3.5 - 4 ay oldu başlayalı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mcyber tarafından 16 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mcyber

mcyber Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar;
    ben bb ye başlayalı yaklaşık 4 ay oldu. pek fazla bir gelişme görmedim. evde dambıll ile çalışıyorum. bulunduğumuz yerde spor salonu yok en yakın 80 km uzaklıkta oda bana uymaz.
    haftada 3 gün çalışıyorum bazen 7 günde çalıştığım oluyor.
    hareket isimlerinin bilmediğim için tarif ediyorum.
    bir elimde 10 kg, diğer elimde 10 kg dambıll ile çallşıyorum. kol çalışıyorum günde 25 tekrar 1 dk dinlenme 20 tekrar 1 dk dinlenme 10 tekrar yapıyorum. bunları tek tek yapıyorum öyle önriliyor. tektek den kasıt önce birkolu kaldırıyorum kardırırken nefes veriyorum indirirken alıyorum sonra diğer kolumu aynı şekilde yapıyorum.
    diğer hareket bench_O aynı grafikteki gibi yere yatıyorum 50 tekrar yapıyorum. yine kaldırırken nefes veriyorum.

diğer hareket 10 kg bir elimde 10 kg diğer elimde kollarımı yana açıp kapatıyorum. bu omuzları geliştiriyormuş bunu 10 tekrar yapıyorum çok ağır geliyor çünki.

diğer hareket ; ayakta başım ve göğüs kırmı yere paralel dambılar elimde yine aynı kilo , yerden göğüse doğru çekiyorum bunuda 25 tekrar yapıyorum.

sizce yaptıklarım yanlışmı önerileriniz varmı?

2. Analyzer

Analyzer Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Kilonu ve varsa resimlerini gönderebilirsen sanırım daha iyi yardımcı olunabilir ayrıca 50 tekrar falan uçuk rakamlar bunların arasına dinlenme koyman gerek 4 kere 8 tekrar gibi, her sekiz tekrarda 30-60 sn mola

Sayfayı Paylaş