27 kilo verdikten sonra sıkılaşma süreci destek

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve styks tarafından 3 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. styks

styks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba,
    kimi arkadaşlardan olumsuz dönüşler olacağını bilsemde yaptığım diyeti va tam olarak anlatmalıyım ki bundan sonraki sürecime destek alabileyim..

Aralık ayı itibari ile dukan diyeti ile mayıs başına kadar 27 kilo vererek 80 kilodan ideal kilom olan 53 kiloya düştüm.bilmeyen arkadaşlar için belirtmek isterim.dukan diyeti protein ağırlıklı hiç aç kalmadan yapılabilecek bir diyet olup diyetim boyuca yumurta tavuk kırmızı et ile beslenip yağ alımını minimum düzeyde tuttum şeker ise sadece meyve sekerinden geldi.diyetin güçlendirme evresi denilen süreçteyim gene protein alımı daha yoğun olmakla beraber hergün sebze ve belli ölcülerde meyve artı 2 dilim bugday ekmeği ile beslenmeye devam ediyorum.güçlendirme sürecine ilk geçtiğim mayıs ayı içinde göğüs ve bacak bölgelerindeki sarkmalar bariz belliydi.36 beden olmakla beraber göbek bölgemdede sarkma ve yumuşama vardı.haziran ayında tatilde az süreli olsada yüzdüm.tatil dönüşü kısa süreli yuzmeme rağmen sarkmaların düzeldiğini bacak ve gögüste sıkılaşmaların çok iyi düzeyde olduğunu gördüm.

bu hafta itibari ile spor salonuna başlıyorum.amacım göbek bölgemde çok az kalan yağı yoketmek ve tüm bulutta sıkılaşma sağlamak.28 yasındayım hamilelik geçirmedim.1 sene kadar uzun koşu yaptığım için bacak bölgemde kas var ayrıca bilinçsizce yapmış olsamda kısa vadeli ağırlık çalıştığım için kol ve omuz bölgemdede az miktardadır olsa kaslı bir alt yapı mevcut.normalde son 5 senedir hemen hemen hiç spor yapmadım.sadece köpeğimle günde 2 saate kadar yürüyüş yapıyoruz.1.61 boyunda an itibari ilede 53.6 kiloyayım.

Belirtiğim bilgiler dahilinde nasıl bir program izlemeliyim.gideceğim spor salonu iş yerimde ve hoca yok.yani bir antrenman listesi olmayacak.bu bağlamda sıkılaşma ve git görünüm için tavsiyeleriniz nasıl bir çalışma yapmam yönünde olur.özellikle kilo vermek istemiyorum.

Yardımlarınızı rica ederim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:50 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:22 ----------

Telefondan yazdığım için bazı kelimeler hatalı çıkmış.anlaşılmayan bir yer olursa kusura bakmayın T9 azizliği :)

2. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo vermek istemiyorsunuz ? Pekala. Yapmanız gereken protein, karbonhidrat ve yağ makrobesinleri arasında güzel bir denge ile yaratılmış ve kilonuzu sabit tutmanızı sağlayan bir kalori alımında beslenmek. Orta şiddette ağırlık antremanı, orta-yüksek şiddette kardiyo çalışmaları. Ve biraz sabır. Hepsi bu.

3. styks

styks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şuan diyet programın devam ettiğinden ötürü kilo almam gibi bir durum söz konusu değil.Ancak hatalı çalışma sonrasında vücudu şişirmek istemiyorum

sadece 2 haftalık hatalı ağırlık çalıştığım süreçte kolumun sağından solundan kas fışkırmaya başladığı için bıraktığım ağırlıkla çalışmayı.şimdi gene aynı hatayı yapmak istemiyorum.

Belirttiğiniz orta şiddette ağırlık dediğinizde aklıma 3 5 kiloluk dumbell'lar ile çalışma geliyor..Yani oldukca cahilim bu konuda.:)Hangi hareketleri yapıp hangi aletlerle çalışmam gerekli.

Bir kaç mevcut konu buldum bu konulardan da örneklendirme yapmanız yada link vermeniz yeterli olur.Okuyorum ancak okuduğumun bana nasıl bir etki yapacağını bilmiyorum.İstediğim göbek bel bölgesinden az bir incelme sağlamak ve diğer vücut bölgelerinde de sıkılaşmak.

4. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    O farkettiğiniz sadece kasların uğradığı ilk şoka verdiği tepkiydi. Size şunu söylemem gerek merak etmeyin, sizin tabirinizle vücudu şişirmek (kas kütlesini arttırmak) hiç o kadar basit ve kolay bir iş değil.

Gerçekten üzgünüm şu an asker olduğum için çok fazla detaya girecek vaktim yok. şunu söyleyeyim sadece. Sizi ne fazla tüketecek, ne de rahat hissettirecek ağırlıklar ile çalışmayın. Orta yoğunluk kaba tabirle budur.

İnternetten temel ağırlık egzersizlerini araştırın. Ör: Squat, Deadlift, Bench Press, Shoulder Overhead Press....vs..

Bel bölgesinden incelmenin yolu %90 diyetten geçer. Genel olarak vücutta sıkılaşmanın (kas tonunun artması) yolu da direnç antrenmanlarından (misal ağırlık çalışması) ve vücut yağını azaltmaktan geçer.

Diyetinize yani kalori alımınıza dikkat ediyorsanız çok şişerim diye korkmanıza gerek yok zaten. Kalori açığında yediğiniz sürece (örneğin kilonuzu sabit tutmanızı sağlayacak kalori miktarından 500 kcal daha az yemek) vücut hiçbir zaman büyümek için gerekli anabolic ortamı bulamayacaktır zaten.

Ama dediğim gibi, kasların maruz kaldığı ilk şok, biraz onları şaha kaldırır ama geçicidir merak etmeyin keyfini çıkarın.

5. styks

styks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bilgiler için teşekkürler önerdiğin hareketlerin incelemesini sağlayacağım.

Bel bölgem inceldi ancak göbek bölgesinde yumuşak dokudan ötürü yayılma vs var onu toplamam lazım.Dediğim gibi zaten son 10 senemin en düşük kilosundayım daha vermek istemiyorum.

yaptığım diye kalori alımına göre değil.Misal açıktıysam yağ eklemeden sos vs olmadan istediğim kadar ızgara tavuk yada kırmızı et vs tüketebiliyorum.ama dediğim gibi inceleyip bazı hareketleri o şekilde çalışacağım önerdiğin gibi.:Çok teşekkür ederim ilgilendiğin için :)

6. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Eminim düşündüğün kadar kötü değildir göbek bölgen. Ancak, göbek bölgesi, en gıcık ve çoğu insanda vücut yağının vücudu en son terkeden yerlerden biri. Yağdan kaçındığın sürece kalori alımın düşecektir. Ama sakın yağı toptan kesmeyin. Yağ gerekli, hem de çok gerekli. Şekerden uzak durun. En azından sadece çayınızın kahvenizin içine girsin meret. Diyet içecekleri tercih edin.

Beslenmenizi bu şekilde tutup, hareket etmenizi (aktivitelerinizi) arttırdığınız sürece no problemo!

her zaman..

Son düzenleme: 7 Ağustos 2012
  7. Filipe

Filipe Yeni Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    dukan diyeti protein diyeti olduğundan, bir de protein saldırısı gibi bişey var başlarda sen bi de ağırlık çalışırsan o biriken proteinler kas olucak tabi :) aman diyim hafif kiloyla çok tekrar çalış :) vücutta çatlama oldu mu merak ediyorum bir de bu diyeti bırakınca çok kilo alınıyormuş diye duydum

8. f1820

f1820 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

bu diyeti bırakmak gibi bir şey söz konusu değilki kilo alınsın... hayat boyu devam ediyor 4. evre...

9. Filipe

Filipe Yeni Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    o ne ya kanser gibi 4.evre :) bu diyeti ömür boyu yapmanı tavsiye etmem, olması gerekenden az ya da çok tüketilen besin grupları zarar verir, olumsuz yanlarını da göze aldıysan senin bileceğin iş

10. SquaLTR

SquaLTR Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hangi gün neler yediniz listeyi om atar mısınız

Sayfayı Paylaş