3. Ay'ım ve Antrenman Programım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve msb tarafından 23 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. msb

msb Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarımcı
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar,

Yaklasik 3 ay'dir duzenli olarak vg ile ugrasiyorum. Boyum 1.83 kilom 77. Yasim ise 25.

--Araya kucuk bir not eklemek istiyorum, aslinda bu sporla 3 senedir ilgilenmekteyim fakat cok duzensiz bir sekilde oldugu icin, duzenli olarak yaptigim son 3 ay'i soyluyorum. Eski kilom 59'dur. Yani aslinda epey yol kat ettim. Fakat bu seferki hedeflerim buyuk--

İnce-fit bir goruntuye sahibim diyebilirim. Fakat ben hacimli olmak istiyorum. Bunun icin de koydugum ilk hedef 85 kilogram. Duzenli bir sekilde beslenebiliyorum. Supplement olarak Optimum Whey ve Hardline Progainer kullaniyorum.

Omuz-kol bolgem genetik acidan ciddi anlamda sansli oldugum bolgelerdir. Mesela hicbir sekilde kol programi uygulamadigim halde kol olcum 37-38 cm'ye ulasti. Genel olarak vucuttan bir hayli ileride gozukuyor. Diger insanlar kollari gelissin ister, ben ise fazla kalinlasmasin isterim :) Fakat Allah bir yerden verdimi diger taraftan aliyor iste, gogus bolgem cok yetersiz. Ve kiloma gore ciddi agirliklarla calismama ragmen cok zor tepki veriyor.

Yeni programimi bugun salondaki hocamdan aldim ve direkt sizlerin huzuruna sunuyorum :) Ozellikle ustadlarin "Yeni baslayanlar" kismina pek ragbet etmedigi dikkatimi cekti. Belki de cok cok temel sorularla karsilasip bunlara defalarca yanit vermekten sıkılmışlardır :)

Olsun ben yine de programimi yazip sizlerden yorum alabilmeyi umit ediyorum. 2 gunluk yazilan programim su sekilde:

1. GUN (Gogus ve Omuz):

- Ust gogus Bench Press 4x8
    - Bench Press Makine 4x8
    - Dumbell Pullover 4x10
    - Cable Crossover 3x12

- Barbell öne Omuz Press 4x8
    - Barbell Front Raises 4x10
    - Upright Rowing 4x10

2. GUN (Sırt ve Trapez):

- Ext. Lat Pull 4x8
    - Rowing Machine 4x8
    - Tek Dumbell Rowing 3x10

- Arka Omuz Acis 4x10
    - High Pull 4x10

85 kiloya ulasana kadar bacak ve mide calismayi red ediyorum :) Bu kisa-basit programi haftada 2'ser gun uygulayabiliyorum (Yani haftada 4 gun spor yapiyorum). Yorumlarinizi gorursem cok mutlu olacagim :)

Saygilar&Sevgiler.

2. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    bacak ve mide çalışmaman inan çok yanlış ama yine de konu ilerlesin diye soruyorum: endişen ne?
    ilk 3 ay uyguladığın programları yazarsan yardımcı olmak daha kolay olur. bu arada emin ol flexor un programları gayet iyi programlar.

diez bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş