3 ayda 3.5 kilo kas kaybı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve srvl tarafından 3 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. srvl

srvl Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar,
    Bugün yağ oranımı ölçtürdüm ve şok oldum. 3 aydır spor salonuna geliyorum dinlenmeme ve beslenmeme dikkat etmeme rağmen 3 ayda 3.5 kilo kas kaybetmişim ve 1 gram bile yağ kaybetmemişim. 4kg verdiğimi her gün tartıldığım için ben de biliyordum ama görüntümdeki değişime bakarak 5-6 kg yağ kaybetmişimdir 1-2 kg da kas kazanmışımdır diye düşünüyordum. Çünkü göbeğimde büyük bir değişim oldu hiç bir pantolonumu kemersiz giyemiyorum hatta kemerimi de 3 delik küçülttüm. Karın kaslarının ortasında dikey boşluk bile oluşmaya başladı. Kollarım omuzum genişledi, göğüslerimde çok yağ vardı avucumu dolduruyordu :D şimdi sadece alt göğüsümde ve göğüs kenarlarımda yağ kaldı. Ama analiz sonucu bu ve internette bia nın güvenilir bir metod olduğu yazıyor. Aynaya bakınca analiz yanlıştır diyorum ama moralimi de çok bozdu bu sonuç.

2. srvl

srvl Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    İstanbul
    Bioelectrical impedance analysis - Wikipedia, the free encyclopedia
    wikipedia da dehidrasyonun resistansı artırdığı için 5kg'a kadar yağ dışı kütleyi daha az gösterdiğini ve yağ kütlesini de daha fazla gösterdiği bilgisini vermiş.
    Bu bilgi için atıfta bulunduğu makaleyi biraz inceledim 5kg bilgisini göremedim ama dehidrasyonun iletkenliği düşürdüğünü yağ dışı kütleyi daha az gösterdiğini ve yağ kütlesini de daha fazla gösterdiğini açıklamış.
    http://jap.physiology.org/content/60/4/1327.full.pdf

bana gelirken 4 saat yemek yememem ve su içmemem söylendi o yüzden o şekilde gittim spor salonuna da yaklaşık 4 km kadar yürüyerek gittiğim için muhtemelen dehidre oldum ve sonuç yanlış çıktı. Zaten yolda susuzluktan çok kötü oldum antrenman sırasında da 1.5 litre suyu ne ara bitirdiğimi fark etmedim bile

3. The Governor

The Governor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ayni olay bende de söz konusu dostum. Salondaki hocanin dedigine gore bu tur hatalar gorulebiliyomus.

4. Louisian

Louisian Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    Bir hata olabilir sanırım.

5. srvl

srvl Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    İstanbul
    benim hocam çok ufak hata olabilir dediği için moralim bozulmuştu ama yukarıda verdiğim linkteki araştırmada belirtildiği gibi susuz kalmak gibi özel durumlarda çok büyük hatalar olabiliyor.

Sayfayı Paylaş