3. Ay - Supplement Zamanı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Pretended tarafından 12 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Pretended

Pretended Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar,

Evet, forum, ilgili gıdalar konusunda derya, kontrol ettim, artı spor hocam da var, daha ne ?

Değil. Spor hocamın mekânı Nitrofull ürünleriyle dolu. Kendisine hocam ne başlayayım dediğimde bana Nitrofull'ün Full Force (tüplü şahin anasını satayım) Whey'i ile BCAA kapsülleri önerdi.

Hocanın bu konudaki bilgisine açıkçası çok güvenmiyordum -ki dükkanındaki malın kalitesinden bu ortaya çıktı.

1.75 m'yim, antrenmandan yarım saat kadar sonra karnım açken kıyafetsiz 73.4 kg çekiyorum. Vücudumda, karın bölgesinde ve böbrek üstündeki yağlarda erime, abdominal ve belde farkedilir kuvvetlenme, pectoralis major ve üst bacak kalınlaşması, arka kolda sertleşme (hacim kazanmadı) mevcut. Özetlemek gerekirse genetik olarak göze çarpan ve futbol alışkanlığımdan ötürü gelişkin bölgelerim çabuk yanıt verdi, ama benim asıl istediğim kol hacim ve kuvveti ile kanatların gelişmesi -ki o bölgeler de çok ağır ilerliyorlar.

Sizlerin sözünü dinleyerek 3 ay boyunca supplementlerden, daha 1. ayda kullanmak istememe rağmen uzak durdum. Ama artık kullanacağım çünkü 2. ay bittikten sonra değişen programla beraber en aşağı dört setten oluşan hareketler telef ediyor bizi, karşılığını koymazsak sürantre olacağız. Bugüne dek haftada 3 gün olan antrenmanlardan toplam farklı haftalarda 1'er gün olmak üzere 3 gününü kaçırdım, zorunluluk olmadıkça antrenmanımı kaçırmadım.

Diyet disiplinimi de bozmadım. Değiştirdiğim alışkanlıklarımı (şeker çok az, ekmek hiç yok, tuz hazır yemekte ne varsa o kadar) çok büyük ölçüde muhafaza ediyorum. Halihazırdaki diyetim:

Sabah:
    4 haşlanmış yumurta (2'si tüm, 2'si beyaz)

Öğlen:
    Sebzeli, kıymalı/kuşbaşılı vb. etlerden oluşan sulu yemeklerin bulunduğu tabldot yemeği (kamu görevlisiyiz)

Antrenman varsa, antrenmandan 1 saat önce:
    100 gr. tavuk, 1 muz (antrenmandan hemen sonra da 1 adet yiyorum)

Antrenmandan sonra veya antrenmanın olmadığı günlerde akşam öğünü:
    200-250 gr. tavuk/balık

Bu diyeti bozmadan üzerine neler almalıyım ? Whey ? Karnitin ? BCAA ? Glutamin ?

Whey'de anladığım kadarıyla izole olanlara yönelinmeli zira konsantre olanlar uzun vadede zararlı oluyormuş. Dymatize, Muscletech nitrotech, Optimum Gold derken seçemedim.

Neyi, ne kadar, hangi günler hangisini şeklinde tavsiye edersiniz ?

3 ay boyunca başım ağrısa dahi giderek azmediyor olmamın karşılığını artık hacim ve kuvvet inşa ederek de almak istiyorum.

Teşekkürler.

2. car_26

car_26 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    ne bu supplement kullanma konusundaki isteğiniz
    protein tozunu sihirli değnek gibi yorumlamışsınız, yada ben öyle anladım
    bana kalırsa doğal yollarla biraz daha protein alırsanız supplementlere gerek kalmaz.gece süt içmek gibi, önceki 100gr tavuğun yanında biraz makarna gibi, kahvaltıda lor yemek gibi, akşam yemeği olarak patates, mercimek gibi.bunlar çok zengin protein kaynaklarıdır.

unutmayın protein tozu gibi ürünleri doğal yollarla alamadığınız proteini tamamlamak için kullanmalısınız, yinede ileride isterseniz alırsınız ama bence şuan daha erken.

SNIPES44 ve wrestler bunu beğendi.
  3. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Tamam diyet yapıyorsunuz ancak amacınız ne? Yağ yakmak mı? Kas yapmak mı? Ona göre tavsiye verilir. Bence bu diyetle ne kas yaparsınız ne de yağ oranını %8 lere düşürebilirsiniz. Kötü bir diyet. :)

Son düzenleme: 12 Şubat 2013
  4. Pretended

Pretended Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kas yapmak istediğim yazının 4. paragrafından anlaşılıyor olmalıydı, benim hatam olsun.

Eksiksiz olmasa da, diyetin faydasını görmesem sizin x bilgisayardan yazdığınıza inanacağım da kısmet değilmiş.

@car_26

Daha fazla yemek yapamam, yani buna vakit ayırabilen, seven bir adam değilim. Tavsiyelerinizi bekliyorum bu yüzden supplementler hakkında.

Whey proteini olsun örneğin, diyetinizi ikâme etmeyen, ama günde 10 yumurta yiyemiyorsanız, örneğin, onu ikame edecek proteine sahip olan supplementler değil mi, yanlış mı biliyorum ? E 10 yumurta yiyemeyeceksem ve günde almam gereken protein miktarı 150 gramsa nasıl tamamlayacağız ? Başka yolu yok ki.

Mucizevi değiller ama evde sizin için bir şeyler hazırlayacak uğraşacak birileri yoksa almanız gerekenleri "paket" halde tanıyorlar, bunu mucize gibi göstermemek gerekirken öcüleştirmenin de anlamı yok kanısındayım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:41 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:17 ----------

3. ay bitti demek istemiştim, başlık eksik olmuş bu arada.

5. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    verdiğin diyet programında 400 gr a yakın et var. sadece onu hesaplarsak yaklaşık 80 gr protein eder.

150 gr protein alman gerek. geriye kalan 70 gr ın 20 si yumurtadan..

Geriye kalan 50 yi süt ve süt ürünlerinden rahatlıkla karşılayabilirsin.

Sadece idman sonrası bir ölçek whey kullanmak işi garantiye almak açısından tercih edilebilir. KOnsantrelerin uzun vadede neden sakıncalı olduklarını anlayamadım. İzole ile konsantre arasındaki fark; izole de protein olmayan maddelerin daha az olması. Bu nedenle kana geçiş hızının daha fazla olması. Ama illa izole kullanmak çok elzem değil.

Forumu dinleyip ilk ay kullanmaman çok akıllıca olmuş. bence yine forumu dinle.

Pretended bunu beğendi.
  6. Pretended

Pretended Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkürler.

Peki BCAA, Karnitin, Glutamin gibi eklere ihtiyacım var mı yoksa örneğin MuscleTech NitroTech gibi bir whey'in içindekiler yeterli gelir mi ?

7. SNIPES44

SNIPES44 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    bence vucüdunu dinlemelisin protein tozu antremandan sonra yararlı olabilir ama diğerlerinin doğalının daha güzel olduğunu düşünüyorum

8. brhmcr

brhmcr Guest

Tamamen tercih meselesi, ben kombine urun tercih etmem, ama kimisi sadece kombine urun alir.

9. Pretended

Pretended Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Weider'in içeriğinde hali hazırda bulunanlar ihtiyacımı karşılar mı dersiniz peki ?

10. Pretended

Pretended Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Weider'i satın aldım. Spor hocam da "başkasını alsaydın laf ederdim de, Weider'in distribütörü arkadaşımdır, gerçekten iyi üründür" dedi.

11. Pretended

Pretended Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Weider geldi. Yanında Hardline Carnifit 500 ml ile.

Nasıl kullanacağım bunları ? Antrenmandan önce, sonra, akşam, sabah, antrenman olmayan günlerde ?

Sayfayı Paylaş