3 aydir spor yapiyorum beslenmeme dikkat etmeye baslayacagim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Qaishqai tarafından 16 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Qaishqai

Qaishqai Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhabalar,

3 aydir vücut gelistirme sporuyla ilgileniyorum, haftada 3-4 gün (hafta ici) gidiyorum, bazen 5 gün gittigim de oluyor. VG programim var ancak beslenme programim yok. Bugün'e kadar hic dikkat etmedim, yedigime içtigime ama artik dikkat etmeye karar verdim. Sorun su ki, protein, karbonhidrat, glikojen vs gibi terimleri anlamiyorum :( üstüne üstlük hesap kitap yapanlar var isin icine o da girince iyice kayboluyorum. Sizden istegim verecegim bilgilere göre bana beslenme programi yazmaniz, site'de bir sürü mevcut evet, ancak mevcut programlarin benim icin uygun olup olmadigini bilmiyorum.

Yas: 21
    Kilo: 62
    Boy: 1,78
    Bel: 81cm
    Yag oranim sanirim 17% civarinda, bir baska sitede ise %24 yaziyor, hangisi oldugunu bilmiyorum (anlamadigim icin).

Boyuma göre zayif oldugumu biliyorum, daha da zayiftim, son 1 senede hafiften toparladim. Beslenme programini neden istiyorum, düzenli bir sekilde kilo almak (hedefim 66-68 civari), ve hacim kazanmak. Altta vücudumun bir kac resimni paylasacagim.

Uzun oldu farkindayim ancak oldugu kadar detay vermek istiyorum isinizi kolaylastirmak icin.

Uyanis saatim genelde 12 ile 1 arasi, uyandiktan yarim saat sonra kahvaltimi yapiyorum, genelde 3 tam yumurta pisiriyorum (haslamiyorum, tavada pisiriyorum), esmer ekmek ve portakal suyu ile yiyorum. 2 bucuk 3 arasi spora gidiyorum (spor salonuna varmam 30dk'yi buluyor), en az 1 saat, en fazla 2 saat calisiyorum salonda ve tekrar eve dönüyorum. Eve döndügümde genelde ev yemegi yiyorum ayirt etmeden. Aksam yemiyorum genelde cünkü spor sonrasi cok yiyorum. Kola ve cay tüketimini birakala 2 ay oldu, ama arada cips, dondurma, cekirdek gibi seyler yedigim oluyor. Whey protein kullanmiyorum, kullanmayi da düsünmüyorum ancak illaki kullanmam gerek ise yapacak bisey yok kullanirim. Sanirim bu kadar bilgi yeterli olacaktir, yardim edeceklere simdiden tesekkürler.

Sunu da yazayim tam olsun, belki soran olur;

Pazartesi: chest/biceps/abs/15dk cardio (kosu)
    Sali: back/triceps/abs
    Carsamba: legs/shoulders/traps
    Persembe (en bastan basliyorum): chest/biceps/abs/15dk cardio (kosu)
    Cuma: back/triceps/abs
    Hafta sonu: rest

IMG_8148.JPG IMG_8149.JPG

2. Qaishqai

Qaishqai Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yok mu yardimci olacak biri... :(

3. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Forumda yeni baslayanlar icin beslenme programi var.ona bakmani oneririm. inceleyince vg yapan birinin nasil beslenmesi gerektigini ogreneceksin,en azindam fikir sahibi olacaksin.

Diyelim ki inceledin ve ben boyle beslenemem dedin. Gunde 2 öğünden sadece 1inden protein aliyorsun.hele ki spordan sonra kaslarin en cok proteine ihtiyac duydugu anda annenin lezzetli taze fasulyesini yedigini dusunemiyorum :D spordan sonra protein şart. Tavuk gogsu al ve spordan sonra her ev yemeginin yaninda tuket.ben 500gr alip(5tl),4 porsiyon halinde 2 gunde tuketiyorum.sabahta yumurta sayini 4 yumurta(2tam,2beyazi) olarak duzenlersen,en azindan kaslarini korursun.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Ayrica ye kardesim ye,simdi fotolarina baktim da gobegin yok,gencsin.spordan sonra ye tavuk gogsu makarna ve yogurdunu.2 saat sonrada ailenle aksam yemegini ye.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sayfayı Paylaş