3 aydır yapıyorum ama gözüken bir şey yok

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Lisra tarafından 25 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Lisra

Lisra Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    3 aydır bb yapıyorum görünürde bir şey yok vücut Ölçüleri omuz ve göğüste 2-3cm değişmiş kollarda bir şey yok. 1 Kilo almayi becermisim hatam nerede acaba

2. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Programini ve beslenme duzenini yazarmisin.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. TolgaTunçel

TolgaTunçel Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Antreman , beslenme , uyku , sorun farklı nedenlerden kaynaklanmış olabilir. Verdiğin bu bilgiler ilede bunu kimse anlayamaz.

Programların hakkında bilgi vermen lazım.

4. Lisra

Lisra Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Programı evde veririm şimdi aklımda değil.
    Eskiden uyku problemi çekerim ilk başladığım zamanlar şimdi ise çekiyorum. Beslenme programı olarak Normal bitkisel besleniyorum günlük en az 60-70 gram Protein giriyor. Hayvansal besinler tüketmiyorum

5. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    nedenlerinden biri ortaya cikti. hayvansal protein almiyorsun. kaliteli protein almamakla birlikte,bitkisel proteini bile az aliyorsun.

6. cem baştürk

cem baştürk Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    ton balıgı ye bro

7. Lisra

Lisra Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Hayvansal proteinlerin zararları hakkında uzun uzun konuşurdum ama neyse bitkisel proteinin de az olduğunu düşünmüyorum 50 kiloyum ve yazdığım değer en az olanı günlük 80-90a rahat çıkıyor fakat kahvaltı yapmadığım ve düzgün beslenmedigim bir günü örnek yazdım

8. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    80-90 cikiyorsa miktar bakimindan yeterli. eminim hayvansal proteinlerin zararlari icin sayfalarca yazabilirsin. protein ihtiyacinin tamamini bitkisel olarak almandan anlasiliyor :) peki ikisinin arasinda kalite farki var mi? bunu ogrenmek icin soruyorum. mesela ben mercimek veya kurufasulye yedigim zaman yeterli proteini almis gibi hissetmiyorum.

HomeBarz bunu beğendi.
  9. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Arkadas galba vejeteryan mesaj atmaya değer görmüyorum.50 kilo cok fazla erkek için sana 30 kilo iyi gider

Lorethlorien ve HomeBarz bunu beğendi.
  10. Lisra

Lisra Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Niye vejeteryan/vegan olmamı eleştiriyorsun. Zayıf olmam metabolizma ile ilgili emin ol ki ben kiloma bayılıyorum eğer tartışmak istersen PM yolla yarın konuşalım

11. Lisra

Lisra Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Kalite farkı olarak cok buyuk bir fark olduğunu düşünmüyorum ki biyolojik araştırmalar da insan vücudunun otobur canlılara daha çok benzediğini gösteriyor. Sen bitkisel beslenip tam Protein aldığını düşünmüyorsan psikolojik olabilir ya da etin tadını çok sevdiğinden olabilir. En azindan sırf damak zevkim için canlıları öldürüp işkence etmemiş olmamın vicdani rahatı bana yetiyor

12. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43

Kimsenin vegan veya veja olmasi beni ilgilendirmez ancak tüm veganlarda gördüğüm gibi et yiyen insanlara bok atmaya çalışıyorsunuz yok hayvanlara iske ce cektirmiyorum yok ben sana hayvansal protenin zararlarını uzun uzun yazabilirim böyle kendinizi tatmin etmeye çalışmayın. Sizene et yiyoruz ben senin bitkileri kesip bitkileri öldürmene laf atiyor muyum ? Bitkilerde canlıdır.
    Son olarakta hayvansal ve bitkiel protein kalitesi ayni olsaydı şuan bu konuyu acmazdin

TeamFlicka bunu beğendi.
  13. Lisra

Lisra Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Tamam kardeşim tebrik ediyorum bitkiler de canlı biz bilmiyorduk tüm veganlar kararından vazgeçsin.
    Bitkilerin canlı olduğunu söylemek sizin için bir savunma sebebi değil cahillik göstergesidir. Bitkilerde sinir sistemi yoktur acıyı hissetmezler ama hayvanlar da insanlar gibi acıyı hissedebilir.
    Sırf benim vücudum gelişmemesi ise tüm veganlara *** atmani gerektirmez bir sürü et yiyen insan da yanlış Program antreman yüzünden gelişmeyebiliyor.
    patrik baboumian isimli Alman sporcu ise en Almanya'nın en güçlü body Builder I olarak adlandırılıyor ve hiç bir hayvansal besin tüketmiyor.

14. Katdhdhd

Katdhdhd Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Müzisyen
    Yer:
    Ankara
    et yemiyorsan protein tozu kullan

15. Lisra

Lisra Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Protein tozlarinın çoğunda hayvansal ürünleri var Soya proteininde yok fakat o da ülkemizde bulunmuyor

16. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    lisra birkere çok yanlışların var soya proteini ülkemizde var her türlü. ayrıca yumrta yiyeblirsin. sonuççta döllenmemiş ve bir canlıyı oluşturmuyor. bitkilerin amino asit kaliteleri çok düşüktür interneten araştır kaynaklar bol bulmazsan ben sana veririm. iyi bir karmayaprsan biraz iş görür. ama b6 demir gibi gerekli şeyleri alamayablirsin buda gelişmeni engeller. sen yumrta süt ve peyniri gönül rahatlığıyla tüket. hiç bir heyvana kıymamış olursun hemde proteinini almış olursun.
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Temmuz 2014 ---
    bir ekleme daha soya proteini erkekler için biraz sakıncalı olablir :) fazla tavsiye etmem.

17. TolgaTunçel

TolgaTunçel Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle şunu söyleyim Herkesin görüşüne saygı duymak lazım , burda polemiğe girmeniz yanlış.

Tavsiyem ise süt ve süt ürünlerini tüketebilirsin.Yumurta tüketebilirsin.Sadece sebzelerden protein alarak malesef çok zor gelişim göstermen.Tabiki senin görüşün yine et yemeyebilirsin ama dediğim gibi yumurta ,süt ürünlerini tüketmeye çalış.Bunların yanı sıra soya proteini kullanabilirsin.Eczanelerde bir çok destekleyici ürün var onları da kullanabilirsin.

Sporda başarılar.

18. je ne regrette rien

je ne regrette rien Guest

@Lisra vegan olmanın bu sporda her hangi bir zararı yok, yeterli beslenebilirsen iyi yerlere varabilirsin. burada vegan bodybuilderlar var Vegan Bodybuilders: The World's Best
    ayrıca soya kullanmayı pek tasvip etmiyorum, östrojen bombası ve ilerde istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

19. Lisra

Lisra Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Ben bir çok yerde baktım 2-3 aydır ülkemizde yok. Bulursan link at
    size yumurtayı ve sütü masum olarak göstermeye çalışanlar bu işte oldukça başarılı gözüküyor. 5 tane insanı bir telefon kulübesine soksam yer kaplamasın diye hiç bir narkoz işlemi uygulamadan açık bir bilinçle kolunuzu kessem bu Size zarar veremez mi?
    Ya da ergenliğe yeni girmiş dişi bir insanı örnek alalım. Bu insanı kaciriyorlar kapalı bir yere koyuyorlar sonra tecavüz yöntemi ile hamile bırakıp aylarca sütünden faydalaniyorlar ve bunun sonucu bir sürü hastalık çıkıyor kadında ve yeni doğmuş bireye de hiç süt vermeden direk GDO lu ürünler ile besleyip kesim haneye yolluyorlar bence bunların hiç biri masum değil

20. nGzbyk

nGzbyk Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Burası insanlık dersi yada tartışma platformu değil herkes istediği gibi beslenir benim kırmızı et ile başkasının beyaz et ile beslenmesi kimseyi alakadar etmez. Eğer hayvansal ürünleri kullanmak istemiyorsan bok atmana gerek yok, ben tercih etmiyorum lütfen tavsiye etmeyin dersin olay kapanır biter. Ayrıca madem bu kadar araştırmayı seviyorsun, internette bir dünya vegan vg ile ilgili makale ve beslenme programları var. Buralardan sorunlarını gayet net bir şekilde çözebileceğine inanıyorum burada insanlarla tartışarak kaybedeceğin süre zarfı içinde.

Lisra ve mericboss99 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş