3 Ayda, Yüzme ile güzel bir vücut ???

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve justbody29 tarafından 18 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. justbody29

justbody29 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar cola,ketçap ve tuz'dan kesin olarak vaz geçmem gerekiyor mu ?

2. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Benim tavsiyem koladan vazgeçmen yonunde olacak çünkü sürekli tuketildiğinde bilinçsiz kilo aldırıyor.Tuzu gunluk az miktar olmak şartıyla almalısın.Ketçap yerine de domates yersin olur bitereatchicken.

3. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    yüzücülerinde gayet hoş vücutlu olanları var. tabi kaslı değil bodycilere göre !gebniş omuz ve hafifi belli göğüsler
    lisede çok samimi bi arkadaşım sadece yümeyle güzel bir vücut yapmıştı!
    ama uzun boylularda daha güzel duruyo senin boyunda pek uzun sayılmaz
    hedeflerin çok kısa vadeli 3 ayda fit vücut çok çok zor!
    sadece yüzeceğim diyorsan sabretmen gerekecek günde 30 dk aralıksız temposuz yüzüyordu beni arkadaşımda kolay bir şey değil bu !

4. justbody29

justbody29 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    @turkovic

Önerilerin için teşekkür ederim.. Diet cola içiyorum zaten, onuda azaltmaya çalışacağım.. ketçap yerine domatez diyeceğim.. tuzda çok kullanmıyorum zaten..

@asrin79

Boyum için çok uzun sayılmaz demişsin, ben 14 yaşındayım bu arada bilmeyenler yoksa.. daha ergenlik aşamasındayım yani..

Ayrıca bugün tam 1km yüzdüm.. Haftada 5 gün böyle yüzersem 3 ay boyunca hiçbirşey elde etmezmiyim.. 60km yüzmüş olacağım aşağı yukarı.. 3 ay sonunda..

Benim amacım çok kas yapmak değil, kilo vermek ve sadece fit bir vücuda sahip olmak... Amacım kas yapmak değil yani şu aşamada.. Ancak ilerde inş. düşünüyorum.. ancak şuan imkansız gibi..

5. zenden

zenden Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Karasan senın tasvıyelerın sonucu her gun 1 km yüzmeye başladım...Eskiden ne kadar yuzdugumu hesaplamadan 1 saat olunca cıkıyodum...Bilmiyorum belki o zaman da 1 km yuzuyordum ama şimdi hesaplıyorum...Hatta bugun 1100 metre yuzdum biraz daha geliştirdim...

Bakalım ne olucak..Ama cok ciddi bir sorun var..Yaz aylarına geldiğimiz için havuzlar coluk cocuk dolmaya başladı onlara dikkat edıcem carpmıcam die baya bir konsantrem dağılıyor..Sürekli durmak zorunda kalıyorum...

6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Ciddi bir sorun Zenden, kalabalık bir havuzda yüzmek zordur, ama çözümü var, muhakkak boş olduğu, tenha olduğu bir saat vardır.
    Bir tüyoda, ben yapmadım ama o yüzden çok hızlı bir yüzücü değilimdir, sen istersen yapabilirsin.
    İnterval sistemde yap biraz ilerlediktan sonra.
    Çok basit bir yöntem, 100 metre seri yüzüp (ama sprint değil) sonra 200 metre sakin yüzmek gibi.
    Hatta 1 dakika dinlenebilirsin, bu hem kondüsyonu çok arttırır, hemde hızını.
    Ama şimdilik belli bir süre, sürekli yüzme, diye tabir edilen, dinlenmeden yapılan yüzme yap, 1500 metre çıkınca bu dediğimi yapabilirsin.
    Şimdiki bilgim olsa, bu dediğimi yapardım, kondüsyon çok güzel, ama interval çalışma hem kondüsyon hemde sürat için faydalı ve daha verimli bir yöntem.
    İnterval'in tam mantığı, vücut kendini toparlayamacak hale gelmeden ani bir baskı yapıp sonra toparlanıp gene baskı yapmak, bir nevi kondüsyon sporlarında vurkaç taktiğidir.
    Sürekli koşu, sürekli yüzmede ise, sürekli belirli bir tempo izlenir, asla interval gibi, yüksek tempolara çıkılamaz, bu da kalp atışının üst seviyelere çıkmaması demek, oysaki egzersiz esnasında yüksek kalp atışı, artan kardiyovasküler verimlilik demektir.
    Sabit yüzme iyidir elbet, ama interval çok daha iyidir ;)

7. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    14 yaşınd aolduğunu gözden kmaçırmışım kusura bakma .gelişme çağınd olduğun için şu an için kendine en uygun sporu seçmişin. vücudunun durumuda önemli 3 ayda bir şeyler farkeder ama şu anki durmunu bilmediğimiz için ne kdr iyi olsada senin koyduğun o örmek vücuda erişmen kolay oılmayacaktır.b bu kdr kısa hedef niye koyuyosunki önüne .henüz 14 yhaşındasın 18 yaşına kdr düzenli yüzersen o resimdeki vücuttan çok daha güzel vücudun olur. en azından bir dahaki yaza kdr sabret. ve yüzmeyi vücudunu güzelleştirmek için değil.,zevk alarak yapmalısın.Ben body i zevk alarak yapıyorum herşeyden önce beni motive edende bu oluyor.

8. justbody29

justbody29 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    @asrin78

Teşekkürler yardımların için..

Ben kesinlikle çok zevk alarak yüzüyorum.. 14 yaşında 18ine kadar yüzerim tabiki ancak ne yazık ki okullar açılacak eninde sonunda.. o yüzden yazın yüzme fırsatı yakalıyorum.. Okullar varken kapalı yüzme havuzu şansımda var ancak çok zor oluyor okuldan döndükten sonra.. Benim için zor değil, ulaşım vs. zor oluyor...

9. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    sporda devamlılık esastır. kışında vücudunu hazır tutmak için yaşın itibariyle mekik şınav barfikse yönelebilirsin.

10. justbody29

justbody29 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar herkes resim istiyordu.. Buyrun resim..

11. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet foto ya göre ters üçgen biçimi var ve 14 yaşındasın yolun çok çok başındasın kesinlikle istediğin vucuda ulaşabilirsin onu söleyeyim oncelikle.Body yapmanı tavsiye ederim en azından 15-16 yaşında bunu iyi düşün.Şu an için sadece yuzme ile uğraş bu senin için ön hazırlık olacaktır.

12. mcdirth

mcdirth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de 91 doğumluyum 69 kiloyum basketbol oynuyorum ve kondisyonumu geliştirmek ve yağlarımı yakmak istiyorum mesajların tamamını okudum benim de yazın bu doğrultuda planlarım var ama yüzmek aklıma gelmedi(planlı olarak) güzel konu olmuş gerçekten

13. justbody29

justbody29 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bende basketbol oynadım kısa dönem güzel spor ancak bu sıcak yaz günlerinde yüzmek çok iyi oluyor.. İmkanın varsa yüzmeni tavsiye ederim.. ;)

14. zenden

zenden Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Bende bir resım koyıyım dedim fikir verme acısından...1,5-2 senedir düzenli olarak yüzüyorum diğer sayfalarda da belirttiğim üzere...Yüzmeden önce çelimsiz gayet tıfıl bir adamdım...Yüzmeyle biraz kendıme geldıgımı dusunuyorum...Ama gordugunuz gibi bel bolgemde yağlanma mevcut...

Bunun ıcınde yüzme ve aynı zamanda koşuyu entegre ettim birbirine haftanın 2 günü koşuyorum 2 günü yüzüyorum...Ayrıca beslenme olayınıda düzene sokmaya calısıorum..Mümkün oldugu kadar yaglı şeyler yememeye gayret ediyorum vs... Bel bolgemıde eritirsem fit bir vucuda sahip olabilecegımı dusunuyorum...

Sayfayı Paylaş