1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

3 aylık düzensiz çalışma 93 kg...

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve holigan tarafından 7 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. holigan

holigan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 3 ay bitti kızıcaksınız ama düzensiz beslenme düzensiz çalışma gene bukadarıda iyi diyorum plaj vicudu istedim ilk zamanlar fitnesle başlayaıp ağırlıklara geçtim tabi düzensiz olunca her şey pek bir karşılığını alamadım sonra bir arkadaşım bu siteyi önerdi çok düzenli hatta aşırı düzenli bir site :) bu arada karnımda 13 cm boyunda ameliyat yaram var 5 yıl önce trafik kazası geçirdim iç kanamadan dolayı ameliyat oldum fotolardada görüldüğü gibi karın kası yapmamda bir sorun teşkil edermi? yorum ve yardımlarınızı bekliyorum sizce hangi programı uygulamalıyım 3 ay gectiiği için kafan karışık herşeye tekrardan başlamak istemiyorum ama desenizki tekrardan düzenli bir şekilde başla sizin dediklerinizi dikkate alıcam öyle devam edicem.bir hatamız olduysa af ola saygılar...
    boy=1.85
    kilo=93
    kol=38
    bel=97

Ekli Dosyalar:

• 1.JPG
      1.JPG
      Dosya Boyutu:
      61,6 KB
      Görüntüleme:
      479
    • 2.JPG
      2.JPG
      Dosya Boyutu:
      63,8 KB
      Görüntüleme:
      585
    • 3.JPG
      3.JPG
      Dosya Boyutu:
      44,8 KB
      Görüntüleme:
      536
    • 4.JPG
      4.JPG
      Dosya Boyutu:
      58,7 KB
      Görüntüleme:
      459
  2. mahir07

mahir07 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    antalya
    öncelikle geçmiş olsun.. bana belin biraz kalın geldi, omuzlarında boyuna göre dar gibi ama bunlar aşılamayacak sorunlar deil sıkı bi çalışmayla düzeltirsin umarım.. karın konusundada bilgili kişilere danışmadan fazla zorlama derim;) kolay gelsin..

holigan bunu beğendi.
  3. everest

everest Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle her ne kadar 5 yıl önceki bir kaza da olsa geçmiş olsun...karın konusunda endişe duyman doğal..ama her şeye karşın bir doktora danışman fayda sağlar..herhangi bir zorlamanın o bölgeye ters etki yapma olasılığı üzerine..şahsen fotoğraflarından ziyade arka zemine gözüm ilşti.:)güzel bir salon her şey gıcır gıcır burdan görünüyor..salonun da vereceği azim ve şevkle hedefine kısa bir süre de ulaşırsın..vucudun üç aylık bir çalışma için fena sayılmaz...başarılar....

holigan bunu beğendi.
  4. holigan

holigan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    saol kardeşim öncelikle evet belim hayli kalın hatta yemekten sonra göbek bile çıkıyor 10 kilo fazlam var
    omuzlarım şükür aileden gelen bir genişlik var yani çalışarak yapılmış bir omuz deil çalışsam dahada iyi olucağının farkındayım kollar ve göğüs çok çalışıyordum kendi kafama göre ama düzene girecek inşallah sizin sayenizde
    saol kardeşim haklısnız genel cerrahi bir doktora görükmek en sağlıklısı evet salon çok güzel çatı katı yeni aletler yarısı cafe yarısı spor salonu mekan sahibide tanıdık olduğu için istediğimiz müziği dinliyoruz, istediğimiz gibi takılıyoz bu yüzden Allah sağlık verdiği sürece uzun süre yapmak istiyorum bu sporu bu yüzden burada göstereceğiniz yoldan KESİNLİKLE SAPMADAN DİSİPLİNLİ BİR ŞEKİLDE UYGULUYACAĞIM.

everest bunu beğendi.
  5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bende geçmiş olsun diyerek başlıyım ne güzel işte spor salonuna gidiyorsun istediğin müziği dinleyebiliyorsun kafana göre takılıyorsunda sporda düzensizlik bildiğin gibi en kötü şeydir beslenmene dinlemene çalışmana özen gösterirsen iyi bir sporcu olabilirsin.

holigan bunu beğendi.
  6. nerfbod

nerfbod Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    93 kilo için çok zayıf görünüyorsun :confused:
    Boyum 183 yani aşağı yukarı aynı boydayız. ben 70 kiloyum ama benden kilolu gözükmüyorsun resimlerde :confused:
    23 kilo daha alsam hala aynı görünücekmişim fikrine kapılıp hayal kırıklığına uğradım resimlerine bakınca...

holigan bunu beğendi.
  7. FasT

FasT Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kemik ağırlık farkı olabilir mi ?

8. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Her idmandan önce 30-40 dk koşu
    Pazartesi-:
    Göğüs:
    Bench press: 12-10-10-8(ağırlık arttırarak)
    İchline press(eğik sehpada bench press):12-10-10-8
    Dumbel fly(iki yana açma:10*3
    Pullover(düz sehpaya yatarak ağrılığı ense altına kaldırıp göğüs züerine çekmek):10*3
    şınav: maksimum yapabildiğin kadar

Pazu:
    Consantrate(tek dirseği diz üzerine koyarak):12-10-10-8
    dumbell curl(ayakta, çift dambıl ya da halter tutarak kolları 90 derece kaldırmak):12-10-10-8
    Oturarak veya ayakta 90 derece tutulan dambılları omza kadar kaldırmak:12-10-10-8
    Dirsekleri bir yere sabitleyerek tam kaldırış yapmak:12-10-10-8

Çarşamba:
    Omuz:
    Kanat açıış hareketi(dambılları iki yana kaldırma):10*4
    Omzun önüne, yere paralel olacak şekilde kaldırma:10*4
    Oturarak ağır ağırlıkla ağırlığı ense arkasından tutarak kafanın üzerine kadar kaldırmak:8*4
    Dambılları bel hizasında tutarak omzun içine iöeriden kaldırmak(omuz hizasını geçmiyecek):8*4
    İki ele dambıl arakrak sadece omuzları kaldırmak:8*4

Kol arkası:
    düz sehpaya yatarak kolu yere dik olucak şekilde dambıl: 10*4
    düz sehpada ağırlıkları enseye indirp, kafa hizasına kadar çekmek:10*4
    Ayakta, 90 derece eğilerek 2 dambılı kol yere paralel olabilcek bir şekilde arkaya doğru kaldırmak:8*4
    Ayakta ağırlığı kafa üzerinde tutup enseye indirip kaldırma:8*4
    Dİps: maksimum yapabilidiğin kadar

Cuma:
    Kanat:
    Halteri bel hizasında tutup çekmek:10*4
    Tek ağırlığı bel hizasında tutup çekmek:10*4
    Ters mekik: maksimum tekrar
    Barfiks: max tekrar
    Yay açmak: maksimum tekrar

Ön kol:
    Ağırlığı bileğin içine doğru kaldırmak:10*4
    Dışa doğru kaldırmak:8*4

Ben böyle bir program öneririm. 12-10-10-8 demek, ağırlıkları her sette artırarak girmek demek. Hareketlerin orjinal yabancı adını yazmak yeirne tarif etmeye çalıştım, daha yardımcı olabilimek için.

Karın yazmadım, doktor gözetimine ihtiyacın var. Vücudun yağlı sayıldığı için idmandan önce koşu muhakkak. İdmandan sonra çok bol proteinli bir beslenme.

holigan bunu beğendi.
  9. holigan

holigan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    saol kardeşim evet salonda rahat olduğum için uzun süre yapmak istiyorum vg sporunu işte düzensiz çalışıp,düzensiz beslendiğim için son günlerde kendime kızdım bundan sonra daha disiplinli devam edicem
    vallaha kardeşim bende uzun seneler anlam veremdim bu işe kendime göre mantık yürütmüştüm vicudum orantılı tek bir yerde yağlar birikmiyor diyordum ama tabi buda ne kadar doğru araştırmada yapmadım ama şevkin kırılmasın aynı boyda aynı kiloda bir arkadaşım var çocuğun baya baya göbeği,baldırları,kolları yağlı

Jevric saol arkdaşım program için

10. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT

holigan bunu beğendi.
  11. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Esasında 1 ay boyunca sadece koşu ve bisikletle kardio yapması lazım. Ama herşeye yeniden başlamak gibi olur bu. Bu yüzden 30-40 dk koşu dedim. Farkederseniz ağırlık hareketleri komplike değil.

holigan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş