3. ay program ve beslenme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve khephnes tarafından 11 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    selamlar,

vg'de üçüncü ayımı bitirmeme on günlük bir süre kaldı. bu iki aylık süreçte en azından vg'ye başlamamış halime oranla gözle görülür bir biçimde artış olduğunu söyleyebilirim, bir vg'ci için motive edici bir durum elbette. (omuzu hariç tutuyorum, omzum pek gelişmedi her nasılsa)

2. ay programım iki gün git bir gün dinlen biçiminde şu şekildeydi;
    göğüs-biceps-kanat
    omuz-triceps-bacak

3. aya geçtiğim zaman programı şu şekilde değiştirmeyi düşünüyorum;
    göğüs-biceps
    dinlen
    omuz triceps
    dinlen
    bacak-kanat

bu şekilde daha mı verimli olur yoksa sahip olduğum programı biraz daha sürdürmeli miyim? üçüncü aya geçtiğimde aynı hareketlere devam mı etmeliyim yoksa bunlarda da değişikliğe gitmeli miyim?

son olarak beslenmemden de söz edeyim, protein takviyesi almıyorum şimdilik. fakat beslenmem fena sayılmaz. her sabah uyanır uyanmaz birkaç kaşık lor peyniri yiyorum, kahvaltıda ise her sabah kahvaltıda iki yumurta beyazı. spordan dönünce mutlaka 160 gr'lık tonbalığı yiyorum, akşam yemeklerinde olabildiğince tavuk, balık ya da yeşil mercimek, nohut gibi protein ürünlerine yönelmeye çalışıyorum. yatmadan önce ise büyük bardakta yarım yağlı süt içiyorum. fakat yine de üçüncü aya geçerken protein tozu almayı düşünüyorum.

fikirlerinizi lütfen esirgemeyin.
    ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme: 11 Mart 2012
  2. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    yardımcı olabilecek biri yok mu acaba?

3. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Müsade edersen şöyle düzenleyelim,
    Göğüs-biceps
    omuz
    cardio
    Bacak
    Sırt/kanat-triceps
    Cardio
    Off
    Kendi fikrim bacak ve omuz kendilerin ait ayrı günleri hakeden kas grupları, en azından ben bacak çalıştıktan sonra bırak başka kas grubunu çalıştırmayı soyunma odasına gidip üstümü değiştirmeye üşeniyorum. Omuz içinde bence aynısı geçerli. Beslenmen içinse spordan döndükten sonra ton balığı yeme sindirimi yanlış hatırlamıyorsam 6-8 saat sürüyordu, onun yerine tavuk tercih edebilirsin, ton balığınıda akşam yersin.

4. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    üçüncü ayımda programı artık üçe bölmeliyim değil mi? yoksa aynı programla devam etsem daha mı yararlı olur?

5. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    başka bir fikri olan yok mu acaba?

Sayfayı Paylaş