3 Aylık Değişimim (Nasıl İlerlemeliyim)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve CasLoWeD tarafından 28 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. CasLoWeD

CasLoWeD Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba abilerim kardeşlerim ben 15 yaşındayım bu sporu 3,5 aydır yapıyorum... Haftada 4 gün antrenman yapıyorum ve toz kullanıyordum bıraktım nedeni de karaciğerimin fazla zorlanması bu yüzden yüzümde hep sivilce çıkıyor ve ailem toz kullanmamı zar zor kabul etmişti artık hiç etmiyorlar gizli almaya da üşeniyorum... Bu tozu kullandım.

Bu bitince de bu kullandım.

Hacim kazanmak için toz kullanmaya devam etmek istiyordum fakat para,aile ve sivilce yüzünden bıraktım. Beslenmem gayet iyi yeterli miktarda proteini alıyorum her gün.

Bu spora başlamadan önce ki halim.

Gördüğünüz gibi çöp gibi çirkin biçimsiz bir vücudum var. Yaşımdan dolayı da çok çelimsiz duruyor. Boyum 1.81 cm olduğu için daha da dal gibi duruyordum. Sonra 3.5 ay çalıştım tabi kısa bir süre ama yine fark etti bir şeyler ve böyle oldum

Beni en çok şaşırtan karnım oldu zayıf olduğumdan hemen belirgenlişti ve yüzümü kesmemin nedeni utanmam kusura bakmayın :(

Sonra kolumda fark etti biraz

En az fark eden sanki göğsüm oldu gibime geldi bilmiyorum başlangıçta berbattı göğüslerim belki bu yüzdendir ama göğüslerimin arası boş ve çizgiler belli değil genetik olarakta şanssızım bu konuda ama onun içinde uğraşıyorum hacim kazanabilsem güzel olacak.

Şimdi ise ailemden gizli ancak hap şeklinde olan supplementleri kullanabilirim o yüzden ya amino asit alacaktım ya da bcaa benim ve hocamın kararı da bcaa yönünde oldu bende bcaa aldım. A.asitler çok büyük yutamıyorum böldüğümde ise sivri kısmı boğazımı kesiyor acı veriyor.

Evet abilerim şimdi sizlere sorularım var bana yardımcı olursanız çok sevinirim lütfen...

1-Hacim kazanmam gerekiyor fotoğraflarda daha da hacimsiz gözüküyorum fakat doktor metabolizmamın çok hızlı olduğunu söyledi ellerim ve ayaklarım hep sıcak hiç kilo alamıyorum günlük aldığım kalori ise ihtiyacımdan 400 civarı daha fazladır halbuki...

2-Bcaa hakkında pek bilgim olmadan aldım maalesef bcaa'nın bana en çok ne gibi faydası olur ? Aldığım iyi olmuş mu ? Tamamen desteksiz kalmaktan iyidir diye düşündüm.

3-Göğüslerim zamanla düzelir mi ? Bu biçimsizliği gider mi ?

4-Vücudumun 2 sene sonraki halini hem merak etmişimdir yani gelişmiş halini vücudu benim gibi olupta 1-2 sene yapanlar varsa beni bilgilendirebilirler mi ?

5-Bu yaşımda başladım ama boyuma bir etkisi olmaz değil mi ? Squat falan yapıyorum ama yüksek ağırlıklarla değil yani belime ve omuriliğime fazla baskı uygulamıyorum.

6-Şekerli şeyler yemeden duramıyorum ne yapmalıyım ?

7- 2 hafta gainer kullandım kilom 70 olduğu için hocam gerek yok boşver dedi ama hiç 70 gibi göstermiyorum boyumdan da kaynaklı olabilir gerçekte daha hacimliyim ama fotoğraflarda daha ince çıkmışım.

Çok teşekkürler okudunuğunuz için...

2. CasLoWeD

CasLoWeD Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    güncel

3. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    1-Endomorf vücut yapısına sahip birçok kişinin problemidir bu.Metabolizma çok hızlı çalışır kilo almaları ve bununla bağlantılı olarak hacimlenmeleri zordur.Sabretmek gerekir.Beslenme ve spordaki istikrarı kaybetmeden.
    2-Bcaa vücut geliştirmeciler için vazgeçilmez olan bir esansiyel aminoasit çeşidi.Kısaca açıklamak gerekirse protein sentezi ve kas kütlesi oluşumunda büyük katkısı vardır.Aynı zamanda bcaa antikataboliktir.
    3-Bununla ilgili pek bir yorum yapamıyorum ne yazık ki.Ancak iyileştirilebilir tabi ki.Ne kadar olur ne derece olur kesin bir şey söyleyemiyorum.Forumda asimetrik gelişme ile ilgili konular var araştırırsanız büyük yardımı olur.
    5-Boy konusunda şöyle söyleyeyim.Ben 16 yaşında salona giderken hocalarımız hiçbir press hareketini programımıza koymuyordu kemik gelişimini etkileyebileceğinden.Ancak biyolojiye hayatını vermiş bir hocam da kemiğe hiçbir şeyin baskı yapamayacağını,bu nedenle kemik gelişimini etkileyemeyeceğini söylüyordu.Ben hala emin değilim.Kesin bir bilgim yok.Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa öğrenmiş olurum.
    6-Bir endomorf kadar şeker tüketimine dikkat etmenize gerek yok.Tabi ki yine de fazlası zararlı.

4. Rebel1903

Rebel1903 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    başlangıç seviyesinde hangi programı uyguladın ? nasıl bi programın vardı ?

5. gencop

gencop Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Buda benim fizigim sadece creatin kullaniyorum göğüsüm bnm genetik olarak az gelisiyor onu anladim inatci gelismemek konusunda :D kol 32 omus 109 gogus 90 kilo 65 boy 180 yorumlarinizi bekliyorum. NOT : 6 AYDİR YAPİYORUM.

Ekli Dosyalar:

6. clades

clades Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Ektomorf demek istedin sanirim

7. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    evet yanlışlık olmuş özür dilerim.

8. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    - Fotoğraf ekleme kurallarına uyulmamıştır!

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş