250kg*1 deadlift-240kg*1 deadlift (Videolar küçük boyutludur)

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve PUMPING IRON 75 tarafından 25 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. PUMPING IRON 75

PUMPING IRON 75 Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim Üyesi
    Yer:
    İstanbul
  2. salih61

salih61 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Ağırlık baya iyi kaç yıldır yapıyorsunuz?

3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    gayet güzel. tebrikler.

yalnız bir youtube hesabı al bence. rapidshare'de download problem oluyor bazen. hem gelişimini online olarak kayıt altında tutarsın. motive eder.

PUMPING IRON 75 ve Cloud bunu beğendi.
  4. PUMPING IRON 75

PUMPING IRON 75 Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim Üyesi
    Yer:
    İstanbul
    yorumlar için teşekkürler..

Sporu 1 senedir salonda öncesinde evde çalıştım

5. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    tebrik ederim gerçekten. ben 5 yıldır vg yapan biri olarak daha 140 ları yeni görebildim (6 tekrar)deadlift e çok geç başladım, tecrübesizlik, araştırmamak, salondaki hocanın bilgisizliği ne dersiniz deyin. ama neyse ki forum var orada schwarzxxl gibi bilgili kişilerin direktifleri sonucu deadlift squat olmayan vg çalışmasının çöp olduğunu geç de olsa öğrendim zararın neresinden dönersek kardır.

Body06, Coyote, PUMPING IRON 75 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. PUMPING IRON 75

PUMPING IRON 75 Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim Üyesi
    Yer:
    İstanbul
    teşekkürler deadlifter.. Deadlift ve squad gerçekten bu sporun vazgeçilmezidir. Şu an 1. yılım salonda. Hoca gerçi deadliftte bu kadar ağırlığa girmenin zararlı olduğunu söylüyor fakat bu hareketi yaptığımda gerçekten gücümün arttığını hissediyorum. Deadlift i artırınca bench i de daha iyi basıyorum, squad ı,leg press i hep daha ağır kilolarla giriyorum. Bence en önemli hareket budur.

Coyote ve deathlifter bunu beğendi.
  7. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Videoda tam gözükmüyor ama elleriniz biri ters biri düz mü?
    Bir de ben step tahtası (artık adı neyse) onun üzerine çıkıp yapıyorum dedadlifti böylelikle bacaklarımı daha fazla bükebiliyorum bir de yere çarpmamış oluyor. Tabi bu ağırlıklarla imkansız gibi gözüküyor benim söylediğim metod

8. PUMPING IRON 75

PUMPING IRON 75 Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim Üyesi
    Yer:
    İstanbul
    Evet biri ters biri düz olarak yaptım. Düşük kiloda bir ara bende yapıyordum step tahtasıyla fakat hoca gerek olmadığını söyleyince bende vazgeçmiştim.

9. PUMPING IRON 75

PUMPING IRON 75 Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim Üyesi
    Yer:
    İstanbul
  10. JaM

JaM Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bursa
    gerçekten tebrikler PUMPING IRON 75
    "Erector Spinae" deniyor sanırım, belin en altındaki kas V şeklinde şekillenmiştir sanırım senin?
    silsile devam ediyor :)
    deadlifter den sonra bende SCHWARZXXL'ın tarif ettiği şekilde deadlift e gireceğim

Son düzenleme: 27 Aralık 2009
    SCHWARZXXL ve PUMPING IRON 75 bunu beğendi.
  11. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    sayın deathlifter kesinlikle geçmisi dusunme. 6 tekrar 140 görüyorsan bu çok iyi.

Devamlı daha iyi olacaksın. Bu hareketi yaptıkçada vücut geliştirmeden daha fazla zevk alacaksın.

Birisi bana 10 ay sonra böyle canavar gibi kuvvetli olacaksın dese gülüp geçerdim.

Bizim eksiğimiz çevremizde flexor, schwarzxxl gibi bize yön vericek ve bizi desteklicek birilerinin olmamasi bu kötü işte.

Ancak bu forum sayesinde bu değerli üstadlarin tecrübelerini ve bilgilerini dinledikçe üstadlarımızın ne kadar değerli olduğu anlaşılıyor.

Deathlifter ayrıca salondaki durumun duzeldimi. Cunku bu tarz tartısmaları daha önce yasadım ve bunlar idmanlarina direk etki eder. Kafanın cok rahat ve bos olmasi lazim.

saygılar.

JaM, SCHWARZXXL, PUMPING IRON 75 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. PUMPING IRON 75

PUMPING IRON 75 Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim Üyesi
    Yer:
    İstanbul
    yorumlar için teşekkürler arkadaşlar... JaM şu an sırtımı çalıştırıp kastığımda alt taraftaki tarak şeklini açıkça görebiliyorum, Zaten sırtım kalın tek eksiğim trapezlerin yüksek olmaması

JaM bunu beğendi.
  13. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    şimdi baktım videolara ayrıntılı olarak mesela sırt olması gerektiği kadar düz değil. youtube da deadlift instruction videolarına bakınca genelde sırt dümdüz gibi. ağır kilolarda bu düz durumu tutmak zorunda mıyız yoksa biraz bozulabilir mi? şimdi tabi kimse buna videoyu koyan da dahil bu kadar çalışmıyordur antrenman günlerinde. ama diyelim mesela 150 x 6 yapıyıruz yine sanki çok hafif kiloymuş gibi tamamen düz mü olmalı? videodaki gibi olursa sakatlık riski artmaz mı?
    yanlış anlaşılmasın videoyu kötülemek için demedim zaten tebrik ettim fakat böyle yapınca sakatlık riski ne durumda?

14. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Akrabamız olan bir beyin cerrahı, bu tarz hareketlerin yanlış yapılması gibi durumlarda omurlarda ufak çatlaklara veya kırıklara sebep olabileceğini, disklerde kayma meydana getirebileceğini, olabildiğince düzgün yapılması gerektiğini söyledi. Bide 40-50 yaşına gelmiş bodycileri çok yatıdım ameliyat masasına dedi. Bende ilk deadlift imi geçen hafta yapmıştım, bakalım nolcak. Bu arada 2 yıldır yapıyorum bu sporu ve sakatlık korkusuyla hiç deadlift yapmamıştım.

15. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    yanlış yapılırsa sakatlanmak çok kolay. doğru yapılırsa ise sakatlanılmaz ve faydası çok. o yüzden doğrusunu bulup hep yapmak lazım. sakatlanırım diye izole hareketlere veya makinelere yönelirsek gelişim gösteremeyiz. benchin altında kalmayayım diye benchi smithde yapmak veya squat dan çekinip hack squat ile gelişim olmaz.

16. halil_37

halil_37 Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    43
    ben bu sporu lisanli olarak yurt disinda yapiyorum, arkaasi elestirmiyorum basarilar gerçekten 250 kilo az degil, ama agirlik ne kadar agir olursa olsun sirti duz olmasi gerekir. zira butun yuk sirta biniyor ve sakatlanma riski yuksek, yarismalarda geçerli bir pozisyon ama sirtini duz tutarak daha fazla agirliklar kaldirabilirsiniz.. sayiglar..

Sayfayı Paylaş