3.5 aylik duzensiz calisma yas:19, Boy:1.83, Kilo:68

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve enesuzel tarafından 9 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. enesuzel

enesuzel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar basliktada belirtigim gibi 3.5-4 aydir gyme gidiyorum gercekten duzenli denilecek kadar iyi calisamiyorum, simdiye kadar protein, supplement gelan hic kullanmadim. Calisirken cok halsiz dusuyorum bi saat sonra felan gucum tukeniyor sizce bunun onune nasil gecerim, daha etkili bir performans saglamak icin, ayrica birazda kiloya ihtiyacim var boyuma oranla baya bi zayifim, istah problemim yok ama kilo almakta zorluk cekiyorum. Yorumlarnizi beklyorum,simdiden tesekkurler.

Ekli Dosyalar:

2. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    bol bol karbonhidrat almalısın ve karbonhidrattan gelen enerji kullanımı ile daha az oksijene gereksinim olduğundan, karbonhidratlar yağa ve proteine göre daha elverişli enerji kaynağıdır..Yetersiz karbonhidrat alımı sırasında yağ ve protein vücutta enerji kaynağı olarak kullanılırsa metabolizmaları sonucu artık maddeler bırakacaklarından yorgunluğa, bulantıya neden olurlar.Karbonhidratların önemli özelliklerinden birisi de, kas ve karaciğerde yedek enerji olarak kullanılmak üzere glikojen halinde depo edilmesidir. Kısa süreli fakat şiddetli efor gerektiren aktivitelerde ve egzersiz başlangıcında kas glikojeni temel enerji kaynağıdır. Kas glikojen deposunun doygunluğu, dayanıklılık gerektiren spor dallarında ve yüksek şiddetli egzersizlerde performansı etkileyen en önemli faktörlerden birisidir.

EGZERSİZDEN SONRA KARBONHİDRAT ALIMI
    Genellikle iki saatlik yoğun bir antrenman sonrasında kas glikojen depoları boşalmakta yorgunluk belirtileri ortaya çıkmaktadır. Yeniden doygunluk sağlanması için en az 24 - 48 saatlik bir süreye ihtiyaç vardır.

Kaslardaki glikojen depolarının yenilenmesi saatte yaklaşık % 5 oranındadır. Egzersiz sonrası ilk 30 dk. içinde vücut ağırlığının her bir kilogramı başına 0.7 - 1.5 g karbonhidrat alınması önerilmektedir. İlk 2 saat içinde ise en az 50 g karbonhidrat alınmış olması ve takip eden her 2 saatte bir 50'şer g. karbonhidrat alınmaya devam edilmesi glikojen depolarının doygunluğu açısından önem kazanmaktadır.

ercan41 ve SOLID bunu beğendi.
  3. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Halsiz düşmenin sebebi doğru beslenmeme olabilir. Beslenmene dikkat edersen amacına daha kolay ulaşırsın...

Kilo alma konusuna gelecek olursak, bütçene göre uygun bi gainer alırsan faydasını görme ihtimalin yüksek. Vücudunu proteinsiz ve karbonhidratsız bırakma...

Yolun başındasın, disiplini elden bırakma, antrenmanlarını aksatma, beslenmene dikkat et, forumu takip et...

Başarılar.

4. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    igo henüz yeni başlamış birine bide düzensiz çalışmış birine bu kadar çabuk supplement önermendeki amaç nedir ? yada söyle söyleyeyim şuan doğal beslenmeyle karşılacağı gelişmeyle gainerla gelişme arasında pek fark olmayacakmıdır? Bence doğal yollardan karbonhidrat alarak 1-2 ay daha devam etmelisin ve daha sonra gainer düşünebilirsin sadece gainer sana kilo aldırmaz bunuda unutma herşeyin başı kilo+gelişim=BESLENME

5. enesuzel

enesuzel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar amazon.com da muscletech-celltech diye bi creatine var, %95 olumlu feedback almis 20 yaslarinda zayif olan herkes tavsiye ediyor feedbacklerde gozle gorulur bi gelisimi 2 aylik duzenli calisma ile yakaladiklarini belirtiyorlar.(feedback ler commercial degildir, sadece urunu alan kullanicilar yazabiliyor alan kullanicilar buyuk ihtimallede kullanmis oluyorlar) Ben 2. ayimdan beri hic bir gelisim farketmiyorum kendimde ilk 2 ay baya bi farketti fakat 2. aydan sonraki egzersizlerde bi noktadan sonra ilerliyemiyorum. Okudugum feedbacklerdekiler de ayni duruma maruzlarmis, ilaci kullanana kadar. sizce alsam bir etkisini gorebilirmiyim?

6. Salash

Salash Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, ek besin takviyesi kullanmadan önce forumda protein tozları kısmını okumanızı tavsiye ederim çünkü daha yenisiniz ve profesyonel bir markadan bahsetmişsiniz. Normal bir whey protein ile bu işi devam ettirmenizi öneririm. (bkz:Hardline whey protein)

7. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Acele etme. Bu is sabır isi. Iyi bir forma girmek icin yıllar harcaman gerekecek. Bir de o forum korumak icin verecegin emek de cabası. Hemen creatin alma derim.

Kanımca kotu besleniyorsun. Iyi beslensen antremanda halsizlik hissetmezdin. Once forumun beslenme bolumunu bir ezberle. Sonra kendine bir beslenme programı cıkar. Bunu tatbik et.

Bir süre sonra gelisiminin azaldıgını fark edeceksin. Supplement olayına o zaman girisirsin.

8. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    iyi bir programa ve düzenli çalışmaya ihtiyacınız var.. açıkçası yorum istemek için erken bir konu... başarılar...

9. serdar_94

serdar_94 Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Çok zayıfsın düzenli çalışmayla birlikte beslenmeye yüklen derim...

10. apollo1315

apollo1315 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    68 kilo?? 58 den daha az gibi duruyor

11. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Bana kalırsa 3. aydan sonra ufak ufak ek besin almasının hiçbir kötü yanı olmaz. Diyelim ki Enes arkadaşımız günlük 1.000-1.500 kalorilik besin tüketiyor. Yanına ekstradan 500 kalorilik iki ölçek gainer almasının ne gibi bi zararı olur ? Bence bir artısı olur. Kişisel fikrim ilk üç ay düzenli beslenme ve antrenmanlar, 3. aydan sonra düzenli beslenme, sağlam antrenmanlar ve ek besinin hiçbir sakıncası olmayacaktır. Ağır ve yıkıcı bi antrenman yapılıyorsa amino alınabilir. Ayrıca whey protein bu spor yapıldığı sürece alınmalı diye düşünüyorum.

12. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    - Zorunlu pozlar eklenmemiştir ya da eksik pozlar vardır.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum resim ekleme kurallarını okuyunuz. Resim ekleme kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş