25 günlük Sporcu

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve KuZeN tarafından 25 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. KuZeN

KuZeN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    zonguldak
    Selamlar arkadaslar, ben 1,73 boya ve 66 kiloya sahibim. Bu senenin Ağustos 1 inde spora basladım kilo vermek amacıyla ve bu güne kadar tam 18 kilo verdim , bu kiloyu verirken vücudumda sarkma olmadığınıda farkettim ve bodybuilding yapmaya karar verdim ve 25 gündürde düzenli yapıyorum. 4 tekrar bir program uyguluyorum.

1.Gün
    Göğüs-Kol
    2.Gün
    Kanat-Arka Kol
    3.Gün
    Omuz-Bilek
    4.Gün
    Mide-Bacak

Forumu biraz takip ettim ve faydasını gördüm. Beslenme düzenimede dikkat etmem gerektiğini biliyorum. her gece yatmadan mutlaka süt,yumurtabeyazı ve bir adet muzu blender da mix leyip iciorum. Sabah kahvaltımıda 3 yumurtadan az olmamak kaydıyla düzgün yapıyorum. ben acıkcası kendi gelisimimden memnunum. tabi sizlerinde fikirlerini almak istedim, daha cabuk gelisme gösterebilmem için önerebileceğiniz antrenman yada beslenme programlarına acığım...

rEsimLerim asagıda..

2. ultraukala

ultraukala Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    Bursa
    arkadaşım 18 kiloyu 24 günde vermedin heralde yada spora başladıktan sonra vermedin çünkü ben böle bişy daha önce gömedim ve duymadım......Biraz daha açıklarsan sevinirim..

3. ROMASANTA

ROMASANTA Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım foruma hoş geldin.Kilo vermene sevindim.Body Buildingte daha yenisin.Resimlere bakıp yorum yapabilmek için biraz daha zaman geçmeli.Ama şuan filinta gibi delikanlısın.Bu sporda sana başarılar dilerim.

4. KuZeN

KuZeN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    zonguldak
    Arkadasım 25 günde vermedim zaten kiloları, tamı tamına 2 ay 25 günde 18 kilo verdim. son 25 gün içindede 5 kilo kaybettim.

5. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    önce foruma hoşgeldin dostum çok hızlı vermişsin uyguladığın bir program olmalı onuda yazarsan belki başka arkadaşlara faydası olur resimlerin 25 gün için çok iyi umarım çabuk kilo verebildiğin gibi çabuk kas kütleside alırsın sana kolay gelsin diyet programını yazmayı unutma yardımcı supplament vs kullandımı?

6. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Foruma hoş geldin programını biraz değiştirmeni tavsiye edeceğim.

1.Gün= Göğüs-Kol
    2.Gün=Omuz-Arka kol
    3.Gün=Kanat-bacak

Bence programını böyle yap....Mide çalışmalarına gelince Bacakla beraber mide yapılmaz...Bacak çalışmaları zaten omurgaya yük bindirir birde mideyi zorlarsan bel ağrısından ayakta bile duramazsın.

Mide çalışmalarını haftada 2 kere yap antreman sonrasına al....Bilek çalışmasını ise neden ayrı güne aldığını anlamadım...göğüs sonrası kol çalışırken bilek çalışmasınıda kol programına eklersin...zaten tüm vücut bölgelerini ayrı ayrı çalışman için henüz erken..

Bence önce bir kaç ay bu programla çalış temelin sağlam olsun ilerledikçe ihtiyaçların doğrultusunda programında oynama yapabilirsin.

7. KuZeN

KuZeN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    zonguldak
    Hosbuldum aranıza. Öncelikle sunu belirtmek istiyorum, diet programımı tamamen kendim istediğim besinlere göre ayarladın tamam kabul edebilirim cok doğru veyahutta sağlıklı bir program oLmamış olabilir ama sonucta işe yaradı, ve bende doğru yolu buldum beslenme konusunda ayrıca hicbir yardımcı supplament kullanmadım.Öncelikle bol hareket ve terlemeye dayandırdım programımı, günde cift idman yaptım. Sabahları 45 dakika kondisyon bisikleti, aksamlarıda 3 km civarı orta tempoda kosu ve cekebildiğim kadar mekik. bunu hergün düzenli olarak yaptım aksatmadım, bunu yaparken sigarayıda aradan cıkarıp bırakıverdim. Yiyeceklerime gelince bol bol meyva yedim karpuz, kayısı, erik en cok tercih ettiklerim. sabah kahvaltıda ekmeği sıfırladım vede porsiyonumu azalttım. öğlen yemeği ile kahvaltı birleşik gibi oluyodu öğlen uyandığım için bu yüzden öğle yemeği yemeden arada meyva yedim sırf. Akşam yemeğinide saat en gec 19:00 olmak üzere yedim. benim favori saatim 18:30 halada bu saatte yiyorum 3 aydır alıştım değiştemiyrum. vede tatlı yı kestim tamamen gecede en gec 9 da meyve yedim, bol bol su vardı günün tamamında. Ama en önemli sey koydugunuz saatten sonra hic birsey yememenizdir yatana kadar. Onu koruyamazsanız diyetde bir ise yaramıyor.

8. KuZeN

KuZeN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    zonguldak

Dostum öncelikle fikirlerini/görüşlerini paylastığın için tesekkürler.tamam dediğin programı yarından itibaren uygulamaya alıp 4 yerine 3 idman yapacağım, ve değişiklik iyi olacaktır kanısındayım. Bileği tek basına olarak almadım ayrı bir güne, önkol ve bilek olarak calısıyorum, bununda bir kac antrenorle konusarak kendim hazırladım.

9. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    abi elestirmek icin olmasinda... bide böyle muhalif biriside degilim biliyor musunuz ama... niye karin kasina mide kasi diyoruz? mide insanin vücudunun icinde bulunan bi organdir... karin kaslarinin mide ile bi alakasi yok ki??? yanlis anlamayin yani aklima geldi uzun süredir kafami kurcaliyor. herkes mideyi calistiriyorum diyor... biraz komik geliyor bana :)

10. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    diyet programın çok iyi sonuçta işe yaraması önemli olandır ;) ama bu beslenme düzenini artık değiştirmen lazım malum şimdi kilo alman lazım tabiki kas olarak kolay gelsin arada yaz nasıl gidiyor detaylar ve tecrübelerini :)

11. restricted

restricted Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Sanki kiloları çok hızlı vermiş gibisin . Kaslarda fazla bir erime olmuş ama anlaşılan hırslısın . Doğruları yaparsan iyi bir gelişme gösterebilirsin . Sana başarılar .

12. xxdiablo

xxdiablo Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    hoşgeldin dostum fotolara bakılırsa vücudunun kilo problemi yok o yüzden bir adım öndesin demektir çoğu kişiye göre bir diğer husus ise bodyde kasların daha esnek daha gösterişli görünmesi için poz vermekte önemlidir kendinizi fazla kasmayın çoğu kişi böyle yapıyor rahat gözükün iyi çalışmlaar kolay eglsin sana bye

13. enginguzelsoy

enginguzelsoy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    müthait
    Yer:
    izmir
    Şunu söyleyeyim yaptığın iş çok sağlıksız. Hızlı kilo kaybının nedeninide açıklamak gerekirse: Vucut ilk başta çok su kaybeder ve bu eğer tahmin ettiğim kadar sert dietle yapılmışsa 1 haftada 7-8 kilo vermen bile mumkun. AMa dediğim gibi tum dengeyi bozuyorsun ve daha kotusude svucut savunma merkezini alarma geciriyor normale donmeyı bırak eskisindende çok su tutuyor bunu şöyle bir ornekle açıklıyayım. Kendim mart 2004 te yarışmaya hazırlanıyordum avrupa seçmesi oldugundan gercekten cok agır hgazırlandım kendime balk doneminde bile surekli dietliydim yarışmaya tam 1.5 sene onceden hazırlanmaya başladım ve sureklı dşetlşiydim çok kaliteli bir kas kütlesi yapmak için(resimlerimi bu arada resimler bolumune koyacagım yorumlarınız için) herneyse 1 ay kaldı yarışmaya suyu ıyıce azalttım , son hafta artık bırak suyuu yemekler bile kesilmişti karbınhıdratı soylemıyorum zaten cunku proteini bile cok azaltmıstımştım nedeni acı definasyondu su içmeden yaşanmaz diyenleri duyar gibiyim , zaten bende idmandaki kayığp için saf su dediğimiz eczanedelerden var minerallerden yoksun bir sey taıda suya benzemiyor tadı yok cunku :) onun ıcıne magnezyum atıylordum her zman değil ama herneyse yarışma gunu geldi geçti ve amacıma ulaşmıştım 1 oldum herneyse ertesı gun yataktan kalktıgımda (not: di,yeti cok bilincli bozdum yani direk saldırmadım portakal suyu balık,sut, nequık ve meyve bunun yanısıra 3-4 litre su) gun boyunca bunları yedim ertesi gun 12 kilo almıştım ve hemen ertesi gun bır 9 kilo daha yani 2 gunda 21 kilo almıştım...

Şok oldugunuzu duyar gibiyim işlte vucut o kadar aö kalmışlki bir dahaki yıkıma karşı kendini savunmaya almıştuıç...

Umarım verdiğim bilgileri almışsınızdır , sorusu olanlar yazsın cvp larım...

14. ROMASANTA

ROMASANTA Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Engingüzelsoy arkadaşımızın yazdıklarını okuyunca biraz şaşırdım.Kendisinin tecrübelerinden faydalanmak isterim.Foruma yeni bir başlık açarsa ben ve diğer arkadaşlarımız kendisinden bazı şeyler istifade edebiliriz.Bu arada foruma hoş geldin.

15. ultraukala

ultraukala Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    Bursa
    abi bune be böle...peki 1hafta sonra vücudunun hali nasıl oldu...Görüntü açısından ve kilo açısından yani...

16. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    :shock:

17. enginguzelsoy

enginguzelsoy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    müthait
    Yer:
    izmir
    Bu sürecte tekrar diet olayina girip body yapmak yerine (body yapmamk diyorum cunku kaslar cok harap olmuş durumda oluyor iyi hazırlandıysanız) surekli koşu cardio tipi tarzda idman yapmalı ve o pis su diye tabir ettiğimiz suyu vucuttan atmalıyız.

DÜiünün ben çorap giyiyordum corabı 2 dakika sonra sıyırdıgımda yarım parmaklık bir iz çıkıyordu vucuttan o suyu atmazsanız berbaerınde problemler geli, örneğin boşalırken ayaklarınız kitlenir, gece horlarsınız falan filan...

o su atılmalıydı bende attım...

18. enginguzelsoy

enginguzelsoy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    müthait
    Yer:
    izmir
    Bu arada bu su görüntüğ açısından inanılmaz tatlı duruyordu , kendimi dorian gibi hissediyordum nedn derseniz yarışmadan yeni çıkmışım damar damarım bunun ustune o su kutlesi gelince (rahat kolda 35-4 cm soğuk farketti) kolum 48 - 49 soğuk oldu , inanılmaz bir duyguydu ortada dev misali geziyordm :)

bide ben bu spora çok zayıftım başladığımda o gun birden aklıma geldi çok hoşuma gitti.

19. KuZeN

KuZeN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    zonguldak
    ewt dediğin gibi diet olayını abartmıssın biraz :D bir ara esra ceyhan a bir eleman cıkmıstı 1 günde 7-8 kilo verip alabiliyordu, noter huzurundada tasdik ettirmişti bunu. Ama kötü örnek oluyor diye yasakladılar tv ye cıkmasını :D

20. enginguzelsoy

enginguzelsoy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    müthait
    Yer:
    izmir
    hedef büyük olunca oraya ulaşabilmen için geçmen gereken bir suru kişi var buda bir suru acı ve sertlik demek bunlardan biride diet.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş