256K sınırsız ADSL 1 Temmuz'da 1Mbit

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve N-aim tarafından 28 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    ''Mevcut abonelerini Yaz Fırtınası kampanyası ile üzdüklerini dile getiren Türk Telekom bir kez daha tarife değişikliğine giderek eski abonelerinin gönlünü almaya çalışıyor.

1 Temmuz'dan itibaren geçerli olması beklenen yeni tarifeye göre Kotasız 256Kbit ADSL aboneleri fiyat değişikliği olmaksızın ayda 49YTL'ye 1Mbit'lik porta yükseltilecekler.''

Muhteşem bir haberhyper_BEnim gibi sınırsız kullananlar için süper olacak ayda 30 gb indirmek varken kim ne etsin kotalıyı:Dbu moralle gidit 300 kilo bench basarım şimdibench_O:p:)

2. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Turk telekom hiç kimsenin gönlünü filan alamaz bağlantı hızımızla ödediğimiz para arasında dağlar kadar fark var mısır bile bizden daha önde nette biraz araştırırsanız farkı göreceksiniz.
    Ayrıca turk telekomdaki çalısanların ne kadar ilgisiz bilgisiz cahil olduklarını kendim resmen bizzat şahit oldum defalarca.Seçimlerden sonra iktidara gelecek parti buna umarım bir çare bulurlar. Ama NasıL ?

turk telekom nedir ? Cem yılmaz'ı para ile satın alan ve bununla da yetinmeyip üstelik adama berbat espiriler yapmasını ve bircok hayranını kaybetmesine yol açan yegana kuruluş .

veya bi bok yapmayıp, üstüne üstlük "kâr rekoru kiran kuruluş'' daha birçok tanım yapılabilir aklıma gelen iki tanesini yazdım .

3. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Ya biz 5-6 yıl önce 8-10 kps - bakın 56 demiyorum- bağlantılarla sörf yaptığımızı sanarken Avrupalı arkadaşlar 2048 bağlantıyı bizden daha ucuza kullanıyoarlardı! Ki 2048 dedikleri zaman bizim nutkumuz tutulurdu :D İnternet şu an bile aşırı pahalı.

4. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    Telekomun dalaveraları bunlar.Hepimize ce ee diyecekhyper_

5. boyka26

boyka26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tek kelımeyle super bı acıklama yapmıssın valla gıren gırdı zaten

6. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    niye adamlar telekomu aldı zannediyorsunuz. bizim gibi koyun halkı bulmuşlar işte sömürüyorlar. dünyanın en pahalı benzini en pahalı interneti

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    buarada tüketici dernekleri adsl alanın ayrıca evinede telefon hattı bulundurma zorunluluğu olmadığından bahsediyorlar..benim evde telefon var ama makine bile takmadım sabit 8-9 ytl ödüyorum malesef..

8. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Naim kaynağı buraya kopyalar mısın bulamadım nette

9. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    1024 k ya uzun bir süre 250 ytl ödedikten sonra şu anda 49 ytl olmuş. Soygunun bu kadarı . 1024 k bağlantı önceden mükemmeldi şu anda 2048 k kullanıyorum ama bence beş para etmez. Önceden 1024 k ile indirdiğim albümün şimdi bu bağlantıyla kapağını bile indiremiyorum.

10. DİGİMAX

DİGİMAX Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İNTERNET CAFE
    Yer:
    SAMSUN
    bu haber doğruysa çok iyi..
    bende dün mail attım telekoma bunu etkiside oldu denebilir..lanet telekom..a32

11. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Çok iyi oldu bir video indiriyorum veya youtube de video izleyecem dakikalarca dolmasını bekliyordum şimdide fiyatını düşürmeleri lazım.

12. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    arkadaşlar hala 1024 ten bahsediyorsunuz eskişehirde fiberoptik kablo devri başlamış ayda 140 tl ye 16 bit hızında kullanıyor arkadaşım

hala 256 kps bulunduruyorlarsa bunyelerinde ne kadar soyguncu olduklarının bir kanıtıdır

13. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Külliyen yalan, bugün çalıştığım şirkete Telekom'da çalışan bir bayan geldi, kendisine bu söylentiyi sordum, katiyen mümkün olmadığını, alt yapılarının buna izin vermeyeceğini söyledi.
    Benden söylemesi, bu söylentileri zaten ciddiye almamak lazım, adamların sitesi var, bunu davul zurnayla açıklarlardı böyle bir jest yapacak olsalar.
    Bayanın söylemesine göre alt yapı cidden zayıf, bu kadar soyguna hiç mi alt yapı yatırımı yapılmaz, anlamak mümkün değil...duh

14. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    bu olaya 2 yıl önce başlanmış ve şuan kullanımda imiş bence o bayanın dünyadan haberi yok

19.07.2005
    Ulaştırma Bakanından Eskişehir Yazılım Üssü’ne Fiber Optik Bağlantı Desteği
    Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, TBD Eskişehir şubesinin öncülüğünde kurulacak olan Eskişehir Yazılım Üssü’ne Türk Telekom tarafından ücretsiz fiber optik bağlantı döşenmesi talimatı verdi.
    Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Eskişehir Yazılım Üssü’nün İnternet bağlantılarının fiber optik kablo sistemiyle ve ücretsiz döşenmesi için Türk Telekom’a talimat verdi. Türk Telekom İl Müdürü Yücel Yaşar, talimatla ilgili olarak teknik incelemelerde bulunmak üzere TBD Eskişehir şubesini ziyaret etti.
    Yücel Yaşar, Türk Telekom olarak bilgi ve iletişim teknolojilerinin verimli kullanılmasına özel bir önem verdiklerini söyledi. İlin bir bilişim merkezine dönüştürülmesine yönelik çalışmalar yapan TBD Eskişehir şubesini desteklediklerini kaydeden Yaşar, “Türkiye’nin hak ettiği gelişmişlik çizgisine ulaşmasında en önemli öğelerden biri iletişim altyapısıdır. TBD Eskişehir şubesine bu nedenle kurum olarak her zaman destek vermeye devam edeceğiz” dedi.
    Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan TBD Eskişehir Şubesi Başkanı Uğur Akkuş ise, Türk Telekom’un verdiği destekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Akkuş, Telekom’un özelleştirilmesiyle, sektörü tekelden kurtarma yolunda önemli bir adım atıldığını, sektörde rekabetin sağlanarak daha kaliteli ve etkin hizmet sunulacağını ifade etti. Akkuş sözlerine şöyle devam etti: “Evrensel hizmet bildirgesine göre, en ücra köşelere dahi telekomünikasyon hizmetlerinin ulaştırılması gerekiyor ve Türk Telekom’a bu noktada büyük görev düşüyor. Eskişehir ilinde bazı noktalara yerleştirilen hot-spotlar aracılığıyla kablosuz İnternet hizmeti sunan Türk Telekom'un, ilimizde halkın yoğun olarak bulunduğu tüm bölgelere, özellikle öğrencilerimizin yoğun olarak bulundukları alanlara da bu hizmeti götürmesi çok faydalı olacaktır. Bunun yanı sıra, şu anda 30 dakikası 3 YTL olan kablosuz İnternet bağlantı hizmeti ücretinin düşürülerek, bir eğitim kenti olan Eskişehir'de öğrencilerimizin mevcut fiyatlarla kablosuz İnternet erişiminden faydalanmalarının sağlanmasını rica ettik.”
    Ar-Ge için 430 Milyon YTL
    Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Haziran ayında gerçekleştirilen BİLTEK 2005 Uluslararası Bilişim Kongresi’nde, hükümet olarak Türkiye’nin bilgi toplumu olabilmesi için her türlü çalışmayı yaptıklarını belirtmiş ve Ar-Ge faaliyetleri için 430 milyon YTL bütçe ayırdıklarını söylemişti. Yıldırım, bu bütçenin gençler tarafından üretilecek projeleri fonlamak amacıyla kullanılmasını istediğini de kaydetmişti

16 Agu 2005 / Tele.com.tr / 17:31
    Yaziciya gönder | Arkadasina gonder TT’de fiber optik kablo ihalesi
    Türk Telekom, haberleşme kablolarının yer altından tesisi amacıyla 1805 km Fiber Optik kablo ihalesi açtı. Türk Telekom Malzeme Dairesi Başkanlığı web sitesinde açıklanan ihalede satın alacak kablolar Türkiye genelinde toplam 12 ayrı güzergâha yeraltından döşenecek. Afyon-Eskişehir; Karadeniz Ereğlisi-Devrek-Zonguldak; Çanakkale- Bandırma; Bingöl-Diyarbakır güzergahları bunlardan bir kaçı.

İhale için son teklif verme tarihi 1 Eylül 2005 günü saat 10.00 olarak belirtiliyor. Açık ihale usulüne göre yapılacak ihalede ödeme ABD doları karşılığı TL olarak yapıulacak.

Tele.com.tr sitesinde yer alan metin ve resimlerin her hakkı saklıdır. Yazılı izin olmadan kaynak gösterilerek dahi basılı ya da elektronik herhangi bir ortamda yer verilemez.

Eskişehir Bilişim İletişim Sanayi ve Ticaret A.Ş.
    eso-es.net Nisan 2000 tarihinde internet sektöründe faaliyet göstermek amacı ile Eskişehir Sanayi Odası tarafından kurulmuştur. eso-es.net mevcut altyapısıyla son teknoloji dayalı, güvenilir profesyonel, Internet çözümleri üretmektedir. eso-es.net Eskişehir'in ilk ISS'si olup, ülkemizde Internet kullanımının yaygınlaşmaya başlaması ile birlikte sahip olduğu bilgi birikimini bu alanda değerlendirmeye ve müşterilerinin hizmetine sunmaya devam etmektedir. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesindeki isteyen tüm kuruluşlara fiber optik kablo bağlantısıyla yüksek hızlarda internet hizmeti vermektedir.
    Daha fazla bilgi : www.eso-es.net

Hızlı internet erişimi için yatırımlarına devam eden Türk Telekom, yeni projesiyle 2007'de ADSL'yi 2 Mbit hızdan 20 Mbit'e taşıyacak. Bunun için mevcut bakır hatlara paralel olarak fiberoptik kablolar kullanılacak

Türk Telekom şu anda üst limiti 2 Mbit olan ADSL (hızlı internet erişimi) bağlantı hızını önümüzdeki yıl yapacağı fiberoptik kablo yatırımının ardından 20 Mbit seviyesine çıkarmaya hazırlanıyor.
    Türk Telekom Genel Müdürü Paul Doany, ADSL bağlantısı için kullanılan mevcut bakır kabloların 2 Mbit bağlantı hızına imkân verdiğini, bundan fazla hız kapasitesinde ADSL'nin verimli çalışmadığını hatırlatarak, önümüzdeki yıl yapacakları fiberoptik kablo yatırımının ardından, 20 Mbit hız seviyesine ulaşılacağını açıkladı.

Paralel hat geliyor
    Doany, yapacakları yatırımın öncelikle büyük şehirlerden başlayacağını ardından da 2007 yılı sonunda tüm Türkiye'yi kapsayacağını bildirdi.
    ADSL için kullanılan eski bakır kabloları söküp fiberoptik kablo ile değiştirmenin hem hizmetin aksaması hem de maliyet yüksekliği nedeniyle tercih edilmeyeceğini söyleyen Paul Doany, bunun için bakır hatta pararel fiberoptik kablo yatırımı yapılacağını sözlerine ekledi.

Özel şirketler için
    Türk Telekom olarak sokaklardaki telefon kutularına kadar fiberoptik kablo yatırımını yapacaklarını söyleyen Doany, bundan sonrasını anlaşacakları özel şirketlere devredeceklerini açıkladı.
    Bu yöntemle Telekom, sokaklara kadar 20 Mbit için altyapıyı kurup, pazarlamasını özel şirketlere devretmiş olacak. Özel şirketler de sokaktaki kutulardan evlere kadar yeni bir bakır hat kuracak ve fiberoptik, bakır ile sonlandırılarak 20 Mbit hız kapasitesi yakanalacak.
    Fiberoptik kabloların kullanılma gerekçesi ise, mesafe arttıkça bakırda hız kaybı yaşanıyor olması ve verimli internet erişiminin sağlanamaması.
    Fiberoptik kablo sayesinde veri kaybı ortadan kalkıyor ve 20 Mbit hatta daha hızlı erişim sağlanabiliyor. Doany, 20 Mbit hızın tarifeleriyle ilgili olarak ise şu aşamada bir açıklama yapmadı.

Toplam ADSL abonesi 2.2 milyon kullanıcıyı aştı
    Yıllar ADSL abonesi (kişi)
    2002 2.299
    2003 56.624
    2004 452.398
    2005 1.539.477
    2006* 2.250.000

Haber: ŞÜKRÜ ANDAÇ
    Kaynak: www.milliyet.com.tr

Gerçekten bu kadar soyguna neden alt yapı yapılmıyor ?

15. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Flexor, benim dediğim 256 k limitsiz erişimin 1 mbit'e çıkmasının palavra olduğu, senin dediğin konu hakkında bilgim yok.

16. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    TÜRKİYE:
    *256/64 -- limitsiz--- 49 Ytl
    *512/128 -- 3 gb --- 29 Ytl
    *512/128 -- 6 GB --- 49 Ytl
    *512/128 -- 9 GB --- 70 Ytl
    *512/128 -- limitsiz --- 100 YTL
    **1024/256 --limitsiz--- 170 Ytl
    **2048/512 -- limitsiz--- 275 ytl

ve ALMANYA:hızlarla fiyatlara dikkat
    *3072/348--2GB--- 6 ytl (yanlış yazmadım sadece 6 ytl )
    *3072/348--4GB--- 11 ytl
    *3072/348--8GB--- 21 ytl
    **1024/128-- limtsz-- 47 ytl
    **2048/384-- limtsz-- 57 ytl
    **3000/512-- lmtsz-- 73 ytl

şimdide ingiltereye bakalım :
    *512/256---lmtsz---- 24 ytl
    *1024/512 -- lmtsz----59 ytl
    *4000/4000 -- limtsz--- 70 ytl (bizim bu fiyata nasıl bağlandığımıza DİKKAT)
    *8000/4000 --- 500 GB--70 ytl (limitte bir sıfır fazla değil arkadaşlar limit 500)

bide Avusturalya ya bakalım:
    *512/128--- 10 GB --- 49 ytl (biz 9 GB ye nekadar ödediğimize bi bakın)
    *1500/256--- 10 GB--- 59 ytl
    *8000/1000--10 Gb -- 59ytl (yalnız bu bağlantıda sabit hız garantisi yokmuş)

MISIR kadar bile olamadı telekom:
    *256/64---lmtsz---35 ytl
    *512/128---lmtsz---60ytl
    *2048/512---lmtsz ---176ytl (170 ytl ye hangi hızla bağlandığımızı hatırlayın)

veeee sıkı durun teknolojileriyle herkezi şaşırtan japonlar adsl konusunda da şaşaırttı ve muhteşem hızlar fiyatları:

Japonya:
    UYARI bence hızlara ve fiyatlara bakmadan önce monütörünüzden biraz uzaklaşmanızı tavsiye ederim çünkü bu hızların bu fiyatlarını görünce adamın mönütere kafa atmaması elde değil yahu

İŞTE TARİFELERİ:

**1500/1500---lmts--- 45 ytl (bizim telekom 49 ytl ye ne yapıyor bi bakın)

*** 47 Mbit/5 Mbit ---- 15 GB ----50 ytl (bu hızı hayal edeniniz varmı yani yuvarlak hesap yaparsak 47000/5000 dur bide yazıyla yazayım canım sıkıldı zaten bu işe "47 bin / 5 bin") (yaw biz 49 milyona 6 GB limiti 512/128 hızında kullanıyoz yaw çekinmeyin arkadaşlar bi oha çüşşş çekin çünkü bitmedi
    sakinleşin ve hız ve fiyata iyice bakın

******100 Mbit/ 100 Mbit(100,000/100,000)------- üstelik limitsiz------ ayda sadece 80 ytl (inanması zor dimi çünkü rüyamızda bile göremeyeceğimiz hatta bi çoğumuzun bile duymadığı bu hız sadece 80 ytl hatta bahse girerim telekomdakilerin bile %99 u bu hızı bilmiyodur)
    bide bu hız hakkında şünu söyleyim bi çoğumuz internetten televizyon yayınlarını izlemiştir sanki çizik cd den film izlemek gibi peki bu hızda o tv kanalını izlemeyi bi düşünün heralde yeni alınmış ayna gibi bir dvd/vcd den film izlemek gibi olurdu bu sadece daha bu hızın anlamını bilmeyen arkadaşlara örnek açısından verdim

Alıntıdır.

17. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    bende orayı söyledim zaten karasan nasıl alt yapıları yokmuş anlamadım 256 kps yi ilk 2 ay bedava 1024 verirken alt yapıları oluyormuşta temmuzdamı alt yapıları olmuyormuş

Burada bayana kızıyorum :)

18. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Demek ben yanlış anlamışım Flexor, bayan sanırım bu işin için "avantamız yok" dedi heralde, ben altyapımız yok anladım :D
    Vallahi anlamadığım olaylar, senin bu yazını keşke vaktinde okuyup daha bir sıkı soru sorsaydım, gerçi müşteri olduğu için fazla üzerine gidemezdim ama genede bir açıklama istedim eğer yetki sahibi biriyse...

19. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Aman karasan iri cüssenle kadının fazla üzerine gitmemen iyi olmuş sonra alt yapım yok derdi :)

20. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Hocam mükemmel bir olay bu dediğiniz istanbul üniversitesindeyken fiberoptik kablolarla bağlanılıyordu 600-700 metre ötedeki servera.35 dk da filan bir cd doldurduğumu biliyorum. Yanlız benim bildiğim kadarıyla bu tip kabloların döşenmesi çok pahalıydı .İstanbulu o şekilde kazmaları zor gibi geliyor bana .

Sayfayı Paylaş