatsızlığım ses tellerimle ilgili ve steroidle hiçbir alakası yok. Dediğim gibi, steroid kullanmıyan ve ses tellerini zorlayan herkeste olur bu. Zaten benim yaptığım kür çok hafifti, bizim salonda birçok hoca steroid kullanıyor, ve iki taneside yarışlara hazırlanıyor. Vucütları ise oldukça mükemmel. Onlarda başlangıçta sustanon kullandılar ve sadece sustanon değil, yanında iki steroid daha kullandılar. Dozlar ve kür haftasıda benimkenden çok daha uzun. Eğer benim kürde bi sorun olsaydı, bu insanlar şu anda ölmüş olmalıydı. Benim kürüm çok hafif ve herhangi bir yan etki olmadı. Bırakmamdaki bir diğer sebebte, steroidle herhangi bir gelişme yakalayamadım. Yakalamak için dozu ya da kür haftasını uzatmam gerek ki, bu seferde yan etki çıkma riski artar. Ancak ne olursa olsun, asla karaborsa ilaçlar almayın. Eczane dışında satılan steroidler ne kadar güvenli olabilirki. Her satan insan "Bana güven, benimki gerçek" der. Hiç kimse, "kardeş ben satıyorum ama sahte benimki" demez. Eczanedeki steroidin ne gibi yan etkileri olucağı belli. Ancak o karaborsa olan ve birde sahte ya da bayat olan steroidin sizde ne gibi yan etki yapacağını kimse bilemez. Genelde internette gördüğüm kadarıyla steroidden inanılmaz zarar gören kişiler, sahte kullandıkları için. Derdini doktorada anlatamazsın, içinde her türlü pislik olabilir. Kür yapacak olanlara tavsiyem, eczanede bulunan ilaçlarla yapın ya da hiç bulaşmayın. Herhangi bir yan etki olursa derdinizi anlatamazsınız sonra

15. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Ha birde, bu ilaçları kullanan kişiler, yan etkisi olmadığını sanıp kullanan kişiler değiller alperen. Yani yan etki çıksa bile inan bana kullananların sayısı asla azalmaz. Bu adamlar yan etkisini bile bile bu işe giriyorlar. Bazı şeyleri göze alıp giriyorlar. Keşke dediğin gibi bir kişide yan etki çıktığında tüm herkes bıraksa. Dediğin gibi olsaydı bugün kimse sigara, alkol, uyuşturucu kullanmazdı.

16. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    468
    Ödül Puanları:
    0

Haklısınız,

Bende zaten temennimi belirttim,yani biraz belkide hayal!Ama bilinçli ve kendine inanan,güvenen birisi bu ilaçları kullansa bile muhakkak bir süre sonra bırakcaktır.Özelliklede düşük doz kullanıp,gelişme görmeyenler bu ilaçları daha çabuk bırakacaktır.

İlla kullanıcam diyenler,tekrar ediyorum "endokrinoloji" bölümü olan hastanelere başvursunlar ve bu alanda uzman hekimle görüşsünler.Derdiniz anlattığınızda,size herşeyi açıklayacaklardır.Özellikle hormon ölçümü sonucu,doktor kontrolünde birçok sporcu bu ilaçları kullandı ve tedavi sürecinde bu ilaçlardan yararlandılar.

Önemli nokta,hem gelişme olursa,daha fazla doz,daha uzun süre kullanım bu daha sakat.

Bazı tip kullanıcılar,düşük dozda ve kısa süreli kullanırlar.Sonra bırakırlar uzun süre kullanmazlar.Sonra tekrar denerler.Ama en tehlikeli kullanıcılar yüksek doz ve ara vermeden kullananlardır...

Unutmayalım,karamanın koyunu,sonra çıkar oyunu...Dileğimiz tabi olmaması ama malesef yapacak birşey yok...Bu ilaçlar birer "ajan"...

Türkiye'de bu ilaçların karaborsa olanları vardır elbet,hatta eczanelerde bile sahte olma olasılıkları var.Para giren yerde,namert,sahtekar vardır...

Türkiye'de genç yaşta kalp krızi geçirenlerin sayısının arttığı uzmanlar tarafından belirtiliyor.Bunun birçok nedeni var,ama ölenlerden bazılarının steroid kullanması(show haberde de yayınlanmıştı.) bu ilaçları tekrar gündeme getiriyor...

Sonuçta bunlarının çoğunu sizlerde biliyorsunuz,ama yazmak istedim.

İlaç kullanmayı bıraktığınız için sizi tebrik ederim...

17. Flea

Flea Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    İlla kullanıcam diyenler,tekrar ediyorum "endokrinoloji" bölümü olan hastanelere başvursunlar ve bu alanda uzman hekimle görüşsünler.Derdiniz anlattığınızda,size herşeyi açıklayacaklardır.Özellikle hormon ölçümü sonucu,doktor kontrolünde birçok sporcu bu ilaçları kullandı ve tedavi sürecinde bu ilaçlardan yararlandılar

Ben buna ihtimal vermem. Endokrinoloji bölümleri genelde üniversite hastanelerinde bulunur. Üniversite hastanelerine ben doping kullanmak istiyorum , body çalışıyorum bana kontrol ile sustanon verin dersen eğer sana verecekleri cevap, kısa bir gülümseme ve kibarca yürüde ense tıraşını görelim şeklinde olacaktır.

Tıp alanında ilaçlar, amaçları doğrultusunda kullanılır.

Sustanon ve diğer androjen türevleri, hipogonodal rahatsızlığı bulunan, yani hipofiz bezinden gonadotrophin salgısı yetersiz olduğu için testisleri testosteron üretmeyen hastalar için tıp alanında kullanılması için çıkartılmıştır.

Diğer anabolizanlar ise, Deca-Durabolin, Primobolan,Dianabol gibi maddeler , bunlarda bağışıklık sistemleri zayıflamış hastalar ve kanser tedavisinde metabolizmayı güçlendirmek amacı ile, + bir takım kas hastalıklarında kullanılmak amacı ile piyasaya sürülmüş ilaçlardır.

Sen bu ilaçları , spor alanında yada kozmetik kaygılar ile kas geliştirmek amacıyla kullanırsan bunun adı Drug Abuse yada İlaç suistimaline girer.
    Ve yemin etmiş hiç bir doktorun, senin ilaç suistimaline ortaklık edecegini zannetmem. Belki paralı bir doktor olabilir, yada çok duygu sömürüsü yaparsan belki bu tip doktorlar önerilerde bulunabilirler. Ama genel olarak hiçbir üniversite hastanesi, yada endokrinoloji bölümü bulunan bir devlet kuruluşu sana bu ilaçları suistimal etmene yardımcı olmayacaktır.

Özel hastaneleri bilemem. Belki oralarda yapılabilir diye düşünüyorum.
    Fakat gene aynı şekilde bunu yapmak bir doktorun tıp ahlakına terstir.

Bir doktorun görevi hastasını muayene etmek, ve gerekiyorsa tedavi edebilmek amacı ile ona ilaç vermektir. Doping kullanıcısı bir insana, bu şekilde ilaç kullandırmak hiç bir doktorun görev ahlakına uymaz.

Ayrıca bu maddeleri doktor gözetiminde dahi kullansan oluşabilecek zararlar gene aynı kalacaktır. Belki karaciger yetmezliginin ilk sinyallari geldigi zaman sana ilacı kesmen söylenebilir. Yada hormon seviyen sürekli kontrol altında olacagından, bir takım önlemler alınabilir.
    Veya kürden sonra testislerin güçüldügünde, bir takım hormonal testler yapılarak tam dozunda Gonadotropin injekte edilerek, testislerinin tekrar büyümesi sağlanabilir. Ama bunun dışında olabilecek kanser, ve tümör oluşumu gibi tehlikeler , doktor gözetiminde olsan dahi engellenemez.

Türkiye'de genç yaşta kalp krızi geçirenlerin sayısının arttığı uzmanlar tarafından belirtiliyor.Bunun birçok nedeni var,ama ölenlerden bazılarının steroid kullanması(show haberde de yayınlanmıştı.) bu ilaçları tekrar gündeme getiriyor...

Sonuçta bunlarının çoğunu sizlerde biliyorsunuz,ama yazmak istedim.

İlaç kullanmayı bıraktığınız için sizi tebrik ederim...

Gelelim diğer konuya benim burada gördüğüm kadarıyla insanların gözleri genelde yükseklerde. 42 45 cm kollardan bahsediliyor. Normal sikletin 20 kg üzerinde olmayanlara zayıf deniliyor. Herşey her türlü algılama profesyonel ve çok sağlam düzeyde bu sporu belki yıllardır yapanların vücutları örnek alınarak konuşuluyor. Peki bu işlerin ilaç kullanmadan olabilecegini , 45 cm kollara ilaçsız ulaşılabilecegini sanmak çok büyük bir gaflet ve aptallık örneği olsa gerek. Genelde insanların,geneli vermeden almayı tercih ediyorlar. Bİr takım sağlık risklerini alamamak bunlardan korkmak , ama istemek??? Sürekli istemek ama vermemek.

Aman sağlımız gitmesin aman hastanelik olmayalım erkeklik elden gitmesin korkularıyla , yıllarca çalışmış insanların vücut yapılarına bir anda gelmeyi düşünmek. Yada kısa bir süre içinde korkusuzca çok yüksek miktarlarda ilaç kullanarak vücutlarını geliştirmiş kişilere ilaç kullanmak istemeden özenmek.

Bana kalırsa bu yazımda hiç kimsenin üzerine alınabilecegi bir konu yok.
    Çünkü aslında dünyadaki herkes kısa zamanda , en az zarar görerek, mükemmeli yakalamayı düşünüyor. bunu yapabilmek , sağlıgı riske atmadan pek mümkün görünmüyor. Ya yıllarca senelerce ilaç kullanmadan bıkmadan usanmadan çalışmak.

Yada doğabilecek sorunları göze alarak, ilaç kullanmak.

Seçim sizindir. Vücut sizin sağlık sizin hayat sizin ömür sizin.

Ben seçimimi yaptım ben ilaç kullanıyorum.
    Ve olabilecek şeylerden korkmuyorum.
    Benim yolum benim hayatım.
    Herkes istediğini yapar,kanunlar çerçevesinde.

Ama ciddi anlamda insan sağlıgına önem veren bir doktorun bu işe katılarak buna çanak tutacagını hiç zannetmem.

Ha diyebilirsin şimdi ama doktor kontrolunde kullanmassan daha fazla zarar görürsün doktor belki buna engel olabilir.

Bu hiç bir zaman doktorun sorunu değildir.
    Doktor sadece hastalıgı tedavi eder.
    Hasta olmayan bir kişiye durduk yere ilaç kullandırmaması gerekir.

18. Flea

Flea Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Bilgilendirdiğin için teşekkürler...

19. Flea

Flea Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
  20. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    468
    Ödül Puanları:
    0
    İlla kullanıcam diyenler,tekrar ediyorum "endokrinoloji" bölümü olan hastanelere başvursunlar ve bu alanda uzman hekimle görüşsünler.Derdiniz anlattığınızda,size herşeyi açıklayacaklardır.Özellikle hormon ölçümü sonucu,doktor kontrolünde birçok sporcu bu ilaçları kullandı ve tedavi sürecinde bu ilaçlardan yararlandılar
    ------------------------------------------------------------------------

"Ha diyebilirsin şimdi ama doktor kontrolunde kullanmassan daha fazla zarar görürsün doktor belki buna engel olabilir." demişsin...

Hem bu hemde,kullanırken tetkikleri yaptırabilirsin.Enazından adam diyecek,senin karaciğer enzimlerin çok artmış ilacı kes vs. onu demek istiyorum.

Bu yazdığımdan,doktor size hemen iğne vuracak yada ilaç kullanmaya başlayacaksın anlamını nasıl çıkardınız?Herşeyi açıklayacaklardır dedim.Ayrıca sizde bende iyi biliyorumki hormon takviyesi yapılıyor.Bazı sporcular,bu işi doktor kontrolünde yaptı.

Ayrıca eğer ilaç kullanıyorsanız durumu anlatın diyorum,belli aralıklarla kontrole gidilir.

Yoksa gidin,o doktor size hemen ilaca başlayalım demez...

Son olarak;

Korkaklık vs. ben korkmuyorum demişsiniz.Tabiki vücut sizin,ilaç kullanıp vücudunuzu tayrip etmek bu sizi ilgilendirir.

"Herkes istediğini yapar,kanunlar çerçevesinde" demişsiniz...

Peki siz kanunlara uyuyor musunuz?En düşük etkili diye lanse edilen primobolanın üzerinde bile "reçete" ile satılır diyor.Onu bırakın ağrı kesicilerde bile.Nerde kanun?Eczacı bunu uygulamıyor ama sizde o ilaçları reçetesiz alıyorsunuz.Bu iğneleri eczanelerde vuruyorlar,kanuna uygun mu?Kesinlikle uygun değil.Bakınız,bu ilaçların uyuşturucudan ne farkı var?Bununda mafyası var,karaborsası vs. vs. var. Kanunu bırakın etik mi?

Enerji içecekleri toplatılıyor,fazla kafein içerdikleri için.Ozaman onu toplayanlara diyelim,kardeşim sanane vücut benim.Yok böyle bir olay...

Benim size ve diğer ilaç kullanan arkadaşlara diyebileceğim tek ve son şey,sağlığınıza dikkat etmeniz ilerde 45cm değil de 30cm kolu arar hale gelmemenizdir.

Sağlıcaklar...

Sayfayı Paylaş