3 aylık ara ve geri dönüş

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve oniks tarafından 18 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. oniks

oniks Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar. yaklaşık 1 senedir evde çalışıyordum.Fakat yaz ayları sonuna doğru böbreklerimden taş problemi yaşadım ve yaklaşık 18 gün önce kapalı böbrek taşı ameliyatı oldum.
    hastalıkla ameliyat arası süreçte taş kırdırma denendiği için yaklaşık 3 aylık bir kaybım oldu.
    bu nedenle 3 gün önce salona yazıldım.Salonda yeniden başladım.Bana ilk önce 1 aylık adaptasyon programı verildi. 3 gün gel 1 gün dinlen dedi hoca.

Programım şu şekilde
    Lat pull down makinede 4x12
    omuz press dumbell 4x12
    göğüs bench 4x12
    arka kol dumbell 4x12
    barbell curll 4x12
    squat - 4 set yapabildiğim kadar
    sehpada mekik- dayanabildiğim kadar

arkadaşlar öncelikle bazı sorularım var. ben bunları yapıyorum ama göğüs ve kola geldiğimde eskiden bastığım ağırlıkları basamıyorum ve bu beni çok üzüyor.sıra bu hareketlere geldiğinde yorgun hissediyorum.ilk gün hele benchte 20 kiloyu anca kaldırabildim ama dün 40 kilo kaldırdım biraz ıkınarakta olsa.özellikle kol çalışırken çokzorlanıyorum.birazda önceden yapılan hareketlerinde etkisi var sanırım.psikolojik olarak üzerimde baskı hissediyorum ''oğlum kolda 35-40 basan adamdın şimdi 15 kiloda kasılıyorsun'' diyorum kendime:(
    Birde 3 gün önce squat yaptım bacaklarım öldü bitti,hala ağrıyor :D,özellikle ön baldırlarım.birde ilk gün biraz kasıklarımdada ağrı oldu fakat geçti sonradan

bu durumlar normal mi sizce?

2. alexbaysu

alexbaysu Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Tabikide normal 3 ay kisa bir sure degil bu surec icerisinde vucudun hamlasmistir zamanla tekrar eski formuna donebilirsin.

3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    sakın ola bıraktığın kilolarla başlayayım deme
    çok büyük ihtimalle sakatlanır ve uzun süre bu sakatlıklarla uğraşmak zorunda kalırsın
    kısa zamanda kendini toparlayacaksın sadece sabret ve zamana bırak

Sayfayı Paylaş