3 aydır hiç gelişme yok ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ahmetgoktas tarafından 20 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ahmetgoktas

ahmetgoktas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ARkadaşlar hemen hemen hiç gelişme yok 3 aydır vücudumda. Sebebi ne olabilir ?

Elimden geldiğince makarna pilav falan yiyorum 174 boyunda 59.5 kiloyum.

Uykum çok düzensiz en erken 2de uyurum.

Bir de şu var , yapılan programda 1 günde en fazla 4-5 hareket var. ACaba salon fazla kalabalık olmasın diye mi böyle yoksa normal mi bu kadar hareket günlük ? 3.ayım salonda ve günlük en fazla 4-5 hareket yapıyorum.

Normalde 1 günde daha fazla hareket olması gerekmez mi ?

2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    1 günde 4-5 hareket sadece bir bölgeyse kabul edilebilir. Ama 2-3 bölgeyse yetersiz. Antreman programını paylaşırsan daha kolay yardım alabilirsin. Bu arada uyku düzeni de önemli bir etkendir.

themertyildiz bunu beğendi.
  3. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    S - Daha Fazla Gelişemiyorum ! Ne yapmalıyım ?
    C - Bu noktada öncelikle kontrol edilmesi gereken dört husus vardır:

1. Çok fazla antrenman yapıyor olabilirsiniz. Bu durumda bir hafta dinlenmeyi deneyin ve yeniden başladığınızda ilk bir, iki hafta çalışmasını kolay tutun ve çalışmanızı değerlendirin.
    2. Yediklerinizin besleyici olduğundan emin olmalısınız. Eğer vücudunuza kendini yenileyecek kaynaklan vermezseniz, asla gelişemezsiniz.
    3. Vücudunuz her çalışmada aynı egzersizleri yapmaya alışmış olabilir. Egzersizleri ve uyguladığınız sistemi değiştirerek bunu engelleyebilirsiniz.
    4. Genetik zirvenize ulaşmış olabilirsiniz. Herkes 50 cm.lik kollara sahip olamaz veya dünya rekoru sayılacak bir atletizm derecesine erişemez.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html 'dan alıntı yaptım bir bakıver istersen.

4. ginoturk

ginoturk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    çalışmanızdan eminseniz beslenmenizde protein alımına dikkat etmeniz gerekiyor.(et,süt,yoğurt,balık,peynir,yumurta vs.)

5. Murat Cenk

Murat Cenk Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    çalışma programınıda yazın daha cok yardımcı olalım

Sayfayı Paylaş