3. Dünya savaşı çıkar mı ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve bloster tarafından 6 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. bloster

bloster Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    3. dünya savaşı cıkar mı merak ettigim konulardan birisidir çıkarsa kimler arasında olur sizce ? birde merak ettigim konulardan birisi naziler kimler oluyor

2. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    1. çıkar
    2. adı üstünde dünya savaşı. muhtemelen avrupa ve abd ülkeleri, uzaklardan çin, yakınlardan tüm ortadoğu olacaktır.
    3. naziler almanyadaki çok eski bir partinin üyeleridir. partiyi hitler kurmuştur. bugün bu sıfat hala, aynı düşüncedekilere verilir: ırkçı, saf ari alman ırkı, üstün ırk, yahudi düşmanlığı gibi düşüncelere sahiptirler.

3. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    Bence savaş kaçınılmaz bir durum dünyada birçok devler başı oynamak ister bence bu savaş iran-israil sonucunda çıkar israil ve abd irana saldırır fakat rusyanın dünyada kendisinden güçlü devletler olmaması için irana destek verir bence bu kaçınılmaz birşey olur zaten iranla savaş kaçınılmaz birşey boşyere abd suları yakınına savaş gemilerini yollamadı savaş cıkarsa ilk hedefi pana kanalı ve diger kanallar olur öte yandan fransada ve ingiltere de irana saldırır avrupada almanya da eski hititler düşüncesiyle avusturya ve almanya fransaya saldırır polonyada kesinlikle almanyaya saldırır bu olay kaçınılmaz bence japonyada abd ye saldırabılır
    yani türkiye kilit ülkedir tarafsızdır suanda abd ye yakın dursak bıle taraf degiştirmemiz olma ihtimali yüksektir savaş daha çok füzeler uçaklar arası olur derim.

abd + israil +fransa+polonya+ingiltere+birkaç devlet=iran+rusya+mihver devletleri +almanya +japonya
    çin ve türkiyenin tarafını bilmem yunanistan krizdeyken birde savaşa girerse muhtemelen yunanistan denilen birşey kalmaz

naziler : adolf hitlerin [​IMG]cıkardıgı siyasi görüş diyelim aslında alman degildir alman vatandaşı olarak almanya askeri üst düzeyde general oldu ve nazizm denilen görüş ortaya attı 2. dünya savaşında başta polonya olmak üzere itilaf devletteki insanlarını kamplara toplayarak ya açlıktan oldurulmus yada yakılarak öldürülmüştür almanların kaç kısı oldurdugunu bılmıyorum ama 2. dünya savaşında 72 milyon kişi olmustur adolf hitler en az 4 milyon yahudiyi canlı canlı yakmıs yada açlıktan ölümüne sebebolmustur
    bence kesinlikle cıkacak . abd nin ıraktan askerlerini çekmesi ,rusyanın irana destek verip avrupaya füze tehditi ,iran ın gemilerini abd sularına yaklastırması

Son düzenleme: 6 Aralık 2011
  4. kaanmert

kaanmert Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    3.Dünya Savaşı çıkma ihtimali çok düşük..

Günümüz şartlarında en güçlüler ve güçsüzler gayet belli .. Ekonomi savaşı içinde dünya benim görüşüm iran-israil arası veya iran-israil-abd arası bir savaş çıkacağını sanmıyorum..Bir müdahale olabilir ama büyük bir savaş olarak dönüşeceğini sanmıyorum ve iran'ın teknolojik ve askeri yönden aşırı gelişmiş bir ülke olduğunu da düşünmüyorum..

Dünya sürekli gelişiyor teknoloji yönünden insan beyniyle aynı güçte uygun fiyata bilgisayarlar 10 yıl içinde olacağını iddaa ediyor IBM 50 yıl içinde de dünyadaki insanların toplam beyin gücüne eşit bilgisayarlar herkeste olacağını düşünüyor ki bunun yanında:

Robot teknolojisi de gelişmekte 254 nöron gücünde 2 yonga yapılıyor tabi insan beyni 100 milyar nöron kapasiteli fakat bu 254 nöron yapıldığı takdirde ulaştıkları sonuçla 10 yıl içinde insan beyni kadar güçlü yapay zekaya sahip robotlar ve bilgisayarlar büyük ihtimalle olacak..

Ayrıca şunu kabul etmek lazım ki:

Amerika dünyanın bir numaralı gücüdür askeri ve teknolojik yöndense iran gibi bir ülkeden onlarca adım ötededir..Bu nedenle ben İran'ın olası bir savaşa gireceğini sanmıyorum (eğer İran'da gizli olağan üstü bir silah ve askeri politika varsa bilemem)

Her neyse umut ederim ki 3.Dünya savaşı uzun bir süre gündeme gelmez şu sömürgelere çözüm gelir ( hayal kabul ediyorum :) )

Diğer nazi sorunun ise bildiğim kadarıyla:

Nazi: hitler'in yaşam politikası anlamına geliyor bu ırkçılık da denebilir..

Günümüzde ki ise Neo-Nazi: yeni nesil nazi diyebiliriz tek fark böyle garip garip şekilleri piercing siyah görünüm garip varlıklar bunlar rusya da da varlar hepsi böyle yabancılara karşı politika izliyorlar yalnız izledikleri politika baya vahşi ..

Olacak en kötü şey:

abd-israil vs çin-rusya-iran olası bir savaş olabilir.Savaşı başlatan israil destekleyen abd (ek destek ingiltere fransa italya almanya ) ve bunun karşısında nükleer güç olan ekip savaşa neden olan iran destekleyen rusya-çin ek destek(kısmen arap ülkeleri )

Türkiye ise tarafsız olacak ama mecbur savaş halinde olacaksın abd desteklenecek ama bir bakmışsın iran-rusya-çin tarafındasın ve %75 ortadoğu %25 avrupa savaşı haline ve nükleer bombaların durmadığı bir savaş olabilir
    Gönül ister dünya barışı sürekli olsun ama kim ne derse desin dünyanın elbette sonu var bunu ya biz görecez yada bizden sonraki ama şu gelişen teknoloji ve siyasi politikalar dünyayı iyi yere götürmediği kesin :)

abd askeri gücü kadar rusya ve çin çok güçlü özellikle nükleer bomba ve nükleer savunma konusunda..

5. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    https://www.youtube.com/watch?v=Tb8PQXPOkCc
    fragman(oyun fragmanı) 2. dünya savaşından esinlenerek yapılmıstır.biyerde ingilizceden çevirmiştim
    tankların biraz gelişmemişi mihver devletleri olarak , gemiler sahnesi abd nin uçak gemisi 445 abd geimisinin adıydı, ,avrupa sokaklarında alman uçakları ,almanyanın polonyadaki tank yıkımları,japonyanın bombardıman uçakları,uçaktan asker indirmeleri,itilaf evletlerinin japonyaya asker cıkarması,japon uçaklarının batmaz denilen uçak gemisini batırması
    2. dünya savaşı belgeseliyle hemen hemen aynısını anlatmıs bir fragman.

batmaz denilen uçak gemisi

Azi ve sultanmehmed bunu beğendi.
  6. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Azi bunu beğendi.
  7. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    içinde macdonalds bulunan iki ülke birbiriyle savaşmaz günümüz ekonomik yapı gereği. böyle bir laf demişti ünlü bir sosyolog.

8. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    umarım böyle bir savaş çıkmaz zira türkiye konumu sebebiyle ne safta olursa olsun çok sakat bir yerde.

Fυякαη Acαя bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş