1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

3. ay sonu l Hayata tekrar baslamak

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve SRTJ tarafından 11 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. SRTJ

SRTJ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Serbest Meslek
    Yer:
    Bursa
    Herkese merhaba ;

3 aydır vücut geliştirme ve fitness ile ilgili makalelerin , bilgilerin ve tavsiyelerin bulunduğu yerli , yabancı forumları takip ediyorum. 2 yabancı forumu ve Bodyforumtr'yi ise 6 aydır takip ediyorum. Çünkü ; ilk 3 aylık gözlemlerimden sonra farkettimki bu topluluk , ele aldığı konuda , özellikle içinde barındırdığı aktif yazar hocalarıyla yerli forumlar içinde tek. 2 yabancı forum ve burası dışındaki yerleri takip etmeyi bıraktım.

Biraz kendimden bahsedeyim. Küçüklüğümden lise yıllarıma kadar hayatım futbolla geçti. Lise son sınıfa kadar çeşitli amatör klüplerde futbol oynadım. Lise son sınıfın başında mücadele sporlarına duyduğum ilgiden dolayı kickbox a başladım. 2 yıl uğraştığım bu branşta da 4 ay müsabıktım. Daha sonra kişisel nedenlerden ve birazda hayat tecrübesizliğinden dolayı kendimi alkolün , sigaranın ve çok olmasada birkaç bağımlılık yapıcı maddenin içinde buldum. Alkol ve bağımlılık yapıcı maddelerden uzaklaştım fakat 2 yıl sigara içmeye devam ettim. 4 ay önce sigarayı da bıraktım ve bir salona yazıldım. 3. ayım doldu. Bazı günler koşuya gittiğimde gördüğüm kondisyonel bitikliğin , yada salonda programın yarısında bitik hissetmemin , moralimi bozmasına izin vermemeye çalışıyorum.

Gittiğim salonda hocamın bana verdiği antreman programını , bana doğru düzgün bakmadan verdiğini söyleyebilirim. Haftada 5 gün gidiyorum salona. Programımın içinde cardio yok. Yazının sonunda yazacağım 1. gün ve 2. gün programlarını yapıyorum sırayla . Forum üzerinden hangi beslenme programının bana uygun olduğuna ise karar vermek için yeterli birikimim yok.
    Bacaklarım kalın ve kıvrımlı. Ayak bileklerim dahi kalın sayılır. Fakat el bileklerim ciddi anlamda ince. Bel bölgemde , karın bölgemde yağ oranı yüksek. Özellikle yan taraflar kötü gözüküyor. Göğüs bölgem çok ufak. Hem hacim olarak , hem yanlara ve alta doğru. Alanı çok küçük yani. Diğer kısımlarda en azından elle tutulur birşeyler var zanledersem. Yinede siz daha iyi bilirsiniz.

Sizden ricam kısaca benim hocam olmanız. Sizin belirlediğiniz diyet programını ve antreman programını uygulamak istiyorum. Suplement konusunda aylık 400 tl civarı bir bütçem var. Şu an elimde Ultimate Nutrition Prostar Whey Protein var yaklaşık 1 kg kadar. Fakat diğer suplement lerin yanında bu tozuda değiştir derseniz , bunu da bu şekilde bırakıp başka whey alabilirim. Özellikle değerli hocalarım yardımcı olurlarsa her ay yeni resimler koyarak sizin de değişimi görmenizi sağlamak isterim. Hocalarımız dışındaki arkadaşlarımızın her türlü olumlu , olumsuz eleştiri ve tavsiyelerinin de başımın üstünde yeri var.

Saygılar...

Yaş --- 22
    Boy --- 173 cm
    Kütle - 71 kg

Boyun------ 42 cm
    Omuz------- 115 cm
    Göğüs------ 98 cm
    Kol-------- 37 cm
    Ön kol----- 31 cm
    El bilek--- 17 cm
    Bel-------- 90 cm
    Kalça------ 101 cm
    Bacak ----- 63 cm
    Kalf------- 42 cm
    Ayak bilek- 25 cm

Program 1. gün
    ------------------------
    Omuz Press 5x8
    Omuz Yana Açış 5x12
    Alternatif Pazu 3x8
    Aşağı İtiş 3x8
    Halterde Pazu 3x8
    Ayakta Triceps 3x8
    Bilek 4x12
    Mekik 4xmax

Program 2. gün
    -----------------------
    Göğüs Press 5x8
    Göğüs Yana Açış 5x12
    Dips 5x12
    Öne Çekiş 5x10
    Kürek Çekiş 5x8
    Mekik 4xmax
    Ters Mekik 4xmax

Ekli Dosyalar:

• 1 (3).JPG
      1 (3).JPG
      Dosya Boyutu:
      81,2 KB
      Görüntüleme:
      585
    • 2.JPG
      2.JPG
      Dosya Boyutu:
      90,7 KB
      Görüntüleme:
      573
    • 3.JPG
      3.JPG
      Dosya Boyutu:
      84,7 KB
      Görüntüleme:
      586
    • 4.JPG
      4.JPG
      Dosya Boyutu:
      83,9 KB
      Görüntüleme:
      504
    • sırt.JPG
      sırt.JPG
      Dosya Boyutu:
      81,6 KB
      Görüntüleme:
      470
    • sırtt.JPG
      sırtt.JPG
      Dosya Boyutu:
      86,9 KB
      Görüntüleme:
      487
    • ...JPG
      ...JPG
      Dosya Boyutu:
      81,2 KB
      Görüntüleme:
      479
    • sağ.JPG
      sağ.JPG
      Dosya Boyutu:
      77,1 KB
      Görüntüleme:
      457
    • sol.JPG
      sol.JPG
      Dosya Boyutu:
      76,3 KB
      Görüntüleme:
      473
  2. thezoRRo

thezoRRo Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    O nasıl hoca ya ? Seni görmedimi ? Bu yağ oranıyla direk hacimlenme programlarına başlatmış Cardio Yok birşey yok . Bence sen en başta salonunu değiştirmelisin . Öyle bilgisiz insanlarla çalışmaktansa orda 20 ayda yapacağın vücudu bilgisi olan bir hoca denetiminde 10 aya yaparsın.

- Tavsiye olarakda Hitt cardio'yu öneririm. Forumu araştır gerekli diyet programları ve Hitt cardio'nun nasıl yapıldığını açıkca belirtti forumdaki arkadaşlarımız .

SRTJ bunu beğendi.
  3. SRTJ

SRTJ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Serbest Meslek
    Yer:
    Bursa
    Salonu değiştirmem birtakım kişisel nedenlerden dolayı mümkün olmadığından sizden yardım istiyorum zaten. Tavsiyelerin için teşekkür ederim. Araştırmaya başlıyorum dediğin konuyu.

---------- Post added at 20:20 ---------- Previous post was at 20:13 ----------

Bir de belirttiğim suplement bütçesiyle ne gibi bir kombinasyon yapabilirim. Antreman programlarım nasıl olmalı? Dietimde nasıl bir yol izlemeliyim. Yardımcı olunursa çok sevinirim. Dün konuyu açtığımdan beri öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

---------- Post added at 20:23 ---------- Previous post was at 20:20 ----------

Sürekli yazılarınızı okuyorum . Birşeyler öğreniyorum. Araştırıyorum. Fakat öğrendiklerimden hangisi bana uygun bilemediğim için çaresiz kalıyorum.

4. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    program kesinlikle değişmeli.bildiğin sallamış hoca diycem de denmez yani :)

5. SRTJ

SRTJ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Serbest Meslek
    Yer:
    Bursa
    Pek ilgilenmedi sanırım. Kendisine söyledikçe beni resmen başından atıyor. Kişisel nedenlerden dolayı o salona gitmek zorundayım malesef 1 sene daha. 2 gündür konunun ehli hocalardan tavsiye , öneri , program , diet , suplement kombinasyonu ne olursa bekliyorum. İşleri güçleri yok oturup bana mı yazcaklar dedim bugün kendi kendime. Yinede canınız saolsun. Ben yinede hergün bu başlığa bakmaya devam edicem.

6. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    o kolların 37cm olduğuna emin misin?ve göğsün 98 cm?

7. SRTJ

SRTJ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Serbest Meslek
    Yer:
    Bursa
    sen sorduktan sonra birdaha ölçtüm yanlışlık olmuş olabilir diye. Kollar 37 , göğüs 98. Sanırm vücudumun yağlı olmasının etkisi olabilir.

8. SRTJ

SRTJ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Serbest Meslek
    Yer:
    Bursa
    Bugün Hiit Cardio ya başladım. Protein oranı yüksek bir diet ayarladım. Ağırlığı haftada 3 güne düşürdüm yağlardan kurtulana kadar. Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim. Yapmayan arkadaşlar da zamanları olmadıklarından yapmadı sanırım. Canları saolsun. Değişimi belli bir zaman sonra paylaşıcam

9. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Senle ilgilenmiyosa sende kendi programını oluştur. Filexor spor salonunda ilk 2 ay programını kullan

SRTJ bunu beğendi.
  10. SRTJ

SRTJ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Serbest Meslek
    Yer:
    Bursa
    programı ayarladım. hiit cardio da başladım. Protein oranı yüksek bir diete de başladım. Fakat suplement kombinasyonunu nasıl yapcağımı bilemiyorum.

11. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    3. ayına girmişsin protein tozu kullanmanda bi sakınca yok ama yinede sen bilirsin

SRTJ bunu beğendi.
  12. SRTJ

SRTJ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Serbest Meslek
    Yer:
    Bursa
    Şu anda protein tozu yeter de artar diyorsun sanırım. Teşekkür ederim tavsiyelerin için.

Sayfayı Paylaş